2018 ajandanızı seçtiniz mi?

Ajandalar gerek iş hayatımızı, gerekse de özel hayatımızı planlı bir şekilde sürdürmemize katkı sağlayan en önemli araçlardan biridir. Hemen her gün, bir toplantıdan diğerine koşturuyoruz. Bazen haftalık değil, aylık programlarımızı bile önceden belirlememiz gerekebiliyor. Haftada en az bir gün, bir festival veya kültürel etkinliği kaçırmış olmaktan dolayı hayıflanabiliyoruz. Bu gibi durumlarda en büyük yardımcımız ajandalardır efendim. Ve tabii, her yıl bu zamanlarda yeni yılın ajandalarını seçmeye başlarız. 2018 ajandaları için Ofix.com‘da indirim rüzgarı devam ediyor. Bu yazımızda hem ajandalarla ilgili birkaç konuya kısaca temas edeceğiz, hem de ajanda seçimlerinize ışık tutacak faydalı bilgiler paylaşacağız.

Ajanda sözcüğü ne anlama geliyor?

Ajanda sözcüğü, dilimize Fransızca “agenda” sözcüğünden girdi. Anlamı, “gerekli notların unutulmaması için yazıldığı takvimli defter” demeye geliyor. Bu sözcük, Batı dillerinde ayrıca “gündem” veya “görüşülecek konular” gibi anlamlara da sahip. “Agenda” sözcüğünün Türkçe karşılığı olarak, bir zamanlar “andaç” sözcüğü de kullanılmış. Fakat, “andaç” sözcüğü dilimize pek de yerleşmişe benzemiyor. Ya da bu sözcüğün tam karşılığı olarak “takvimli defter” ifadesini kullanmak da biraz yersiz görünüyor. Sonuçta, ajanda sözcüğü dilimize yerleşmiş bir sözcük.

Diğer taraftan, günlük hayatta ajanda sözcüğünü çoğu zaman “şık defter” anlamında da kullanabiliyoruz. Aslında öyle olmasa da gördüğümüz şık bir defteri ajanda olarak nitelendirebiliyoruz. Dahası, bazen öyle “süslü” ajandalarla karşılaşıyoruz ki, kullanmaya kıyamadığımız da oluyor. Ve dolaplarımızın bir köşesinde bunların koleksiyonlarını yapmaya başlıyoruz…

Ajandalar, okul hayatımızda da önemli bir yere sahip. İlköğretimde kullanılmasına pek sıcak bakılmayan bu ürünler, özellikle de lise dönemimizde ilgimizi çekmeye başlar. Derslerde kullanılmasının yanı sıra, şiir defteri veya karalama defteri gibi özel amaçlarla da kullanılmaya başlanır. Ajandaları, üniversite hayatımızda da kullanmaya devam ederiz. Ve tabii, diğer defterlere göre daha şık ve güzel olan ajandalara aldığımız ders notlarını yıllarca bir köşede saklamak isteriz.

Ajandalar aslında, bizim için özel ve anlamlı günleri, olayları veya notları kaydettiğimiz pratik kullanım özelliğine sahip şık defterlerdir. Bu ürünler, aynı zamanda da masa, çanta veya çekmecelerimize ayrı bir şıklık kazandırıyor. Üstelik, bu şık defterlere yazdığımız notlar, bunlar üzerinden takip ettiğimiz iş ilişkilerimizde özgüven duygumuzun yükselmesine katkı sağlıyor.

Ajanda seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Eskiden ajandalar, “takvimli defter” mantığıyla hazırlanan ve görüntüsüyle dikkat çeken ajandalardı. Günümüzde ise farklı konseptler için üretilen çok sayıda ajandadan bahsedebiliriz. Örneğin, akademik yıl ajandası, mutlu anlar ajandası, diyet ve egzersiz ajandası, rüya ajandası gibi farklı konseptlerde pek çok ajanda çeşidi mevcut.

Ajanda seçiminizde dikkat etmeniz gereken ilk konu, nasıl bir ajandaya ihtiyacınız olduğudur. Kullanım amacınıza karar verdikten sonra, diğer işlevsel ve estetik niteliklerine karar vermelisiniz. Eğer çok yoğun bir günlük temponuz varsa, seçeceğiniz ajandanın boyutunun ve not alma kısımlarının geniş olması gerekir. Çok yoğun bir temponuz yoksa, daha küçük bir boyutta bir ajanda seçebilirsiniz.

Ajandalar, aynı zamanda da ofisimizde şık ve ciddi bir görüntü oluşturur. Özellikle de geniş boyutlu masalar için tamamlayıcı bir araç olan büyük boy ajandalar, ofisimize gelen kişilerin dikkatini çeker. Ve bizimle ilgili olumlu bir kanaat oluşturmalarına katkı sağlar. Fakat, küçük bir ofis masanız varsa, büyük boy bir ajanda çok da şık durmayacaktır. Ayrıca, masanızda farklı şirketlerin eşantiyon ajanlarını bulundurmamaya da dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız ajanda, sizi ve şirketinizi en güzel şekilde yansıtabilmeli.

Ajandalarınız ayrıca, pratik bir kullanıma ve işlevselliğe sahip olmalı, uzun süreli kullanımlar için dayanıklı olmalı. Renk ve kağıt türü olarak siyah kapaklı ve çizgili kağıda sahip ajandaların daha fazla beğenildiğini söyleyebiliriz. Eğer hesaplamaya dayalı bir iş yapıyorsanız, hesap makineli organizer ajanda modelleri de sizin için doğru bir seçim olabilir. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

2018 ajandaları için Ofix.com’da indirim fırsatlarını kaçırmayın!

Kırtasiye sektöründe Kasım ayı, “ajanda sezonu”nun başlangıcı olarak kabul edilmekte. Her yıl Kasım ayından itibaren kırtasiye dükkanlarının vitrinlerini, e-ticaret sitelerinin anasayfa ve banner’larını ajandalarla ilgili duyuru ve görseller süslemekte. Bunları gördüğümüzde, yoğun bir koşuşturmaca içinde bir yılı daha geride bırakmakta olduğumuzu anlayıveriyoruz. Ve tabii, önümüzdeki yılı daha verimli bir şekilde planlamak üzere ajandamızı seçmeye başlıyoruz.

Online alışveriş sitemiz Ofix.com, yılın bu zamanlarında gerek bireysel, gerekse de kurumsal müşterilerimiz tarafından en sık sipariş verilen ürünlerden biri olan ajandalar konusunda % 30’lara varan indirim fırsatları sunuyor. Yazımızın bu kısmında, Ofix.com‘da satışını yaptığımız 2018 ajandaları konusunda bazı bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Ece 2018 Ajandaları

İyi bir ticari ajanda arıyorsanız, Ece yeni yıl ajandası ticari Anadolu serisi ürünleri sizin için doğru bir seçim olabilir. Bu ürünlerin siyah özel cilt bezi üstüne gofre ve yaldız baskılı kapağı çok hoş. Ciltli, kurdele ayraçlı, vergi ödeme günlerini belirten bu ürünlerde, aylık gelir-gider çizelge bölümü mevcut. Sayfaların yanındaki fihrist kısmı da oldukça işlevsel. Bu ürünlerin boyutu 17 x 25 cm şeklinde. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Eğer büyük boy ticari ajanda arıyorsanız, bu durumda Ece yeni yıl ajandası ticari Asya serisi ürünleri sizin için doğru bir seçim olabilir. Bu ürünler de yine gerekli ticari sayfalara sahip. Boyutları ise 17 x 33 cm şeklinde. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Keskin Color 2018 Ajandaları

2018 ajandaları konusundaki tercihiniz günlük ajandalardan yanaysa, Keskin Color AJ 10 günlük ajandasını önerebiliriz. 17 x 24 cm ölçüsünde ve spiralli bu ajandalar, çizgili 176 yaprak. Sert kraft kapaklı bu ürünler, 70 gr 1. sınıf hamur kağıttan üretilmekte. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Eğer spiralli değil de termo deri bir günlük ajandaya ihtiyacınız varsa, Keskin Color termo deri ajanda sizin için doğru bir seçim olabilir. 17 x 24 cm ölçüsünde, 168 yapraklı, özel ivory kağıttan üretilen bu ürünlerde termo deri kapak rengi kırmızı, siyah, kahverengi ve lacivert şeklinde 4 farklı renk alternatifine sahip. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Bayındır 2018 Ajandaları

2018 ajandaları konusundaki tercihleriniz haftalık ajandalardan yanaysa, Bayındır haftalık ajanda sizin için doğru bir seçim olabilir. 20 x 28 cm ölçülerinde olan bu ürünlerin kırmızı, mavi ve gri şeklinde 3 farklı renk alternatifi var. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Eğer haftalık ajanda konusundaki tercihiniz spiralli ajanda yönündeyse, Bayındır spiralli ajanda sizin için uygun bir seçim olabilir. Bu ürünler de 20 x 28 cm ölçüsünde. Renk alternatifleri ise gri ve mavi şeklinde. 

2018 ajandaları hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Ofix.com‘da ajandalarla ilgili diğer indirim fırsatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza planlı ve bol kazançlı nice yıllar diliyoruz…

İlgili yazılar

  1. Kadıköy klima servisi

    Yılın 365 günü ofisimizde servis kayıtlarını oluşturmak için ofix ajandalarını kullanıyoruz. Tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir