Ofis Dostu Karton Bardaklar

Havalar soğudukça ofiste sıcak içecek tüketimimiz artıyor. Bu içecekleri tüketirken cam bardaklar veya kupalar ilk tercihimiz olsa da temizlik ve hijyen nedeniyle bunları kullanmak her zaman mümkün olmuyor. Karton bardaklar ofiste sıcak içecek tüketimimizde en sık kullandığımız araçlar arasında. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, ofis dostu karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Karton bardaklar ofislerde niçin ilgi görür?

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisimizde günlük sıvı tüketimimize dikkat etmemiz çok önemlidir. Sıvı tüketiminin önemini bilsek de çoğu zaman su yerine diğer içeceklere yönelebiliyoruz. Bunların başında ise şüphesiz ki çay ve kahve geliyor. Özellikle de kış aylarında bitki çayları da çokça tükettiğimiz sıcak içecekler arasında yer alıyor. Sıvı tüketimimizde cam bardak veya kupa kullanmak genellikle ilk tercihimiz. Fakat, ofis ortamında bu araçların temizlik ve hijyen şartlarını taşıması oldukça güç.

Ofiste sıvı tüketimi için en sık kullandığımız ürünler karton bardaklar, plastik bardaklar ve köpüklü bardaklardır. Bu ürünler arasında yalnızca karton bardaklar, sıcak içecekler için uygun özelliklere sahip. Nitekim, plastik bardaklar ve köpüklü bardaklar, ısıyla temas etmeleri halinde, bileşimlerindeki maddelerden dolayı hem içeceğin tadını bozuyor, hem de sık kullanım halinde önemli sağlık risklerini beraberinde getiriyor. Oysa karton bardaklar, sıcak içeceklerin tadında bir değişim meydana getirmez. Ayrıca, geri dönüşüme de uygun özelliktedir. Bu nedenlerle bu bardaklar, ofislerde büyük ilgi görüyor.

Karton bardaklar sağlığa zarar verir mi?

Endüstriyel üretim, bir taraftan seri üretimi ve ihtiyaçların daha uygun fiyata karşılanmasını sağlıyor. Fakat bir taraftan da önemli sağlık risklerini ortaya çıkartıyor. Günümüzde tükettiğimiz hemen her şey, sağlığımıza az ya da çok zarar verebilmekte. Endüstriyel üretimde sağlığa zarar vermeyen bir şey bulmak pek mümkün değil. Burada önemli olan, neyi nasıl tüketeceğimizi bilmek ve olası riskleri en aza indirmektir. Bu yönüyle karton bardaklar, sıcak içecekler konusunda plastik ve köpük bardaklara oranla sağlığa en az zarar veren ürünlerdir.

Karton bardakların temel ham maddesi selülozdur. Fakat bu selüloz, her zaman ağaçtan değil, bazen saman, keten veya pamuk liflerinden elde edilebilmekte. Ağaçtan elde edilen selüloz, diğerlerine oranla daha kalitelidir ve çok az kimyasalla karıştırılarak kullanılmaktadır. Diğer selüloz türleri içinse farklı kimyasallar kullanılabilmekte. Bu ürünlerin sık kullanımı halinde, uzun vadede kimi kanserojen etkilerde bulunabildikleri de uzmanlar tarafından belirtilmekte.

Bu bakımdan, karton bardaklar konusundaki tercihleriniz, kaliteli markaların ürünlerinden yana olmalı. Günlük tüketim miktarınızı da 2-3 bardakla sınırladığınızda, herhangi bir endişeye kapılmak için pek bir neden görünmüyor. Ve tabii, temiz ve hijyenik cam bardak veya kupa kullanım imkanınız varsa, ilk tercihleriniz bunlar olmalı.

Ofis dostu karton bardaklar Ofix.com’da!

Başta da belirttiğimiz gibi karton bardaklar, ofisimizde en sık tükettiğimiz kullan-at ürünler arasındadır. Yazımızın bu kısmında, online ofis marketiniz Ofix.com‘da satışını yaptığımız karton bardakları sizlere tanıtacağız.

Selcup Karton Bardaklar

Selcup markası, tekstil sektöründe 20 yıla yakın bir süredir hizmet veren bir marka. Tekstil sektöründe kazandığı deneyimleri ambalaj ve kullan-at ürünler alanında da değerlendiren Selcup, özel baskı teknikleriyle ürettiği bardaklarıyla müşteri memnuniyetini hep yüksek düzeyde tutmayı başarıyor. Kullandığı fleksografik baskı tekniği, üretimini yaptığı karton bardakların dayanıklılığını arttırıyor. Ürünleri aynı zamanda da çevre dostu. Ofix.com‘da en fazla sipariş verilen ürünleri ise yıldız desenli 7 Oz karton bardaklar. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Burpak Karton Bardaklar

1970 yılında faaliyete başlayan Bursa Pazarı firmasının bir markası olan Burpak, ofis dostu ürünleriyle sektörde büyük beğeni toplamakta. Ürünlerini aynı zamanda da yurt dışı pazarına sunan firma, Türkiye’nin önde gelen ihracatçıları arasında. Bu ürünleri 4 kıtada 20’yi aşkın ülkede görmek mümkün. ISO 9001 ve ISO 22000 sertifikalarına sahip ürünleri, yüksek kalite ve hijyen kontrollerinden geçirilerek tüketiciye sunulmakta. Ofix.com‘da en fazla sipariş verilen ürünleri ise model 4 7 Oz karton bardaklar. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Huhtamaki Karton Bardaklar

1920 yılında Heikki Huhtamaki tarafından Finlandiya’nın Kokkola kurulan Huhtamaki, dünyanın en önde gelen ambalaj markalarından biri. 1960’larda Avrupa kağıt pazarında büyük bir üstünlük yakalayan firma, 1970’lerden bu yana dünya pazarındaki gücünü arttırmakta. Dünya genelinde çeşitli ortaklıklar ve satın almalar yoluyla üretimlerini 6 kıtada gerçekleştirmekte. Ürün çeşitliliğini ve pazar payını sürekli arttıran Huhtamaki, Türkiye pazarında da büyük ilgi görmekte. Ofix.com‘da en fazla sipariş verilen ürünleri ise 9 Oz 200 ml karton bardaklar. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Ofix Karton Bardaklar

2012 yılında faaliyete başlayan online ofis marketiniz Ofix.com, ihtiyaçlarınızı yakından takip ediyor. Ve ofis ihtiyaçlarınız için hem kaliteli, hem de ekonomik çözümler sunuyor. Üretimini yaptığımız ürünler, sitemizde en sık sipariş verilen ürünler arasında. Üzerlerindeki özel baskılarda verilen mesajlar, sıcak içecek tüketiminizi daha da keyifli hale getirmekte. Ofix.com‘da en fazla sipariş verilen ürünümüz ise özel baskılı kahverengi 7 Oz karton bardaklar. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Karton bardaklar Ofix avantajlı paketlerinde!

Online ofis marketiniz Ofix.com, birbirinden güzel kampanyalarıyla ofiste kış hazırlıkları konusunda ekonomik çözümler sunuyor. Mart 2018’e kadar geçerli olan Bu Kış Ofix Çok Sıcak Olacak! kampanyamızda karton bardaklar için 3 avantajlı paketimiz var.

Bu paketlerimizden ilki filtre kahve paketi. Pakette 7 Oz’luk 50 adet özel baskılı Ofix karton bardağın yanında Goldmaster GM-7331 Zinde filtre kahve makinesi, Jacobs Monarch 500 gram filtre kahve ve 1 kg Doğuş küp şeker var. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Avantajlı paketlerimizin ikincisi bitki çayı paketi. Bu pakette 7 Oz’luk 50 adet özel baskılı Ofix karton bardağa Nova Awox kettle, Tafe Barazek 200 gram susamlı kurabiye ve Doğuş ıhlamur, ada çayı ve yeşil çayları eşlik ediyor. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Avantajlı paketlerimizin üçüncüsü ise çay paketi. Bu pakette ise 7 Oz’luk 50 adet özel baskılı Ofix karton bardağa Lipton Yellow Label bardak poşet çay, 750 gram Bal Küpü Elite küp şeker, Tafe Barazek 200 gram susamlı kurabiye ve Doğuş ekinezya, papatya ve limon aromalı yeşil çay eşlik ediyor. 

Karton bardaklar hakkında faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir