2018’in Yazlık Ayakkabı Trendleri

Yaz mevsiminin gelişiyle birlikte hayatımızdaki birçok şeyde olduğu gibi kıyafetlerimiz ve ayakkabılarımızda da önemli birtakım değişiklikler ortaya çıkıyor. Hem günlük ayakkabılarımız, hem iş ayakkabılarımız, hem de özel davetlerde giyeceğimiz ayakkabılarda modayı yakalamak için bazı konulara dikkat etmeliyiz. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, 2018’in yazlık ayakkabı trendleri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Yazlık ayakkabılar niçin önemlidir?

Kıyafetlerimizi tamamlayan ve kişisel imajımızı yansıtan ayakkabılar hem günlük hayatımızda, hem de iş hayatımızda büyük önem taşıyor efendim. Ayakkabı seçerken, her şeyden önce yürüyüş konforunuza dikkat etmeli ve ayak sağlığı için zararlı ürünlerden kaçınmalısınız. Sonbahar ve kış aylarında giyilen ayakkabılardan farklı olarak yazlık ayakkabılar, kullanılan malzemelerden dolayı kolay yıpranıp hızlı deforme olabiliyor. Gardırobunuzda birkaç çeşit bulunduracağınız yazlık ayakkabıyla hem kıyafetlerinizin bütünlüğünü sağlayabilir, hem de ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yaz aylarında artan hava sıcaklıkları nedeniyle pek fazla aksesuar kullanmak mümkün olmuyor. Aksesuarlarınızla yaratmak istediğiniz etkileri şık bir yazlık ayakkabıyla kolayca sağlayabilirsiniz. Kıyafetlerinizde kendi klasik ve sofistike tarzınızı oluşturmak için yazlık ayakkabı seçiminize dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında daha çok açık renkler tercih edildiği için, yazlık ayakkabılarınızla mükemmel kontrastlar oluşturabilirsiniz. Fakat kontrast renklerden hoşlanmıyorsanız, kıyafetlerinizle aynı veya yakın renkte yazlık ayakkabılar giyerek üzerinizde renk blokları da oluşturabilirsiniz.

2018’in yazlık ayakkabı trendleri nelerdir?

2018’in yazlık ayakkabı trendleri içinde biz bu yazımızda, kısa topuklu ayakkabılar, dokuma ayakkabılar, kalın tabanlı ve renkli sneakerlar ile sandaletler ve arkası açık iskarpinler hakkında önemli birkaç noktaya kısaca temas edeceğiz.

Kısa Topuklu Ayakkabılar

“Yavru kedi topuklu ayakkabılar” olarak da bilinen 1970’lerin kısa topuklu ayakkabıları, 2018’in yazlık ayakkabı trendleri içinde en fazla öne çıkan trendlerden biri. Sonbahar ve kış aylarında giyilen düz tabanlı ayakkabılarda olduğu gibi yazlık ayakkabılarda da bu yaz fazla yüksek topuklar tercih edilmiyor. Varis riskini arttıran yüksek topuklu ayakkabıların aksine kısa topuklu ayakkabılar, birbirinden güzel renkleri ve topuk çeşitleriyle iş kadınlarının gardıroplarında çoktan yerini aldı. Bu ayakkabıları hem ofiste, hem de çeşitli davetlerde rahatlıkla giyebilirsiniz. 

Dokuma Ayakkabılar

2018’in yazlık ayakkabı trendleri arasında dokuma ayakkabıların da özel bir yeri var. Dokuma ayakkabıları bu yıl günlük giyimden çeşitli davet ve kutlamalara kadar pek çok yerde görebilirsiniz. Ayakları serin tutan bu ayakkabıları ofiste giyebileceğiniz gibi, şık dokuma detayları nedeniyle her türlü davet ve kutlamalarda da rahatlıkla giyebilirsiniz. Hem pantolonun, hem de şortun altında çok şık duran bu ayakkabılar, sıcak yaz günlerinde şıklığın yanı sıra ayak konforuna da önem veren kullanıcıların ilk tercihleri arasında.

Dokuma ayakkabılar, aynı zamanda da son yıllarda artan çevre bilincinin bir yansıması. Ayakkabı imalatında kullanılan deri ve çeşitli kimyasal maddelerin doğaya verdiği zararlar karşısında harekete geçen pek çok ayakkabı imalatçısı, geri dönüştürülmüş malzemelerden yaptıkları dokuma ayakkabılarla doğanın korunmasına katkı sağlıyor. Bu bağlamda örneğin, Adidas markasının tümüyle okyanuslardaki atıklardan ürettiği Futurecaft dokuma spor ayakkabılarını deneyebilirsiniz.

Kalın Tabanlı ve Renkli Sneakerlar

Son yıllarda kadın erkek her yaştan kullanıcının ayağında görmekte olduğumuz sneakerlar da 2018’in yazlık ayakkabı trendleri arasında. Fakat bu yıl taban kalınlıklarındaki artış ve renklerdeki çeşitlilik dikkat çekiyor. Daha çok beyaz rengiyle zihnimize yerleşen sneakerlarda bu yıl pastel tonları daha ön planda. Hem günlük hayatta, hem de işte rahatlıkla giyebileceğiniz sneakerlardan en az bir çift gardırobunuzda bulundurmanızda yarar var. Renk tercihleriniz mavi, yeşil ve pembenin pastel tonları olabilir.

Sandaletler ve Arkası Açık İskarpinler

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tatil ayakkabısı kategorisinde sandaletler ve arkası açık iskarpinler moda. Hem kullanım kolaylığı, hem de birbirinden güzel çeşitleriyle sandaletler ve arkası açık iskarpinler, günlük hayatın yanı sıra iş hayatı ve tatiller için bu yıl da sıkça tercih ediliyor. Sandaletlerde bu yıl sadelik hakim ve ne fazla düz, ne de fazla topluklu olmayanlar daha fazla ilgi görüyor. Eğer topuklu sandalet almak istiyorsanız, ayak bileği kayışlarında fazla detay olmamasına dikkat etmelisiniz. Sandaletler yeterince havalı göründüğü için, ayak bileği kayışlarında farklı detaylarla abartılı bir görüntü oluşturmaktan kaçınmalısınız.

Arkası açık iskarpinler de yine 2018’in yazlık ayakkabı trendleri içinde. Özellikle de tatilini deniz, kum ve güneşin başkentlerinde geçirirken şıklıklarından taviz vermek istemeyenler için bu iskarpinler, en uygun tatil ayakkabılarından biri. İskarpinlerde bu yıl örme detaylar çok moda. Renk tercihlerinde ise siyah ve beyaz daha fazla öne çıkıyor. Bu renklerdeki iskarpinlerinizi yaz aylarında tüm kıyafetlerinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Yazlık ayakkabı konusundaki tercihleriniz ne yönde olursa olsun, ayakkabınızın yumuşak malzemelerden yapılmış olmasına ve tabanının fazla sert olmamasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Yeşil ofise giden yol Yeşil Ofix’ten geçer!

2018’in yazlık ayakkabı trendleri hakkında faydalı bilgiler paylaştığımız bu yazımızı bitirmeden önce, online ofis marketiniz Ofix.com‘da hizmete devam eden Yeşil Ofix kategorimizden de kısaca bahsetmek istiyoruz. WWF Yeşil Ofis programını tamamlayarak yeşil ofis diplomasını alan ilk online ofis marketi olan Ofix.com‘da oluşturduğumuz Yeşil Ofix kategorisinde, tüm doğa dostu ofis sarf malzemelerini bir araya getirdik. Kırtasiyeden gıdaya, temizlik ürünlerinden ofis mobilyalarına kadar 150’den fazla doğa dostu ürünü bu kategoride kolayca bulabilir, ofisinizi yeşil ofis haline getirebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir