Korona Döneminde Çocukları Eğlendirdik

Korona döneminde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de oldukça sıkıntılı bir süreçti. Okula gidemeyen, derslerini internet ortamından takip etmeye çalışan ve akranlarıyla sosyalleşemeyen çocukların bu dönemde keyifli vakit geçirmeleri için Ofix.com‘da çocuklarla aktivite kategorisi oluşturduk. Bu kategorimizde birbirinden güzel hobi ve aktivite ürünlerini, oyun hamurlarını, oyunları vb. ürünleri satışa açtık. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, korona döneminde çocukları eğlendirmek için satışa açtığımız bu ürünler arasında en çok talep gören 5 ürünü kısaca tanıtacağız. 

Mi-Toys Jenga Standart 48 Parça

Çocuklarla aktivite ürünlerinde ilk 5 listemizin ilk sırasında, Mi-Toys Jenga standart 48 parça var. Bir denge ve konsantrasyon oyunu olan jenga, Afrika’da yaşayan bir İngiliz kız çocuğu tarafından geliştirildi. Babasının işi nedeniyle Afrika’da bulunan Leslie Scott isimli kız çocuğu, can sıkıntısından kurtulmak için kardeşiyle birlikte oynayabileceği bir oyun bulmak isterken bu oyunu yarattı. Oyunun Afrika’dan çıkıp dünyaya yayılması, kuruluşu 1860’lara kadar uzanan Milton Bradley Company ve Hasbro‘yla gerçekleşti. Jenga oyununda amaç, 2 farklı eksende ve 3’erli gruplar halinde üst üste dizilen tahta blokları kuleyi yıkmadan çekip alarak kulenin yüksekliğini arttırmak.

Piyasada farklı malzemelerden üretilen farklı jenga çeşitleri bulabilirsiniz. Bu oyunun renkli jenga, ahşap jenga, büyük jenga gibi farklı çeşitleri mevcut. Ürünlerde kullanılan materyallerin niteliğine bağlı olarak jenga fiyatları da değişebilmekte. Hatta orijinal jenga ile çakma jenga diye tabir edilen çeşitlerine de rastlamak mümkün. Jenga tahtası olarak genellikle cilasız ahşap tercih edilse de renkli jenga tahtaları da beğeni görmekte. Ofix.com‘da satışı devam eden Mi-Toys Jenga standart 48 parça ürünümüz ahşap parçalardan oluşmakta. Çocuklarla aktivite bağlamında evde yapılabilecek etkinlikler içinde jenga oyunu iyi bir seçim olabilir. 5 yaş ve üzeri çocukların el-göz koordinasyonu ve motor becerilerini geliştirmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Mi-Toys Jenga standart 48 parça için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Faber-Castell 155130 Keçeli Boya Kalemi 12 Adet – Karışık Renk

Çocuklarla aktivite ürünlerinde ilk 5 listemizin ikinci sırasında, Faber-Castell 155130 keçeli boya kalemi 12 adet – karışık renk var. 3 yaş ve üzeri çocuklar için güvenli bu ürünler kağıt, karton ve tahta yüzeylerde kullanım için uygun özelliklere sahip. Su bazlı mürekkepleri dayanıklı ve parlak renkli. Resim malzemeleri içinde kesiksiz ve örtücü çizebilme imkanı sunan bu ürünler, dünyaca ünlü yazı araç ve gereçleri markası Faber-Castell kalitesine sahip. Havalandırmalı kapak sistemine sahip olması, bu ürünleri 3 yaş ve üzeri çocuklarla evde yapılabilecek etkinlikler için güvenli kılıyor.

Korona dönemi boyunca kullanıcılarımız, keçeli kalem çeşitlerine yoğun bir ilgi gösterdi. 3 yaş ve üzeri çocuklar için evde yapılabilecek eğlenceli etkinlikler arasında resim yapmak en iyi seçeneklerden biri. Resim malzemeleri grubunda Faber-Castell kuru boya, pastel boya, sulu boya, keçeli kalem, silinebilir pastel boya ve diğer boya çeşitleriyle önemli bir konuma sahip. Bu grupta kullanıcılarımız en çok fırça uçlu keçeli kalem, keçeli boya kalem seti ve yıkanabilir keçeli kalem çeşitlerine ilgi gösteriyor. Çocuklarla aktivite bağlamında evde yapılacak etkinlikler için keçeli kalemle boyama iyi bir tercih olabilir. Faber-Castell 155130 keçeli boya kalemi 12 adet – karışık renk ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Bigpoint Elişi Kağıdı 21 x 29.7 cm 10 Adet – Karışık Renk

Çocuklarla aktivite ürünlerinde ilk 5 listemizin üçüncü sırasında, Bigpoint elişi kağıdı 21 x 29.7 cm 10 adet – karışık renk var. Avrupa kuşe kağıttan üretilen bu ürünler A4 boyutunda olup 10 farklı renk alternatifine sahip. Elişi kağıtları çocukların el becerilerinin yanı sıra hayat gücü ve yaratıcılık yeteneklerinin gelişmesine de olumlu katkılar sağlar. 2-5 yaş etkinlikleri ile 4 yaş evde etkinlik alternatifleri arasında elişi kağıdı önemli bir yer tutmakta. Bu yaştaki çocuklar en çok renkli elişi kağıdı, desenli elişi kağıdı ve simli elişi kağıdı çeşitlerine ilgi duyuyor.

Çocuklarla aktivite için elişi kağıtlarından yana bir tercih yapacaksanız, Bigpoint elişi kağıdı 21 x 29.7 cm 10 adet – karışık renk iyi bir seçim olabilir. Çocuklar için evde yapılacak etkinlikler arasında elişi kağıtlarıyla çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun yaptığı işleri beğenerek özgüven gelişimine de katkı sağlayabilirsiniz. Bigpoint elişi kağıdı 21 x 29.7 cm 10 adet – karışık renk için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Das Beyaz Seramik Hamuru 500 g

Çocuklarla aktivite ürünlerinde ilk 5 listemizin dördüncü sırasında, Das beyaz seramik hamuru 500 g var. Das seramik hamuru, ana okulundan güzel sanatlara kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahip. Seramikten pek çok malzeme yapımında kullanabileceğiniz bu ürünlerdeki ham madde alaşımı, hamurun kolay şekil almasını sağlıyor. Kaliteli bir seramik kil hamuru 2-4 saat arasında kalıplaşır. Das beyaz seramik hamuru 500 g ürünleri, ayrıca fırınlanmaya ihtiyaç duymuyor. Bu nedenle, çocuklarla aktivite bağlamında evde seramik hamuru çeşitleri arasında iyi bir seçim olabilir.

Çocuklarla yapılacak etkinlikler arasında seramik hamuru, çocukların el becerilerini geliştirir. Ve ebeveynleriyle sevgi ve güven bağını güçlendirir. Çocuğunuz seramik hamuruyla oynarken yapmakta zorlandığı şeyler için sizden yardım istediğinde mutlaka olumlu karşılık vermelisiniz. Seramik hamuruna birlikte şekil verdiğinizde, çocuğunuzun size duyduğu sevgi ve güven bağı güçlenir. Seramik hamuru kurutma işlemi süresince onunla birlikte bekleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun sabretme yeteneği gelişir. Das hamuru diğer seramik hamuru türlerine oranla daha kolay şekil alır. Bu nedenle, yapımı zor olan birçok objeyi birlikte kolayca yapabilirsiniz. Piyasadaki pek çok soğuk porselen hamuru veya beyaz kil hamuru çeşidi, çocukların elleri için uygun özellikte olmayabilir. Das beyaz seramik hamuru 500 g için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Kiddy Clay BPKJUMBOSET Kovalı Kalıp Seti 55 Parça

Çocuklarla aktivite ürünlerinde ilk 5 listemizin beşinci sırasında, Kiddy Clay BPKJUMBOSET kovalı kalıp seti 55 parça var. Hangi yaş grubunda olursa olsun, çocuklar hamur yoğurmaya ve sıkmaya bayılırlar. Hamura şekil vermek, çocuklar için hem bir oyun, hem de bir ifade şeklidir. Çocuklar herhangi bir konu hakkındaki duygu ve düşüncelerini hamura yansıtmaktan keyif alırlar. Bu sayede hem el, hem de duygu gelişimlerinde önemli aşamalar kat ederler.

Kiddy Clay BPKJUMBOSET kovalı kalıp seti 55 parça ürünümüz 20 cm çapında, 15 cm yüksekliğinde bir kova içinde 55 adet modelleme kalıbından oluşuyor. CE sertifikalı bu ürünler PP malzemeden üretilmiş olup 3 yaş üzeri çocuklar için uygun. Kova içindeki kalıpları kullanarak çocuğunuz, hamura dilediği şekli verebilir. Conforms to Astm D-4236 ve ASTM F963 standartlarına göre üretilen bu ürünler EN-71 testlerinden başarıyla geçmiştir. 3 yaş çocuk etkinlikleri ve çocuklarla yapılacak aktiviteler arasında bu ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz. Kiddy Clay BPKJUMBOSET kovalı kalıp seti 55 parça için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Ofix.com‘da satışı devam eden diğer çocuklarla aktivite ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz. Evde çocuk etkinlikleri için ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin fiyat bilgilerini de aynı linkten öğrenebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir