Hoşgeldin Ramazan

11 ayın sultanı Ramazan ayı, bu yıl 6 Mayıs Pazartesi günü başladı sevgili beyaz yakalılar. Oruç tutma süresi bu yıl da pek çok ilde 16 saat civarında seyredecek, oruç tutan herkese sabırlar diliyorum. Biliyorsunuz, Ramazan ayı sadece nefsini terbiye etmek, aç kalanların durumunu anlamaktan ibaret değil. Ramazan aynı zamanda da paylaşmak, maddi durumu zorda olanlara yardım eli uzatmak demek. Siz de çevrenizdeki ihtiyaç sahiplerine Ofix‘in bu yıl da çıkardığı uygun fiyatlı Ramazan kumanyalarından satın alıp birkaç ailenin yüzünü güldürebilirsiniz. Ve tabii ki bu yıl da her bütçe için ayrı paketlerimiz var. 

Avantaj Paket

Süper Paket

Mega Paket

Paketlerin içindeki ürünler hakkında detaylı bilgi almak için başlıklara tıklayabilirsiniz. 

Yazımı bitirmeden önce, Ramazan’ı sağlıklı geçirmek için birkaç öneride bulunmak istiyorum. 

  • Ramazan’da su tüketimini cazip kılmak için sürahinize ikiye bölünmüş 4-5 çilek, çubuk tarçın ve birkaç dal taze nane ekleyebilirsiniz.
  • Çay, kahve ve meşrubat gibi içecekler suyun yerini tutmadığı gibi, tam aksine vücuda su kaybettirir. İftardan bir süre sonra açık çay veya bir kahve içebilirsiniz, ancak bunların yanında mutlaka büyük bir bardak su tüketmelisiniz. 
  • Vücudun elektrolit dengesini sağlayabilmesi için, suya ek olarak kafein içermeyen bitki çayları, ayran, kefir, maden suyu, şekersiz veya az şekerli hoşaf ya da komposto tercih edebilirsiniz.
  • Sahurda kahvaltı yapacaklar, az yağlı peynir ya da lor peyniri, az tuzlu zeytin ve mevsim sebzelerinden söğüş tabağı tüketebilir. Tercihi yemek olanlar için ise söğüş et, zeytinyağlılar, yağsız yoğurt, tam taneli ekmekler ve mevsim meyveleri doğru tercih olacaktır.
  • Her ne kadar uykunuz olsa da sahurdan hemen sonra yatmamaya özen gösterin. Sindirimin bitmesi için vücudunuza biraz zaman tanımalısınız.
  • İftariyelik olarak beyaz peynir veya kaşar, hurma, birkaç zeytin, tam buğday veya çavdar ekmeği, gün boyunca düşen kan şekerinizi dengeler.
  • Ana yemek olarak ızgara ya da fırında pişmiş tavuk ve balık yemekleri veya kuru baklagiller tüketebilirsiniz. Zeytinyağlı sebze yemekleri de sıcak havalarda vücudunuzun posa ihtiyacını karşılayacaktır.
  • Kalsiyum ve protein almak için sofranızda cacık, haydari, yoğurt veya ayrana yer açmalısınız. 

Herkese hayırlı ve sağlıklı Ramazan’lar!

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir