Ev İhtiyaçlarınız Ofix’te!

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! “Nasılsınız?” diye sormayacağım, çünkü nasıl olduğunuz az çok tahmin edebiliyorum. Ben de sizler gibi, 1 aydır evden çalışıyorum ve “gönüllü karantina” nedeniyle evde kalmaktan fena halde bunaldım. Neyse ki, kütüphanemde yığınla kitap var, kitaplarım benim en kıymetli yol arkadaşlarım. Ve bir de sevgili şirketim Ofix.com var! Su mu lazım, bisküvi mi lazım, tuvalet kağıdı mı lazım, ev ihtiyaçları için veriyorum siparişi, 1 günde adrese teslim! Bana özel bir durum değil bu. Kendi şirketim diye söylemiyorum, uygun fiyat avantajı ve teslimat hızı bakımından üstüne başka rakip tanımam! 

Son 1 aydır hayatımızda birçok şey değiştiği gibi, ihtiyaçlarımız da değişti. Ofiste kullandığımız veya tükettiğimiz ürünlerin birçoğunu şu son 1 aydır belki bir kere bile aklımıza getirmemişizdir. (Rüyasında toner gören varsa, bilemem!) Ben de birçok insan gibi deniz kenarında yürümeyi, onu da geçtim, sokakta özgürce dolaşmayı özledim. Bu gibi özlemlerimizi ne zaman gerçekleştiririz, bilemiyorum. Ama görünen o ki, koronavirüs salgını en az birkaç hafta daha hayatımızı etkilemeye devam edecek. Ve maalesef bu süreyi de birçoğumuz gibi evde geçirmek zorundayız.

Benim sevgili şirketim Ofix.com‘da ürün gamımızı pazarın ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde düzenlemeye ve gerekli güncellemeleri yapmaya büyük önem veriyoruz arkadaşlar. Son 1 ay içinde değişen pazar ihtiyaçlarına uygun şekilde devam eden ürün gamı yenileme çalışmalarımızın sonuçlarını almaya başladık. Bu sonuçları incelediğimizde, ürün gamımızdaki değişimlerin doğru bir temel üzerinde ve başarılı bir şekilde ilerlediğini görüyoruz.

Son 1 ayda ihtiyaçlarımız çok değişti.

Son 1 ayda Ofix.com‘da, 115 adet yeni ürünü satışa açtık. Bu ürünlerin 94 tanesi, doğrudan doğruya ev tüketimine yönelik temel gıda maddeleri ve temizlik ürünlerinden oluşmakta. Ürün dağılımında %55’lik oranla el hijyeni ürünleri ilk sırada yer alırken, %33’lük oranla karton bardaklar ikinci, %9’luk oranla temel gıda maddeleri üçüncü ve %3’lük oranla çocuklarla aktivite ürünleri dördüncü sırada yer alıyor.

Pazarın değişen ihtiyaçları, en çok sattığımız ürünler listesinde önemli değişimleri beraberinde getirdi. Özel kod bazında son 1 yılda ve son 1 ayda en çok sattığımız ürünleri incelediğimizde, pazarın nabzını daha yakından görebiliyoruz. Örneğin, muayene eldivenleri 36. sıradan 3. sıraya, çamaşır suları 27. sıradan 5. sıraya, sıvı sabunlar 34. sıradan 13. sıraya, temizlik bezleri 26. sıradan 19. sıraya, el dezenfektanları 99. sıradan 33. sıraya, iş eldivenleri 109. sıradan 37. sıraya, kolonyalar 70. sıradan 49. sıraya, maskeler ise 170. sıradan 93. sıraya yükseldi.

Bununla birlikte, son 1 yılda olduğu gibi son 1 ayda da en çok sattığımız ürünler listesinin ilk 2 sırası değişmedi. İlk sırada Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 g ürünümüz, ikinci sırada ise Bal Küpü Küp Şeker 1 kg yer aldı. En çok sattığımız üçüncü ürün olan Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 g/m² 500 Yaprak x 5 Paket ürünümüz ise son 1 ay içinde beşinci sıraya düştü. Bu değişimin en önemli nedeni şüphesiz ki, son 1 ay içinde evde geçirilen sürenin artması ve ev tüketimine yönelik başka ihtiyaçların ön plana çıkmasıdır.

Son 1 yıl içinde ilk 50’de olmayıp son 1 ay içinde ilk 50’ye giren ürünleri sorarsanız, birkaç tanesini söyleyeyim. Örneğin, Artı Plas Muayene Eldiveni Lateks Pudralı 100 Adet Beyaz – Medium, Ace Klasik Çamaşır Suyu 1 kg, Clean and Pure Alkol Bazlı El ve Cilt Dezenfektanı Jel – 500 ml, Selpak Professional Kutu Mendil 21 x 21.5 cm 50 Yaprak, Morning Fresh Islak Mendil 100 Adet. Son 1 aydır kesintisiz devam eden operasyonumuz sayesinde bu gibi nice ürünle kullanıcılarımızı koronavirüs salgınından koruyoruz sevgili beyaz yakalılar.

Önümüzdeki süreçte Ofix.com‘da ev tüketimine yönelik pek çok yeni ürünü satışa açacağız. Hayat normale dönünceye kadar bir kez daha zorunlu olmadıkça evden çıkmamanızı rica ediyor, ev ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizleri Ofix.com‘a davet ediyorum.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir