2022’nin Güneş Gözlüğü Trendleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz aylarının gelişiyle birlikte güneş gözlüklerine ilgi arttı. Göz sağlığı açısından çok faydalı olan güneş gözlükleri, birbirinden güzel tasarımlarıyla kullanıcının kendi stilini yansıtmasında önemli bir aksesuardır. Güneş gözlüğü trendleri ile her yıl kullanıcılar silüetlerine farklı bir görünüm kazandırır. Güneş gözlüğü markalarının 2022 tasarımlarında yer verdikleri detayları bu yıl kendi stilinizi yaratırken güzel bir ipucu olarak değerlendirebilirsiniz. En trend güneş gözlükleri sayesinde bakışınız bir anda değişir. Çevrenize vermek istediğiniz mesajlara en uygun trend gözlükler 2022 yılında enerjinizi yükseltir. Aslına bakarsanız, güneş gözlüğü modası ve gözlük trendleri her yıl değişir. Bununla birlikte her değişim, zaman içinde yolculuk fırsatı sunar. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri ile bu bağlamda farklı deneyimler yaşamanız mümkün. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, 2022’nin güneş gözlüğü trendleri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız. Bu yıl için henüz güneş gözlüğü almadıysanız alışveriş yapmadan önce bu trendlere göz atmanız faydalı olabilir. 

Bolon 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

2022’nin güneş gözlüğü trendlerini incelemeye alfabetik sırayla ilk olarak Bolon markasıyla başlayacağız. Bolon güneş gözlüklerinde bu yıl büyük ve abartılı çerçeveler hakim. Aşağıdaki ilk modelde yumuşak kedi gözü tasarımı mevcut. Bu modelin en önemli özelliği, birçok yüz şekline uyum sağlamasıdır. Çerçeveye zarafet kazandıran esas unsur ise ince köprüsü ve sapı. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde kedi gözü tasarımını birçok markada görüyoruz. Bu tür bir güneş gözlüğü, özellikle kaşlarını kapatmak isteyenler için iyi bir seçimdir. İkinci modelde siyah ve dayanıklı çerçeve mevcut. Köşelerdeki bağlantı çizgileri tasarıma farklı bir güzellik kazandırıyor. Bu model de kaşları kapatıyor. Üçüncü modelde siyah köşeli çerçeve tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Stiline özellikle cesur bir görünüm kazandırmak isteyenler için bu model uygundur. Dördüncü model ise seyahat güneş gözlüğü kulvarı için ideal bir model. Ürünün tamamen düz kare ön yüzeyi, metal yapısı ve geniş sapları silüete sportif bir hava kazandırmakta. 

Christian Dior 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

Bu yılki Christian Dior kadın güneş gözlüğü modellerinde sofistike kelebek şekli öne çıkıyor. Kaşları açıkta bırakan kelebek model güneş gözlükleri, 1950’lerin güneş gözlüğü tarzını yansıtmakta. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde kelebek model, silüetinize nostaljik bir görünüm kazandırabilir. Aşağıdaki ilk modelde Christian Dior‘un yeni ayırt edici çizgisini net şekilde görüyoruz. Bu tarzı öne çıkarmak için ilk modelde ince sap mevcut. Üçüncü modelde ise kelebek model sportif bir görünüme sahip. Üst kısımdaki grafik tasarım detayları, alt kısımdaki ince çerçeveyle kontrast oluşturmuş. Böylelikle tasarımın etki gücü artmış. Erkek güneş gözlüğü çeşitlerinde ise büyük ve dikdörtgen çerçeve ön planda. Fakat ikinci modelde ince saplar, dördüncü modelde ise kalın saplar mevcut. Her iki modelde de minimalist ve modern dokunuşlar dikkat çekiyor. Diğer taraftan dördüncü modeldeki kahverengi kaplumbağa kabuğu efektli asetat sap uçları farklı bir güzelliğe sahip. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde bu gibi detaylarla silüetinizin çekiciliğini arttırabilirsiniz. 

Fendi 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

Bu yıl stilinizi yeni baştan yaratmak istiyorsanız Fendi güneş gözlüğü modellerini mutlaka denemelisiniz. Nitekim farklı cam ve çerçeve renkleriyle Fendi, güneş gözlüğü alışverişi konusunda sınırları zorluyor. Aşağıda birinci modelde pembe camlar ile oval biçimli beyaz asetat çerçeve mevcut. Altın rengi metal çengelli iğne broşlu saplar ile tasarım daha çekici hale gelmiş. İkinci modelde oval camlara siyah asetat ve altın rengi metal eşlik ediyor. Ayrıca köprü kısmı logo detayına sahip. Üçüncü modelde altın rengi metal ve aynalı pembe camlar mevcut. Üstelik ayarlanabilir burun yastıklarıyla gözlüğün yüze oturması sağlanmış. Dördüncü modeldeki güneş gözlüğü ise kauçuk dokulu bej enjeksiyon kalıplı çerçeveye sahip. Böylelikle tasarım son derece hafif bir nitelik kazanıyor. Diğer taraftan modelin dikkat çeken bir diğer özelliği de çift köprülü yapısı. Açık mavi aynalı camlar ise bej enjeksiyonla kontrast yaratmış. İnce saplar ile ayarlanabilir burunluklarıyla bu model 80’lerin erkek güneş gözlüğü stilini modernize ederek günümüze taşıyor. 

Marc Jacobs 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

Güneş gözlüklerinde son trendlerle şıklığına iddialı bir görünüm kazandırmak isteyenler için Marc Jacobs gözlükleri uygun çözümlere sahip. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde bu ürünler, tüm kombinler için uyumlu olma özellikleriyle ayrıca dikkat çekiyor. Şekil ve boyut seçeneklerinde ise 90’lardan izler taşıyan dar ve uzun kalıplar dikkat çekici. Geçmişin tasarım izlerini güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gerekenler içinde özel bir tercih nedeni olarak değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki ilk iki modelde asetat çerçeve ve oval camlar mevcut. 90’ların güneş gözlüğü stilini yansıtan bu modeller farklı köprü özelliklerine sahip. Üçüncü modelde metal çerçeve zarifliğiyle dikkat çekiyor. Lazer yazı logolu metal kaplama ise tasarıma farklı bir güzellik katmış. Fakat dördüncü modelde poliamid camın abartılı büyüklüğü çok dikkat çekici. Nitekim bu camlar, güneş gözlüğü tasarımına üst segment özellikler kazandırmakta. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde Marc Jacobs‘un monogram stiliyle silüetinizi daha çekici hale getirebilirsiniz. 

Police 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

Dünyaca ünlü güneş gözlüğü markası Police de 2022’nin güneş gözlüğü trendleri için önemli ipuçları sağlamakta. Aşağıdaki birinci modelde altıgen çerçeveli büyük boy güneş gözlüğü dikkat çekici. Çerçeve rengi parlak siyah, cam rengi ise duman geçişi. Tasarımın modern, zarif ve cesur bir görünümü var. Nitekim sap kısmındaki büyük üçgen detaylar özellikle zarafeti vurguluyor. İkinci modelde kare şekilli ve modern tasarımlı bir güneş gözlüğü görüyoruz. Fakat dekoratif metal plaklarıyla çerçeve, polarize camlarla kontrast yaratıyor. Üçüncü modelde ise zarif bir kedi gözü güneş gözlüğü görüyoruz. Çerçevesiz parlak kenarlı camlar köprüyle birleşmiş. Nitekim bu modelde, kullanıcının bakışlarını öne çıkaran özellikler mevcut. 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde çerçevesiz camlarla bakışlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Gözlüğün üzerindeki ışıltılı kauçuk kaşlar ise bakışlara farklı bir zarafet kazandırıyor. Dördüncü modelde ise geri dönüştürülebilir biyoplastik çerçeve mevcut. 2022 gözlük trendleri içinde bu tür ürünlerle geri dönüşümün önemine dikkat çekebilirsiniz. 

Prada 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

Bu yılki Prada güneş gözlüğü tasarımlarında bariz bir 80’ler nostaljisi hakim. Güneş gözlüğünüzle yaz aylarının enerjisini yükseltirken 80’lere dönmek isterseniz bu modelleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Nitekim nostaljik esintiye eşlik eden minimal tasarımlar silüetinize farklı bir nitelik kazandıracaktır. Aşağıda birinci modelde feminen hatlar ön planda. Fakat ön ve şakak kısımlarında rafine asetat katmanlar mevcut. Tebeşir beyazı asetat saplar ön kısımla kontrast yaratıyor ve böylelikle silüeti tamamlıyor. Gözlük trendleri içinde bu tasarım, güneş gözlüğüne marjinal bir görünüm kazandırmakta. İkinci modelde ise modern geometrik çerçeve dikkat çekici. Çift köprülü ön kısım bariz şekilde 80’lerin güneş gözlüğü stilini yansıtıyor. Üstelik ürünün çekiciliğini de arttırıyor. Ayrıca opak siyah ön metal çerçevedeki burunluklar tasarımı tamamlıyor. Diğer taraftan üçüncü modelde pilot silüeti hakim. Bu modelde fotokromik camlar 80’lerin güneş gözlüğü stilini modernize ediyor. Dördüncü model de geometrik formu ve çift köprü sistemiyle 80’lerden bir esinti sunuyor. 

Tommy Hilfiger 2022 Güneş Gözlüğü Trendleri

Klasik ve modern tasarım detaylarını bir arada kullanmak isteyenler için Tommy Hilfiger gözlükleri en uygun seçeneklere sahip. Ve bu modellerde de geniş çerçeveler ile minimalist tavır özellikle dikkat çekici. Nitekim 2022’nin güneş gözlüğü trendleri içinde geniş çerçeveleri birçok markada görüyoruz. Aşağıda birinci modelde büyük ve kalın çerçeveye klasik zarif saplar eşlik ediyor. Aynı şekilde minimalist çizgili bu tasarım üçüncü modelde de mevcut. İkinci modelde klasik ve modern tasarımlar güçlü bir kontrast yaratmış. Güneş gözlüğüne aynı zamanda da marjinal bir hava kazandırmış. Aslına bakarsanız, güneş gözlüklerindeki geniş çerçeveler kullanıcıya iddialı bir silüet kazandırır. Fakat şeffaf seçeneklerle kontrastı arttırmak marjinal havayı zarafetle birleştirir. Dahası silüete sportif bir görünüm kazandırır. Diğer taraftan, dördüncü modeldeki kaşların biraz altında kalan kare çerçeve zarif bir köprüyle birleşmiş. Bu köprü yapısını da 2022 gözlük trendleri içinde başka birçok markada görüyoruz. Tüm bu trendlerle kendinize en uygun güneş gözlüğünü rahatlıkla seçebilirsiniz. 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir