Instagram’ınızı Güzelleştirmenin Yolları

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugün Ofixboy kardeşiniz olarak birçoğunuzun günlük hayatınızda en çok düşündüğünüz sorulardan olan “Ben bu Instagram takipçilerimi nasıl arttırırım?” ve “Ne yapsam da daha çok like alsam?” sorularınıza çözümler üreteceğim. Çünkü sosyal paylaşım sitelerinde fenomen olmak, telefonunuza beğeni bildirimleri düştükçe mutlu olmak siz ofis çalışanlarının da hakkı! İşte Instagram’ınızı güzelleştirmenin yolları… 

Instagram’ınızı Güzelleştirmenin Yolları

1- Fotoğraf çekerken uygulamaları değil, telefonunuzun kendi fotoğraf uygulamasını kullanın. Çaktırmıyorlar belki, ama yüklediğiniz tüm o fotoğraf düzenleme uygulamaları aslında fotoğrafın kalitesini düşürüyor. Önce telefonun kamerasından fotoğraf çekip sonra renkleri düzenleyeceğiniz uygulamalara yüklemek çok daha mantıklı.

2- Uygulamadaki odaklama özelliğini mutlaka ve mutlaka kullanın. Hani ekrana parmağınızla dokunduğunuz, kameranın odaklanmasını istediğiniz yeri belirlediğiniz o özellik var ya, işte o özellik çok ulvi bir özellik! Hem fotoğrafınıza görsel güzellik katıyor, hem de ortamdaki ışığı çok daha iyi ayarlamanızı sağlıyor.

3- Işık demişken, eğer fotoğrafını çekeceğiniz objeyi kaydırabiliyorsanız, daha iyi ışık alan bir yere taşıyın. Fotoğraf çekerken ışığın iyi olması çok önemli sevgili dostlar. Karanlık fotoğraflar her zaman daha boğuk, daha blur ve hatta cızırtılı sonuçlar verecektir. Yani eğer kahve kupanızı filan çekecekseniz, onu iyi ışık alan bir yere (örneğin, pencere kenarına) taşımanız daha iyi olur. Şunu da unutmayın, ofisteki beyaz ışıklar yerine her zaman gün ışığını tercih etmeniz lazım. 

4- Telefonunuzu sabit tutmaya çalışın. Telefonlarda artık fotoğraftaki kaymaları giderici özellikler var, ben de biliyorum. Ama onların bile daha iyi çalışabilmesi için telefonunuzu mümkün olduğunca sabit tutmanız gerekiyor. Hem böylelikle, ikinci maddede belirttiğim odaklama özelliğini de daha efektif kullanmış olacaksınız.

5- Telefonunuzun kamerası temiz mi? Hakikaten dostlar, kimsenin aklına gelmez, ama temiz mi? Cebinize sokuyorsunuz, parmağınızla dokunup duruyorsunuz. Fotoğraf çekmeden önce şöyle bir silseniz iyi olur.

6- Telefonunuzun arka kamerası, selfie kamerasından daha iyi. Bunu zaten tüm telefon incelemelerinde yazıyorlar, ama yine de hatırlatayım dedim. 

7- Fotoğraf çekerken zoom yapmayın, çektikten sonra illa yapacaksanız yapın.

8- Instagram filtrelerine gelecek olursak, dünyada en çok Nashville filtresi kullanılıyor, bilginiz olsun. Hemen ardından Walden geliyor.

9- Güzel bir telefon alın.

Hepinize bol like’lar, bol takipçiler dilerim.

Ofixboy… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir