Islak mendil kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?

Ülkemizde ıslak mendil kullanımı her geçen gün artıyor. Ofiste ve evimizde temizlik amacıyla sıkça kullandığımız ıslak mendiller su ve diğer temizlik ürünlerini kullanamadığımız durumlarda hızlı ve pratik çözümler sunmakta. Ofisimizde en çok el ve ağız temizliğinde kullandığımız bu ürünleri çoğu zaman masa ve çekmece, elektronik cihaz ve ayakkabılarımızın temizliğini için de tercih edebiliyoruz. Peki, ıslak mendil kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Online alışveriş rehberiniz Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda bu konuya temas edeceğiz ve ıslak mendillerle ilgili faydalı bilgiler paylaşacağız.

Islak mendiller ikincil tercihiniz olmalı.

Temizlik ve hijyenin olmazsa olmaz koşulları, su ve antibakteriyel temizleyicilerdir efendim. Bulunduğunuz ortamlarda su ve antibakteriyel temizleyiciler varsa, önceliği bunlara vermelisiniz. Islak mendiller, ancak ikincil tercihiniz olmalı. Özellikle de yemeklerden önce ve sonra el yıkama ürünleri ile ellerinizi mutlaka yıkamanız gerekir. Fakat bu mümkün olmuyorsa ıslak mendillerden yararlanabilirsiniz. 

Diğer taraftan, lokanta ve restoranlarda ve üstelik bolca ikram edilen tek kullanımlık ıslak mendiller konusunda çok dikkatli olmalısınız. Çoğu zaman üretici firma isminin, üretim yerinin ve bileşimindeki maddelerin paket üzerinde belirtilmediği bu ürünler, merdiven altı işletmelerde sağlıksız koşullarda üretilmiş olabilir. Cildimize doğrudan temas edecek bu gibi ürünlerin bileşiminde neler olduğunu bilmeden kullanmak, istenmeyen durumların ortaya çıkmasına yol açabilir.

Methylisothiazolinone içeren ıslak mendillerden kaçınmalısınız.

Yazması ve okuması zor olan bu madde, ıslak mendil yapımında bazı markalar tarafından tercih edilebilmekte. Fakat, sık kullanım halinde özellikle de çocuklarda alerjik etkilerde bulunabiliyor. Cilt üzerinde yarık halinde yaralar oluşturabilen bu maddenin ıslak mendil yapımında kullanılmaması konusunda dermatologlar tarafından çeşitli uyarılar ve kampanyalar yapılmakta. Eğer cildiniz alerjik etkilere karşı duyarlıysa, ıslak mendil almadan önce bileşimini mutlaka kontrol etmeli, methylisothiazolinone içermeyen ürünlere yönelmelisiniz.

Islak mendiller masa, çekmece ve dolap temizliğinde ferah çözümler sunar.

Ofisinizde temizlik bezlerine ulaşma imkanınız yoksa ve çalışma alanlarınızı su ve diğer temizleyicilerle temizlemek için zaman bulamıyorsanız, yüzey temizliği için ıslak mendillerle hızlı ve pratik çözümler bulabilirsiniz. Bu ürünler ayrıca, özel losyonları sayesinde ferahlık hissini arttırır. Ve bu sayede motivasyonunuzu yükseltir. Losyon seçiminizde doğal çam ağacı veya lavanta kokusunu tercih edebilirsiniz. Bu kokular, ferahlık hissini yükseltici etkilere sahiptir. Çalışma alanınızda eğer yüksek oranda toz ve kire maruz kalıyorsanız, ıslak mendille günde en az iki kez tozu ve kiri temizleyebilirsiniz. 

Elektronik cihazların temizliğinde ıslak mendillerden yararlanabilirsiniz.

Elektronik cihazlarımız, etrafa yaydıkları statik elektrik nedeniyle ortamdaki tozları hızlı bir şekilde üzerlerine çeker. Gün boyu kullandığımız bu araçlar, ofis masamızda en hızlı şekilde tozlanan araçlardır. Islak mendiller, bu cihazlarda biriken statik elektriği absorbe ettiği için tozlanmayı geciktirir. Fakat, cihazınızın üzerinde iz bırakmaması için ıslak mendilin ardından kağıt mendille üstünden geçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Islak mendiller ile lekelere çözüm bulabilirsiniz.

Ne kadar özen gösterirsek gösterelim, iş hayatında bazen istenmeyen durumlarla karşılaşabiliyoruz. Yemek lekeleri, yazı araç ve gereçlerinden bulaşan kalıntılar ve benzeri durumlarda ıslak mendiller, lekelerin kurumadan temizlenmesini sağlamakta. Bu gibi durumlarda hızlı olmalı ve lekelerin yayılmasına fırsat vermemelisiniz.

Islak mendiller ile ayakkabı temizliğinizi sağlayabilirsiniz.

İşyerinde ayakkabı temizliği, hemen hepimizin canını sıkan konulardan biridir. Bu amaçla çoğumuzun çekmecesinde bir ayakkabı cilası veya parlatıcı bulunur. Ne var ki, bu ürünlerin fazla ve sık kullanımı, ayakkabımızda önemli hasarlar oluşturabilmekte. Islak mendiller, ayakkabı temizliğinde de hızlı ve pratik çözümler sunmakta. Ancak, ayakkabı temizliğinde kullanacağınız ıslak mendiller alkolsüz olmalı. 

Islak mendiller ile ter kokusundan kurtulabilirsiniz.

Yaz aylarında artan sıcaklık değerleri, ofiste klima kullanımını da arttırmakta. Fakat klimaların yetersiz kaldığı durumlarda oluşan ter kokusu, bizi olduğu kadar başkalarını da rahatsız eder. Bu gibi durumlarda ıslak mendiller ter kokusunu hızlı ve pratik bir şekilde bastırmanıza büyük katkı sağlıyor. Güzel bir losyona sahip ıslak mendille özellikle de yaz aylarında kendi üzerinizde ve ofisinizde ferahlık hissini arttırabilirsiniz.

Makyaj temizliğinde ıslak mendillerden yararlanabilirsiniz.

Islak mendillerin kullanım alanlarından biri de makyaj temizliğidir. Makyaj temizleyici ve pamuk bulamadığınız durumlarda ıslak mendiller hızlı ve pratik çözümler sunar. Bu konuda dikkat etmeniz gereken esas nokta, makyaj temizliğinde normal ıslak mendiller yerine bebekler için üretilen ıslak mendilleri tercih etmenizdir. Çünkü bu ürünler, tümüyle pamuktan üretilmekte ve özel nemlendiricilerle desteklenmekte. Bu nedenle, cildinizde herhangi bir hasara yol açmamakta.

Bebek temizliği için özel ıslak mendilleri tercih etmelisiniz.

Islak mendiller, bebek temizliğinde de sıkça kullanılan ürünler arasında. Bebeklerin el, boyun ve koltuk altı bölgelerinin temizliğinde bu ürünlerden sıkça yararlanılmakta. Fakat, son derece hassas ve nazik olan bebek ciltleri, yetişkinlerin kullandığı ıslak mendiller için uygun özelliklere sahip değil. Bebeklerde yağ bezleri yetişkinler kadar hızlı çalışmaz, bu nedenle ciltleri daha kurudur. Bebek temizliğinde onlar için üretilmiş ıslak mendilleri kullanmalısınız. Bu ürünler, soya veya badem yağıyla bebek cildini uygun bir şekilde nemlendirmekte. 

Bebeklerin cilt hücrelerini koruyan deri tabakalarının gelişmesi uzun bir zaman almakta. Cildi zararlı madde ve mikroorganizmalara karşı koruyan bu tabakalar yaş ilerledikçe gelişir. Bu nedenle, uygun özellikte olmayan ıslak mendillerle bebeğinizin cildini tahriş etmeniz oldukça kolaydır. Bebek havlularında ayrıca paraben, alkol, alerjen ve boya maddesi kesinlikle bulunmamalıdır.

Ofis dostu ıslak mendiller Ofix.com’da!

Online alışveriş sitemiz Ofix.com ihtiyaç duyduğunuz ıslak mendillere uygun fiyat avantajlarıyla ulaşma fırsatı sunuyor. Sitemizde en çok satışını yaptığımız ürünlerden biri olan Komili Sensitive ıslak mendilleri, ofis masa ve çekmecenizde mutlaka bulundurmak isteyeceğiniz ürünler arasında. 90 yapraklı bu ürünlerin temizleyicilik özelliği ve ferahlatıcı etkisi çok yüksek. 

Lavanta kokusunu seven kullanıcılarımız, Papilion lavantalı ıslak mendilleri tercih edebilirler. 100 yapraklı bu ürünlerdeki lavanta kokusu, ofisinizde ferahlık duygusunu arttıracaktır. 

Bebek ıslak mendilleri için önerimiz ise Fresh’n Soft bebek havlusudur. 90 yapraklı bu ürünler, bebek ciltleri için uygun özelliklere sahip. 

Ofix.com‘da satışını yaptığımız ıslak mendil çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir