Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcıyı hiç denediniz mi?

Baskı teknolojilerinde büyük yeniliklere imza atan pek çok firma, uzun yıllar mürekkep, kartuş veya toner işine pek sıcak bakmadı efendim. Bunun sonucu olarak, yazıcıların kartuş veya toneri bittiğinde orijinal ürün bulmak kolay olmadığı için muadil veya doldurma ürünler kullanıldı. Mürekkep tanklı yazıcılar, muadil ürün bulma zorluğu ve doldurma ürünlerin yarattığı sorunlar karşısında üretici firmaların geliştirdiği en pratik çözüm aslında. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, çok fonksiyonlu tanklı yazıcılar içinde sitemizde en fazla tercih edilen Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcı hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Canon Pixma G3400 Çok Fonksiyonlu Tanklı Yazıcı

Canon firmasının Pixma serisine eklediği üç yeni yazıcı modeli G1400, G2400 ve G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcılar, pazarı değiştirme amacını yansıtıyor efendim. Muadil ürün bulma zorluğu ve doldurma ürünlerin yarattığı sorunları ortadan kaldıran bu ürünlerde tek bir mürekkep şişesi setiyle binlerce sayfa baskı almak mümkün. Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcı, ofislerde siyah beyaz veya renkli çıktı almak, fotokopi çekmek ve tarama yapmak için gerekli özelliklere sahip. Kullanım kolaylığı ve maliyet avantajıyla öne çıkan bu ürünlerle ofisinizde ciddi ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ürünün boyutları 445 x 330 x 163 mm, ağırlığı 5.8 kg, paket ağırlığı ise 6.3 kg. Bu ürünleri Windows XP ve 7 üzeri işletim sistemleri ile Mac OS X v10.7.5 ve Mac OS X v10.10 işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Yazıcının kurulumunu yapmak için, paketle birlikte gelen CD’yi kullanabilirsiniz. Fakat CD yalnızca Windows işletim sistemleriyle uyumlu. Wi-Fi bağlantı özelliğine sahip bu ürünleri isterseniz USB kablosuyla kullanabilirsiniz. Fakat kablo, ürünle birlikte verilmemekte.

Baskı Kalitesi, Hızı ve Verimliliği

Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcı, siyah beyaz veya renkli baskılar için en iyi durumda 4800 x 1200 dpi baskı kalitesine sahip. Siyah beyaz baskılar için hızı, dakikada 8.8 sayfayı buluyor. Düz yataklı fotoğraf ve belge tarayıcı özelliğine sahip bu ürünleri, açıldıktan sonra yaklaşık 20 saniye sonra tarama yapmak için kullanabilirsiniz. Çift taraflı baskılar için elle kullanıma uygun sürücü desteğine sahip. Yazıcının arka tepsisinde maksimum 100 yaprak kağıt bulundurabiliyorsunuz. Tepsi sayısı ise 1 adet.

Ürünün yanında gelen yüksek kaliteli 4 mürekkep şişesini uzun süreler verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu şişeler tankı doldururken etrafa damlatma yapmıyor. Renkleri canlı ve yüzeyde dağılmıyor. Siyah beyaz baskılar için baskı verimliliği 6 bin, renkli baskılar içinse 7 bin sayfa düzeyinde. Yazıcınızın mürekkebi bittiğinde, Canon mürekkep kartuşlar ile dolum yaparak baskı almaya devam edebilirsiniz. Bu kartuşlar Canon GI-490 (PGBK), GI-490 (C), GI-490 (M) ve GI-490 (Y) şeklinde.

Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcı ne gibi avantajlar sunuyor?

Tanklı yazıcıların en büyük avantajı, mürekkep bittiğinde orijinal kartuş veya toner alma, muadilini bulma veya doldurma ürün kullanma zorunluluğundan kurtarması. Yazıcınızın mürekkep şişesi bittiğinde yenisiyle değiştirip baskı yapmaya devam edebilirsiniz. Kartuş doldurmada karşılaşılan hava sorunu, ısı farkı nedeniyle oluşan donma veya akıtma sorunu tanklı yazıcılarda çok nadir görülen durumlardır. Ayrıca, doldurma kartuşlarda baskı hızı yavaşlarken tanklı yazıcılarda hızın yavaşlaması gibi bir sorunla karşılaşılmaz.

Uzun süreli kullanımlarda doldurma kartuşların çipleri zarar görür ve yazıcının kartuşu tanıması zorlaşır. Tanklı yazıcılar ise bu gibi sorunlara yol açmaz. Gerçi, hiçbir yazıcının baskı kalitesi lazer yazıcı gibi olamaz. Çünkü kullanılan mürekkep sıvı durumda olduğu için kağıt yüzeyinde belli oranda ıslanma ve büzüşmeye yol açar. Ancak, ofiste günlük işlerimiz için kullanacağımız ve arşivlik değeri pek olmayan çıktılar için tanklı yazıcılar, fiyat ve kalite bakımından daha uygundur.

Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcının en önemli avantajı, baskı maliyetini büyük ölçüde düşürmesi. Sık biten kartuşların yarattığı ekonomik maliyeti bu ürünler sayesinde ofis bütçenizde farklı ihtiyaçlarınıza yönlendirebilirsiniz. Profesyonel baskı kalitesi beklentiniz yoksa ve ofiste günlük işleriniz için kullanmak istiyorsanız, bu yazıcıdan renkli veya siyah beyaz çıktınızı rahatlıkla alabilirsiniz. Mürekkep verimliliği diğer markalara göre çok daha yüksek düzeyde. Öyle ki, 1000 sayfanın üzerinde renkli veya siyah beyaz çıktı alsanız bile mürekkep seviyesinin azalmadığını görebilirsiniz. Üstelik, mürekkep şişeleri ve baskı kafalarının fiyatları da daha ucuz.

Püskürtmeli veya nokta vuruşlu yazıcılarda renkli çıktı alırken karşılaşılan en önemli sorunlardan biri, resim ya da fotoğrafların soluk veya çizgi çizgi çıkması. Oysa, Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcı renkli baskılarda profesyonel baskı kalitesi sunmasa da baskının soluk veya çizgi çizgi çıkmasını önlüyor. Yazıcının en önemli avantajlarından bir diğeri de mürekkep tanklarının cihazın içinde olması. Bu sayede tanklar hem fazla yer kaplamıyor, hem de dış koşullardan etkilenmiyor. Mürekkep geri kaçmadığı için tank içinde hava oluşmuyor.

Online ofis marketiniz Ofix.com‘da satışı devam eden Canon Pixma G3400 çok fonksiyonlu tanklı yazıcı için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir