Edding markör kalemleri hiç denediniz mi?

Yazı araç ve gereçleri arasında markör kalemler porselen, seramik ve cam yüzeylerde en çok kullanılan kalemlerdir. Hem ısıya, hem de ışığa karşı dayanıklı ve çabuk kuruyan özel mürekkepleri sayesinde markör kalemlerle parlak yüzeylerde estetik ve dekoratif çizim ve renklendirmeler yapmak oldukça kolaydır. Bu özellikleri nedeniyle markör kalemler başta grafik tasarım, illüstrasyon, tekstil ve peyzaj olmak üzere bu gibi alanlarda çalışan pek çok kullanıcının en sık tercih ettiği kalem türleri içinde yer alır. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, markör kalemler içinde sitemizde en fazla ilgi gören Edding markör kalemleri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Markör kalem nedir?

Önce biraz markör kalemlerden bahsedelim. Yukarıda kısaca işaret ettiğimiz gibi markör kalemler porselen, seramik ve cam yüzeylerde çizim ve renklendirme yapmak için en çok kullanılan kalemlerdir. Parlak yüzeyler için özel olarak geliştirilen mürekkepleri sayesinde bu ürünler, yüzeylerde dağılmaz ve kalıcı işaretlemeler yapmayı sağlar. Aynı zamanda da cam kalemi olarak bilinen markör kalemler, normal mürekkebin tutunamadığı plastik yüzeylerde de başarılı sonuçlar verir. Fakat ahşap gibi gözenekli yüzeylerde başarılı sonuçlar almak zordur. Bu gibi yüzeyler için özel olarak geliştirilen ahşap markör kalemlerinin mürekkebinde daha farklı maddeler vardır. Başka deyişle, ahşap yüzeyler için normal markör kalemleri değil, ahşap markörleri kullanmak gerekir.

Markör kalemler içinde boya markörleri (paint marker) olarak bilinen kalemlerin yüzeylerde kalıcılığını arttırmak için objenin fırınlanması etkin bir yöntemdir. Yüzeyde oluşan istenmeyen bir uygulamayı temizlemek için nemli bez kullanmak yeterlidir. Markör kalemlerin mürekkepleri su bazlı olduğu için temizlenmeleri kolaydır. Uygulamayı daha kalıcı hale getirmek için fırınlandıktan sonra oda sıcaklığına gelen objeler, suyla veya bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Piyasada farklı renk ve uç kalınlıklarına sahip çok sayıda markör kalem bulmak mümkün. Kullanıcılar bu ürünleri tek tek satın alabileceği gibi, isterlerse setler halinde de satın alabilirler. Markör kalemleri kullanıma hazır hale getirmek için kapağı kapalıyken hafifçe sallamak yeterlidir. Kullanımı oldukça kolay olan markör kalemler hem profesyonel, hem de amatör kullanıcılar tarafından resim ve çizim işlerinde sıkça tercih edilmekte. Markör kalemler içinde Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği ürünlerin ise Edding markör kalemleri olduğunu söyleyebiliriz.

Edding 750 Mavi Paint Markör Kalem

Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği Edding markör kalemleri listesinin ilk sırasında, Edding 750 mavi paint markör kalem var. Cam, plastik ve metal yüzeylerde başarılı sonuçlar veren bu ürünler, kağıt ve benzeri yüzeylerde de kullanılabilmekte. Çizgi genişliği 2 ile 4 mm arasında değişen yuvarlak uçları sayesinde bu kalemleri, çizim ve renklendirme çalışmalarınızda kolayca kullanabilirsiniz. Edding markasının en fazla tercih edilen bu ürünleri için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Edding 750 Beyaz Paint Markör Kalem

Edding markasının 750 paint markör kalemler serisi içinde yukarıdaki ürünlerle aynı özelliklere sahip bu ürünlerin tek farkı beyaz renkli olması. Diğer ürünler gibi bu ürünleri de kullanmadan önce kapağı kapalıyken sallamanız gerek. Edding markör kalemleri kullanırken kapağı açtıktan sonra ucunu bir karton parçasının üzerine koymalı, renk akana kadar dikkatle pompalamalısınız. Bu kalemleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Edding 751 Siyah Paint Markör Kalem

Ofix.com kullanıcılarının siyah markör kalem tercihleri içinde Edding 751 siyah paint markör kalemleri öne çıkmakta. Bu ürünleri sadece parlak yüzeylerde değil, neredeyse tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz. 1-2 mm çizgi kalınlığına sahip yuvarlak uçlu Edding markör kalemleri ile yapacağınız uygulamalar su, ışık, ısı ve silinmelere karşı dayanıklıdır. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Edding 751 Yeşil Paint Markör Kalem

Edding markör kalemleri içinde kullanıcılarımızın en çok sipariş verdiği dördüncü kalem, Edding 751 yeşil paint markör kalem. Bu kalemlerin en önemli özelliği, mürekkebinin tam örtücü olması nedeniyle parlak yüzeylerin yanı sıra koyu ve gözenekli yüzeylerde de başarılı sonuçlar vermesidir. Ayrıca, Edding markör kalemleri içinde mürekkep akışı valf ayarlıdır ve bu kalemler, yüzeye uygulandıktan sonra cilalı bir görünüm kazandırır. Bu kalemleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Edding 3000 Kırmızı Permanent Markör Kalem

Edding markör kalemleri içinde kullanıcılarımızın kırmızı permanent markör kalem için en fazla tercih ettiği ürün Edding 3000 kırmızı permanent markör kalem. Çabuk kuruyan, suya ve aşınmaya dayanıklı bu ürünlerin çizgi genişliği 1.5 ile 3 mm arasında. Yuvarlak uçlu ve tekrar doldurulabilir bu Edding markör kalemleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Ofix.com‘da satışı devam eden tüm Edding ürünlerini buradan inceleyebilir, Edding markör kalemleri ve tüm ürünlerimiz için kurumsal müşterilerimize sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir