Evde Kal, Ofix’le Kal!

Merhaba sevgili beyaz yakalılar, tüm dünyada korku ve paniğe yol açan koronavirüs salgını ülkemizde de yayılmaya devam ediyor. Hal böyle olunca, şirketler de çalışanlarını ve müşterilerini korumak için çeşitli önlemler almaya başladılar. Ofix olarak biz de koronavirüsten korunma yolları konusunda gerekli önlemleri aldık. Bu önlemlerin son aşaması olarak, 19 Mart Perşembe gününden itibaren merkez ofisimizi uzaktan çalışma sistemine geçirdik. Lojistik birimimizde ise çalışanların sağlık ve güvenliği için en üst düzeyde koruma sağladık.

Salgının ilk ortaya çıktığı dönemde, herkes kadar biz de endişeliydik. Salgının ülkemize sıçraması durumunda oluşabilecek kayıpları en aza indirmek için gerekli önlemleri almaya henüz Ocak ayından itibaren başlamıştık. İlk olarak merkez ofisimiz ve lojistik birimimizdeki temizlik ve hijyen standartlarını yükselttik. Hemen ardından tüm ekiplerimizi, bu süreçte dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgilendirdik. Ofislerimizde personelin kolay erişebileceği çeşitli noktalara el dezenfektan aparatları yerleştirerek çalışanlarımızı bunları kullanmaları konusunda teşvik ettik. Teslimat araçlarımızı daha sık temizlemeye başladık. Müşterilerimizle temas eden lojistik personelimize tek kullanımlık eldivenler dağıtarak teslimatlar sırasında bunları kullanmalarını sağladık.

Mart ayının ikinci haftasından itibaren sağlık otoriteleri, koronavirüse karşı en etkili önlemin sosyal izolasyon olduğunu ifade etmeye başladılar. Bu süreçte biz ilk olarak, 16 Mart Pazartesi günü itibariyle riskli yaş grubunda yer alan, bağışıklık sistemini zayıflatan hastalık hikayeleri olan ve hamile çalışanlarımızın evde kalmalarını sağladık. 17 Mart Salı günü itibariyle bazı birimlerimiz evden çalışma sistemine geçiş yaptı. 19 Mart Perşembe gününden itibaren de tüm merkez ofisimiz evden çalışmaya başladı.

Müşteri memnuniyeti ve işine sahip çıkma konusunda her zaman güçlü olan Ofix ailesi, bu zor dönemde müşterilerine hizmet vermeye devam edecek. Yeni düzene hızla adapte olan ve hiçbir işini aksatmadan tıpkı ofisteymiş gibi takip eden benim sevgili arkadaşlarım, operasyonumuzu hiçbir sekteye uğratmadan sürdürmekte. Zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamamız gereken bu dönemde Ofix.com olarak müşterilerimizin gıdadan temizliğe, teknolojiden kırtasiyeye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

Tüm okurlarımın zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamalarını rica ediyor, ihtiyaçlarını karşılamak için Ofix.com‘u ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir