Erdem Deniz: Servis365 yerinde karar!

Son 1 yıldır dünya kamuoyunun gündeminden hiç düşmeyen koronavirüs salgınında 1 Mart itibariyle yeni bir dönem başladı. “Yerinde karar dönemi” olarak ifade edilen bu dönemde, tüm illerimizde koronavirüs risk haritasına göre kontrollü sosyal hayata geçiş kademeli şekilde başlatıldı. Salgın nedeniyle uzunca bir süredir kapalı kalan kafe, restoran ve benzeri yerlerde dezenfeksiyon ve bakım hizmetlerine yoğun bir talep artışı yaşandı. Perakende tesis yönetimi alanında hizmet veren Servis365 firması, bu talepleri karşılamaya devam ediyor. Firmanın genel müdür yardımcısı Erdem Deniz ile yerinde karar döneminde kurumsal müşteri pazarında yaşanan değişimleri ve Servis365‘in sunduğu hizmetleri konuştuk. 

Merhaba, öncelikle bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Röportajımıza başlarken sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba, öncelikle memnuniyetle zaman ayırdığımı belirtmek isterim. 1991 Denizli doğumluyum. Lisans eğitimimi Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü‘nde, lisansüstü eğitimimi ise İTÜ Gayrimenkul Geliştirme yüksek lisans programında tamamladım. İş hayatımın ilk yıllarında bir süre inşaat sektöründe saha mühendisi olarak görev yaptım. 2013 yılında hizmet sektörüne geçtim ve henüz yeni kurulmuş olan Servis365 ailesine katıldım. Yaklaşık 8 yıldır farklı kademelerde bulunduğum Servis365’te son 3 yıldır genel müdür yardımcısı unvanı ile yer almaya devam etmekteyim. 

Servis365 olarak perakende tesis yönetimi alanında hizmet vermektesiniz. Okurlarımız için bize firmanızdan biraz bahsedebilir misiniz?

2012 yılında faaliyete başlayan Servis365, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’de gerçek manada “Retail Facility Management” kültürünü hayata geçirmek için kurulan bir sistemdir. Tekil işletmelerden büyük perakende zincirlerine, ofislerden orta ölçekli tesislere kadar geniş müşteri kitlemize hizmet veriyoruz. Teknik bakım, onarım, teknik işletme, dezenfeksiyon gibi aslında tesisin işletilmesinden doğan tüm ihtiyaçlara tek bir noktadan hızlı, kapsamlı ve organize çözümler üretiyoruz. İklimlendirme-havalandırma sistemleri bakımı, aydınlatma sistemi bakımı, elektrik tesisat ve pano bakımları, kompanzasyon sistemi bakımları, İSG kontrol ve raporlama hizmetleri, tadilat-renovasyon hizmetleri gibi 50’den fazla başlıkta hizmet sunuyoruz. Mühendislerden oluşan operasyon yönetim kadromuz ile müşterilerimizin teknik işletme modeline analitik yaklaşımlar getirerek para ve zaman tasarrufu sağlıyoruz.

Yerinde Karar Döneminde Kurumsal Müşteri Pazarı 

Yerinde karar dönemine geçişle birlikte işyerlerinde dezenfeksiyon, iklimlendirme-havalandırma sistemleri bakımı gibi hizmetlere yönelik ciddi bir artış yaşandı. Bu konuya ilişkin ne gibi gözlemleriniz var?

Yerinde karar dönemi, dezenfeksiyon ve teknik bakım hizmetlerine talebi arttırdı. Pandemide 1 yılı tamamlamamızla beraber normale dönüş için yeni bir uygulama dönemine geçtik; her ilin vaka oranlarına göre değerlendirileceği yerinde karar dönemi. Buna göre düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırılan illerde sosyal hayat risk seviyesine göre düzenleniyor. Uygulama kapsamında çok yüksek riskli iller hariç tüm illerde işletmelerin yeniden açılması, ilgili sektörlerdeki geri dönüş hazırlıklarını ve COVID-19’dan korunmaya yönelik uygulamalara talepleri arttırdı. Özellikle uzun süredir kapalı olan restoran ve kafe, oyun salonları gibi işletmeler yeniden açılış öncesi hızlı ama kapsamlı bir hazırlık süreci geçirdiler. 

Bu bağlamda pek çok işletmede, masa yerleşimleri düzenlendi, bariyerler ve işaretlemeler konumlandırıldı. İklimlendirme ve havalandırma sistemlerine detaylı bakım ve dezenfeksiyon işlemleri uygulandı. Tüm bunların yanında, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının tüm illerde Pazar günleriyle sınırlandırılması ve hatta düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırılması, uygulama öncesinde yalnızca hafta içinde çalışan perakende mağazaları, spor salonları gibi tesislerin personel yönetimi ve işletmesinde yeniden düzenleme yapmasına neden oldu. Ülke genelinde yaygın olan perakende ve restoran zincirleri, faaliyet ve stratejilerinde de “yerinde karar” uygulamasına geçtiler.

Bu yeni dönemde pandeminin seyrinin ne yönde olacağı merak konusu olsa da kapalı işletmelerin yeniden açılmasının ilk 10 gün itibariyle işletmelerin dezenfeksiyon ve bakım uygulamalarına talebini arttırdığını söylemek mümkün. Servis365 olarak biz bu süreçte bir yandan ekip arkadaşlarımızın sağlığını korumak için kendi tedbirlerimizi uygularken, diğer yandan anlık olarak değişen müşteri taleplerine hızlı ve esnek çözümler üreterek ihtiyaç duyulan desteği en iyi şekilde sağlamayı sürdürüyoruz. 

“Servis365 Yerinde Karar!” 

İstanbul merkezli bir firmasınız. Hizmet ağınız yurt genelini kapsıyor mu?

Elbette, İstanbul merkezli olsak da Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Adana illerinde yer alan bölge merkezlerimiz ve sayıları 100’ü aşan onaylı çözüm ortağımız ile tüm yurt genelinde hizmet veriyoruz. Bugüne kadar Ebebek, Yataş, Madame Coco, Doğuş Perakende Grubu, Elca Kozmetik, Sütaş, Şok Marketler, Dagi gibi yurt genelinde pek çok lokasyonda tesisleri bulunan büyük zincirlere hizmet sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. Hizmetlerimiz yalnızca teknik ihtiyaçlarla da sınırlı değil. Örneğin pandemide ilk yeniden açılış döneminde Dagi firmasının Türkiye genelindeki 62 lokasyonunun dezenfeksiyon işlerini sadece 6 günde tamamladık. Oldukça hızlı bir operasyon yürüttük. Dezenfeksiyonun yanı sıra kurumsal müşteri pazarına yönelik olarak geliştirdiğimiz danışmanlık, teknik kontrol, mimari düzenleme gibi bütünleşik ve tek noktadan çözümler de yurt genelinde ilgi görüyor.

Perakende tesis yönetimi alanında hizmet veren diğer firmalar arasında Servis365 hangi özellikleriyle öne çıkmakta?

Öncelikle biz işimizin “sorun” üzerine kurulu olduğunun farkında olan ve destek verdiğimiz müşterilerimizde “çözüm” kelimesinin karşılığı olma misyonu ile hareket eden bir organizasyonuz. Bu bağlamda, perakende tesis yönetimi süreçlerinde mühendislik yaklaşımının gerekliliğine inanıyoruz. İlk kurulduğumuz günden beri ekiplerimizi yer aldığı projelerde katma değer yaratabilecek kişilerden oluşturuyoruz. İş gücümüzü bu yönde geliştirmeye yatırım yapıyoruz. Bununla birlikte bize göre bu işin olmazsa olmazı olan “şeffaf takip, anlık raporlama, değerli bilgi üretme” unsurlarını çok önemsiyoruz. Perakende tesis yönetimi sektöründe müşterilerin de entegre olabildiği online takip sistemini ilk kullanan öncü firma olarak, kurulduğumuz günden beri kendi yazılımımız olan SRV365 sistemini kullanıyoruz. Ekiplerimizin ve çözüm ortaklarımızın kullandığı akıllı cihazlar ile saha aksiyonlarını anlık ve online olarak raporluyoruz. Bu özelliklerimiz sayesinde yerinde karar döneminde Servis365, kurumsal müşteri pazarında oluşan talepleri en iyi şekilde karşıladı. Hatta şunu söyleyebilirim ki, Servis365 yerinde karar! 

Servis365’e Başvuru Kanalları

Peki, Servis365’e başvurular nasıl yapılıyor?

Başvuruları telefon ve mail yoluyla alıyoruz. Başvuruda bulunmak isteyenler 444 6 365 ve +90 850 288 8 365 nolu telefon numaralarından veya [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizi https://www.servis365.com.tr web sitemizden ziyaret ederek daha yakından tanıyabilirler.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Yerinde karar döneminin ülkemiz ve tüm sektörler için hayırlı olmasını ve pandeminin seyrini olumlu yönde etkilemesini diliyorum. Bu süreçte özverili çalışmalar gerçekleştiren tüm Servis365 ailesi paydaşlarına ve çözüm ortaklarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu güzel röportaj için çok teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim. Sevgiyle… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir