Bu kış hangi ayakkabılar moda?

Kış aylarının gelişiyle birlikte soğuklar kendini iyice göstermeye başladı. Yurt genelinde düşen hava sıcaklıkları, sokağa çıkarken giyeceğimiz kıyafet ve ayakkabıları özenle seçmemizi gerektiriyor. Bu konuda moda trendlerini takip etmek, sezonun nabzını daha iyi tutmamızı ve kendimize yakışanı daha kolay seçmemizi sağlayabilir. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, 2018’in kışlık ayakkabı trendleri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Kalın Tabanlı Botlar

Kış aylarının alameti farikası olan kışlık botlarda bu yıl kalın tabanlar ön planda. Ayakları sıcak tutan kalın tabanlı botlar, soğuk kış günlerinde ilk sırada değerlendirebileceğimiz ayakkabı türleri içinde yer almakta. 2018’in kışlık ayakkabı trendleri içinde kalın tabanlı botlarda uzun bağcıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Postal görünümlü bu modeller, kıyafetinize hem asil, hem de karizmatik bir görünüm kazandırabilir.

Desenli Çizmeler

Kış aylarının soğuk ve kasvetli havasını biraz olsun dağıtmanızı sağlayacak ayakkabılar arıyorsanız, desenli çizmeleri mutlaka denemelisiniz. Nitekim desenli çizmeler, özellikle de yaratıcılık niteliğini öne çıkartmak isteyen ve cesur stiller ile yenilikçi yaklaşımları tercih edenler için en uygun kışlık ayakkabı modellerinden biri. 2018’in kışlık ayakkabı trendleri içinde desenli çizmelerde bu yıl toprak ve kahve tonları daha ön planda. Kışlık ayakkabı seçiminizde ve desenli çizmelerde bu tonları kullanarak stilinizde doğaya dönüş vurgusu yapabilirsiniz.

Simli veya Parıltılı Sneakerlar

Son yıllarda ayakkabı trendleri içinde sneakerlar mutlaka yer almakta. Kadın erkek her yaştan kullanıcının ayağında görmekte olduğumuz sneakerlarda 2018’in kışlık ayakkabı trendleri içinde simler ve parıltılı dokular öne çıkıyor. Renk çeşitlerinde geçen yaz pastel tonları daha fazla tercih edilse de bu kış beyaz renginin ön planda olacağını söyleyebiliriz. Klasik beyaz rengiyle zihnimize yerleşen sneakerlarda sim ve parıltılı dokuları tercih ederek kıyafetinize hem sportif bir görünüm kazandırabilir, hem de farklı bir ışıltı yaratabilirsiniz.

Süet Ayakkabılar

Sonbahar ve kış döneminde en sık tercih edilen ayakkabı türlerinden biri olan süet ayakkabılar, 2018’in kışlık ayakkabı trendleri içinde yerini aldı. Görüntüsü çok şık olan ve kıyafetinize farklı bir stil katan bu ayakkabılar ofiste günlük giyim için iyi bir tercih olabilir. Fakat kullanımı özen gerektiren bu ayakkabıları yağmurlu havalarda pek tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Suyla temas eden süet ayakkabılarda kolayca su lekesi oluşur ve bunları temizlemek için özel fırça ve temizleyiciler kullanmak gerekir.

Taş İşlemeli Ayakkabılar

Gece ayakkabılarında geçen kış ponpon, hasır dokular ve boncuk süslemeler ön plandaydı. 2018’in kışlık ayakkabı trendleri içinde gece ayakkabılarında ponponun yerine tüy, hasır dokunun yerine kadife, boncuk süslerin yerine ise taş işlemeler geçti. Zengin tasarımlarıyla görsel bir şölen sunan taş işlemeli ayakkabıları özel davetlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Topuk yüksekliği olaraksa geçen yaz başlayan kısa topuk rüzgarının devam ettiğini, hatta topuksuz modellerin bu kış davetlerde daha fazla ön planda olacağını söyleyebiliriz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir