Baskısız Taşıma Kolilerimiz Satışta

Paketleme ve taşıma işlerinin olmazsa olmazlarından biri kolilerdir. Hangi sektörde olursa olsun bir yerlere bir şeyler gönderilmek istendiğinde taşıma kolilerine ihtiyaç duyulur. Büyük firmalar, müşterilerine ürün gönderiminde kendi logolarının yer aldığı özel baskılı kolileri kullanır. Orta ve küçük işletmeler ise baskılı koli hazırlama maliyetini karşılamak yerine baskısız taşıma kolilerini tercih eder. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, online ofis marketiniz Ofix.com‘da satışına yeni başladığımız baskısız taşıma kolileri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız. 

Taşıma kolisi nedir?

Koli sözcüğü dilimize, Fransızca colis sözcüğünden girdi. Fransızcada colis sözcüğü, “posta paketi” anlamına gelmekte. 19. yüzyıldan itibaren Avrupa’da posta teşkilatının gelişmesiyle birlikte bir yerden başka bir yere mektup göndermenin yanı sıra farklı eşyaları da göndermek mümkün hale geldi. İçinde türlü eşyaların bulunduğu paketlere Fransızlar colis adını verdi. Koli anlamına gelmek üzere Avrupa dillerinde parcel (İngilizce), paket (Almanca), pacco (İtalyanca) gibi sözcükler kullanıldı. Türkçedeki koli sözcüğü, Fransızca colis sözcüğünün okunuş şeklini ifade etmekte.

Taşıma kolilerinin önemi nedir?

Posta teşkilatının gelişmesiyle birlikte kullanımı artan taşıma kolileri, bir yerlere bir şeyler göndermek istediğimizde taşınacak malzemelerin güvenli bir şekilde alıcıya ulaşmasını sağlamakta. Malzemenin niteliği ve ebatlarına uygun koliler seçildiğinde, içindeki eşyaların gönderim sürecinde zarar görmesi engellenir. Doğru koli seçimi yapılmadığında veya koli hazırlama konusuna yeterince dikkat edilmediğinde, malzemelerin zarar görmesi ve çeşitli kayıpların oluşması kaçınılmaz olur.

Taşıma kolisi çeşitleri nelerdir?

Taşıma kolisi çeşitleri içinde en sık rastlanılan türleri tam kapalı koli, yarım kapalı koli, tutmalı koli, arşiv kolisi, klasör kolisi, TV taşıma kolisi, kitap taşıma kolisi ve tekstil kolisi şeklinde sınıflandırabiliriz. Bunların yanı sıra yumurta kolisi, bardak taşıma kolisi, pizza kutu kolisi, et taşıma kolisi, ayakkabı kolisi, elbise taşıma kolisi ve Ramazan kolisi gibi farklı koli türlerinden de bahsetmek mümkün. Bunlar içinde yumurta taşıma kolisi ve bardak taşıma kolisi, yumurta ve bardak taşımayı güvenli hale getirmek için gerekli niteliklere uygun olarak üretilmekte. Baskı durumlarına göre ise koli çeşitleri, baskılı koli ve baskısız koli olmak üzere ikiye ayrılmakta.

Taşıma kolileri hangi materyallerden üretilir?

Taşıma kolisi üretiminde en sık kullanılan materyal oluklu mukavvadır. Koli imalatı alanında oluklu mukavvanın tercih edilmesinin esas nedeni, üretim maliyetinin düşük olmasıdır. Bunun yanı sıra ürünlerin geri dönüştürülebilir olması da önemli bir tercih nedenidir. Oluklu mukavva ilk olarak İngiltere’de, şapkaların iç kısımlarını güçlendirmek için kullanıldı. Koli üretiminde kullanılması ise cam şişeleri korumak üzere geliştirildi. Oluklu mukavvadan sonra koli imalatı alanında en fazla kullanılan materyal plastiktir. Plastik taşıma kolisi çeşitleri, temizlik ve tekrar kullanım konusunda daha etkin çözümler sunar. Ahşap koli çeşitleri ise günümüzde daha çok dekorasyon amaçlı kullanılmakta.

Taşıma kolileri geri dönüşüme nasıl kazandırılır?

Taşıma kolisi çeşitleri içinde yüzde 50’den fazlasını karton koliler oluşturmakta. Geri dönüşüm söz konusu olduğunda karton kolilerin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Karton kolileri geri dönüşüme kazandırmak için, taşıma işleminin ardından koliyi çöpe atmamalısınız. Karton kolilerin geri dönüşümü için apartmanınızda veya işyerinizde kağıt toplama alanlarını değerlendirebilirsiniz. Karton koliyi yırtarak küçültmek ve sonra da çöpe atmak, ülke ekonomisinin yanı sıra doğa için de büyük bir kayıptır. İşi biten koliyi eğer kağıt toplama alanına bırakırsanız, ilgili kişiler tarafından geri dönüşüm alanına götürülmesi ve yeniden kullanılması mümkün olur. Bu sayede hem ülke ekonomisine, hem de doğanın korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Baskılı koli mi, baskısız koli mi?

Günlük hayatta ve daha çok ev eşyası taşımak için genellikle marketlerden temin edilen baskılı koliler kullanılmakta. Ev taşıma kolisi olarak da ifade edilen bu koliler, ev eşyalarının güvenli şekilde taşınmasına yardımcı olur. Eşya taşıma kolisi temininde veya koli bandı kullanarak koli hazırlamada güçlük çeken kullanıcılar, bu konuda taşıma şirketlerinden de yardım alabilmekte. Ev taşımak için koli hazırlamak, eşyaların fiziksel bakımdan zarar görmesini önleyici etkiye sahip. Ancak, taşınma kolisi olarak kullanılacak kolilerin doğru seçilmesi gerekir. Çünkü kullanılmış bir koliyi tekrar kullanmak, gerekli önlemler alınmadığı takdirde içindeki malzemelerin zarar görmesine yol açabilir. Bu gibi risklerin önüne geçmek isteyen kullanıcılar için piyasada taşınma kolisi seti satışı yapılmakta.

Müşterilerine ürün gönderimi yapan büyük firmalar, ürünleri kendi logolarının yer aldığı özel baskılı kolilerle göndermekte. Orta ve küçük işletmeler ise baskılı koli hazırlama maliyetini karşılamaktansa baskısız koli kullanmayı tercih etmekte. Baskısız karton taşıma kolisi çeşitleri, ürün paketleme ve gönderim konusunda işletmenin imajını olumlu yönde etkiler. İşletmenin bir başka firmaya ait kolilerle ürün gönderiminde bulunması, müşteriler üzerinde kurumsal firma algısını olumsuz yönde etkiler. Bununla birlikte, piyasada bulabileceğiniz ucuz taşıma kolisi çeşitleri içinde kaliteye de dikkat etmelisiniz. Gerekli niteliklerin altında kalan taşıma kolisi çeşitleri de işletmenin kurumsal imajına zarar verebilir.

Ofis dostu baskısız taşıma kolileri Ofix.com’da!

Taşıma kolileri hakkında kısaca bu konulara işaret ettikten sonra yazımızın bu kısmında, Ofix.com‘da satışına yeni başladığımız baskısız taşıma kolileri hakkında birkaç noktaya kısaca temas edeceğiz. Tekli ve 10’lu paket şeklinde satışa açtığımız bu ürünler, çift oluklu mukavvadan üretilmekte ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermemekte. Çevreyi kirletmeden, ürünün doğal yapısını bozmadan ve herhangi bir hasara yol açmadan ürün gönderimlerini kolaylaştıran bu koliler, aynı zamanda da uygun fiyat avantajıyla ofislerde paketleme ve ürün gönderim maliyetlerinde tasarruf yapılmasını sağlamakta. Sitemizde kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Taşıma Kolisi Baskısız 71 x 24 x 39 cm

Ofis dostu baskısız taşıma kolileri listemizin ilk sırasında, taşıma kolisi baskısız 71 x 24 x 39 cm ürünümüz var. Çift oluklu mukavvadan üretilen bu koliler doldurma, boşaltma, paketleme ve depolama işlemleriniz sırasında zaman ve emek tasarrufu sağlamakta. Taşıma kolisi fiyatları bakımından da bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Nitekim fiyatı piyasa ortalamasına göre makul düzeyde olup beklentilerinizi iyi bir şekilde karşılayabilir. Taşıma kolisi baskısız 71 x 24 x 39 cm ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Taşıma Kolisi Baskısız 80 x 50 x 50 cm 10 Adet

Ofis dostu baskısız taşıma kolileri listemizin ikinci sırasında, taşıma kolisi baskısız 80 x 50 x 50 cm 10 adet ürünümüz var. Ofisinizde gün içinde çok sayıda ürün gönderimi yapıyorsanız, tekli koli çeşitlerinden ziyade 10’lu koli çeşitleri fiyat avantajı bakımından daha iyi bir seçim olabilir. Taşıma kolisi en ucuz bu şekilde temin edilebilir. Bu ürünleri ayrıca, ürün gönderiminin yanı sıra ürün istifi ve depolamada da kullanabilirsiniz. Taşıma kolisi baskısız 80 x 50 x 50 cm 10 adet ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Taşıma Kolisi Baskısız 40 x 30 x 20 cm 10 Adet

Ofis dostu baskısız taşıma kolileri listemizin üçüncü sırasında, taşıma kolisi baskısız 40 x 30 x 20 cm 10 adet ürünümüz var. Eğer orta boy ve dayanıklı bir taşıma kolisi arıyorsanız bu ürünler iyi bir seçim olabilir. Eşya taşımak için koli arayan kullanıcılarımız bu ürünleri orta boy eşyaları için tercih etmekte. Taşıma kolisi fiyatları içinde orta boy koli fiyatları, ofis bütçesi üzerinde fazla bir yük oluşturmamakta. Taşıma kolisi baskısız 40 x 30 x 20 cm 10 adet ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Taşıma Kolisi Baskısız 60 x 40 x 40 cm 10 Adet

Ofis dostu baskısız taşıma kolileri listemizin dördüncü sırasında, taşıma kolisi baskısız 60 x 40 x 40 cm 10 adet ürünümüz var. Eğer orta üzeri taşıma kolisi ihtiyacınız varsa bu ürünler iyi bir seçim olabilir. Bu koliler aynı zamanda da mutfak taşıma kolisi olarak kullanılabilir. Nitekim, taşınma kolisi satın almak isteyen kullanıcılar, mutfak eşyaları için büyük boy taşıma kolisi yerine orta üzeri taşıma kolilerini tercih etmekte. Taşıma kolisi baskısız 60 x 40 x 40 cm 10 adet ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Taşıma Kolisi Baskısız 60 x 40 x 30 cm 10 Adet

Ofis dostu baskısız taşıma kolileri listemizin beşinci sırasında, taşıma kolisi baskısız 60 x 40 x 30 cm 10 adet var. Dayanıklı ve sağlam yapısıyla orta boy ürün ve eşya taşımayı güvenli hale getiren bu ürünler de yine 10’lu paketle alımı yapıldığında fiyat avantajı sağlamakta. Taşıma kolisi baskısız 60 x 40 x 30 cm 10 adet ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Ofix.com‘da satışı devam eden diğer koli çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir