Ofis Dostu Harita Çivileri

Teknolojik ürünler hayatımızda her geçen gün biraz daha fazla yer kaplasa da kalem ve kağıt gibi klasik yazı araç ve gereçleri ile masaüstü gereçler bazen daha pratik olabiliyor. Ofiste kullandığımız mantar panonun üzerine harita çivileriyle iliştirdiğimiz not kağıtları, gazete kupürleri, dergi sayfaları ve benzeri materyaller, unutmak istemediğimiz şeyleri hatırlatıyor, motivasyonumuzu arttırıyor, ofis ortamında çok hoş bir görüntü yaratıyor. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, harita çivileri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız. 

Harita çivisi nasıl icat edildi?

Nesneleri birbirine tutturmak için tarih içinde farklı araçlar kullanılmış. Bunlar içinde en eskisi olan toplu iğnelerin kullanımı binlerce yıl öncesine dayanıyor. Kaynaklara göre toplu iğneler ilk olarak MÖ 4 binlerde Mısırlılar tarafından icat edildi. Toplu iğne yapımında daha çok bakırı tercih eden Mısırlılar, ucuz olması nedeniyle balık kılçıklarını veya hayvan kemiklerini de toplu iğne olarak kullanmış. Yöneticilerin ve rahiplerin kullandığı toplu iğneler ise altın ve gümüşten yapılıyordu. 16. yüzyılda toplu iğne üretiminde bakır yerine demir kullanılmaya başlandı. Toplu iğnelerin seri üretimi ise 19. yüzyılın ilk yarısında başladı.

Toplu iğneyle karşılaştırıldığında raptiye ve harita çivisinin icadı çok daha yeni sayılır. Nitekim raptiyeler, 1900 yılında New Jersey’de Edwin Moore tarafından icat edildi ve patentlendirildi. Kumaş gibi yumuşak yüzeylerde kolay kullanım imkanına sahip toplu iğnelerden farklı olarak raptiyeler, sert yüzeylerde nesneleri tutturmak için oldukça pratikti. Moore‘un icat ettiği raptiyenin üzerinde hafif kavisli bir pirinç kafa vardı ve çivi kısmı da pirinçten yapılmıştı. Sert yüzeylerde hafif bir kuvvetle kolayca kullanılabilen bu ürünler kısa sürede çok beğenildi. Eastman Kodak Company‘den gelen toplu siparişi karşılamak için Edwin Moore, Moore Push Pin Company‘yi kurdu.

1900’lerin başlarında raptiye kullanımı yaygınlaştıkça, raptiyelerden farklı şekillerde yararlanılmak istendi. Fakat raptiyeler, panolar üzerinde kullanım için uygun değildi ve kağıtların zarar görmesine yol açabiliyordu. Bunun üzerine Edwin Moore, raptiyenin üst kısmında kullandığı pirinç bölümü değiştirdi ve pano üzerinde kullanımı kolaylaştırmak için sırt kısmına özel eğimler verdi. Günümüzde harita çivilerinin sırt kısmında daha çok plastik kullanılsa da tasarım olarak Moore‘unkine çok benzer ürünler tercih edilmekte. 

Harita çivileri ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

Mantar panolar ve benzeri yüzeylerde kolayca kullanabileceğiniz harita çivileri sayesinde ofisinizde düzenli ve rahat bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Unutmak istemediğiniz notlarınızı harita çivileri ile mantar panonuza iliştirebilir, beğendiğiniz fotoğrafları veya diğer materyalleri sürekli göz önünde bulundurabilirsiniz. Masaüstü mantar pano kullanıyorsanız, daha küçük notlarınızı ve gün içinde yapmanız gereken işleri harita çivileri ile panonuza sabitleyebilirsiniz. Aynı önem sırasına sahip işlerinizi yazdığınız not kağıtlarınızı aynı renkteki harita çivileri ile panonuza asarak öncelik sıralaması ve planlama yapabilirsiniz. Çalışma alanınıza proaktif bir görüntü kazandırabilir, iş arkadaşlarınız üzerinde olumlu bir imaj yaratabilirsiniz.

Ofis dostu harita çivileri Ofix.com’da!

Online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre harita çivileri, ofislerin en sık sipariş verdiği ürünler arasında yer alıyor. Yazımızın bu kısmında, ofislerin en çok sipariş verdiği harita çivilerini kısaca tanıtacağız. Sitemizde kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Mas Renkli Harita Çivileri

Listemizin ilk sırasında, Mas renkli harita çivileri var. Kutu içi adeti 18 olan bu ürünler plastik kaplı. Ofis ve kırtasiye ürünleri alanında 40 yıldan uzun bir süredir faaliyet göstermekte olan Mas markasının en sevilen ürünlerinden olan bu ürünleri ofisinizde mantar panonuz üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Mimaks Harita Çivileri

Listemizin ikinci sırasında, Mimaks harita çivileri var. Kutu içi adeti 18 olan bu ürünler de plastik kaplı. 30 yıldan uzun bir deneyime sahip olan Mimaks markası, büro gereçleri sektöründe yurt dışı pazarlarda ülkemizi uzun yıllardır başarıyla temsil etmekte. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ofix.com‘da satışı devam eden tüm toplu iğne, raptiye ve harita çivilerini incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir