Çok Seyahat Edenlerin Cebine 3 Telefon Uygulaması

Merhaba sevgili Ofixboy okurları! Havalar güzelleşiyor, farkında mısınız? Ben bu durumun farkında olmaktan çok memnunum. Soğuk ve kasvetli geçen günlerin ardından nihayet kahvemi hazırlayıp bilgisayarımı kucağıma alarak balkonlarda, teraslarda çalışabileceğim! Tabii, aramızda biraz daha şanslı olanlar da var. İşi gereği çok seyahat eden, sürekli farklı kentler gezen o muhteşem talihli insanlar! Bugünkü yazımda, çok seyahat edenlerin cebine 3 telefon uygulaması önereceğim. Siz de işiniz gereği uçaktan uçağa sekip şehir şehir dünyayı dolaşıyorsanız, çok işinize yarayacak 3 süper uygulama işte huzurlarınızda…

Spotted by Locals 

Google’da karşılaştığınız bol reklam vermiş tüm mekanları bir kenara bırakın! Kentin gerçek sakinlerinin etiketlediği restoranlara gidebilmeniz, kartpostal mekanlarını bırakıp şehrin gerçek güzelliklerini görebilmeniz için Spotted by Locals’ı mutlaka telefonunuza indirmelisiniz. Birçok kentin en güzel mekanlarını, üstelik saat kaça kadar açık olduklarını, hatta ortalama ne kadar ücret ödeyeceğinizi bile bu uygulamadan kolayca görebilirsiniz. Uygulamanın sürekli güncelleniyor olması da ayrıca çok güzel. 

Localeur 

Aynı Spotted by Locals gibi çalışan bir uygulama, fakat Localeur uygulamasında kent sakinlerinin önerdikleri yerler kategorilere ayrılıyor. “Kentte en güzel cheesecake’i yiyebileceğiniz yer”, mesela… Bu tip kategorilerle işiniz kolaylaşıyor ve kenti keşfedeceğiniz günleri takvimleyebiliyorsunuz. 

Lonely Planet Guide 

Bir diğer uygulama önerim de gezi severlerin ezbere bildiği Lonely Planet sitesinin yarattığı Lonely Planet Guide. Bu uygulama, dünya genelinde pek çok kenti kapsıyor. Kentler hakkında geniş bilgi sahibi olan Lonely Planet yazarlarının önerdiği yerleri bu uygulama sayesinde daha iyi tanıyabilirsiniz. Görmeniz gereken mekanlardan geceyi geçirebileceğiniz yerlere, alışveriş noktalarından restoranlara kadar pek çok yeri bu uygulama sayesinde avucunuzun içindeymiş gibi kolayca bulabilirsiniz. 

Hepinize unutamayacağınız seyahatler diliyorum. 

Ofixboy… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir