Kızılay Doğal Maden Suyu: İyilik dağıtan marka…

1926 yılında sermayesi bizzat Mustafa Kemal Paşa tarafından karşılanarak kurulan ve gelir getirmesi amacıyla Kızılay‘a bağışlanan Kızılay Doğal Maden Suyu, aradan geçen 94 yıllık süre zarfında tüketicileri sağlığına kavuşturduğu gibi, elde edilen gelirler sayesinde Kızılay‘ın dünya genelinde devam eden yardım çalışmalarına büyük kaynaklar sağladı. Kızılay bünyesinde afetzedelere dağıtılan çadır, battaniye ve gıda maddelerinin temini ile ihtiyaç sahiplerine yıl içinde dağıtılan yardımlar “Sen iç, başkasına da yarasın!” sloganını kullanan markanın satışlarından elde edilen gelirle karşılandı. Bir Ofix Blog klasiği olan başarı hikayeleri köşemizde bu hafta, Kızılay Doğal Maden Suyu‘nun başarı hikayesini okurlarımızla paylaşacağız. 

Mustafa Kemal Paşa’nın Emaneti

Milli Mücadele sırasında Afyonkarahisar, işgal güçlerine karşı direnişte en önemli merkezlerden biri haline gelmişti. Afyonkarahisar’da bulunduğu sırada Mustafa Kemal Paşa, maalesef böbreklerinden rahatsızlık geçirdi ve böbrek ağrıları nedeniyle ciddi sorunlar yaşadı. Maiyetindeki askerler tarafından Gazlıgöl’den getirilen maden suyu, Mustafa Kemal Paşa‘nın böbrek ağrılarını yatıştırdı. Maden suyunu içerek sağlığına kavuşan Mustafa Kemal Paşa, Milli Mücadele’nin başarıyla kazanılmasının ardından Afyonkarahisar’ın Gazlıgöl beldesinde bir fabrika kurulmasını sağladı. Sermayesini bizzat kendisi karşılayarak kurdurduğu bu fabrikayı, 17 Ekim 1926 tarihinde gelir getirmesi amacıyla Kızılay‘a bağışladı.

İyilik Dağıtan Marka

Gazlıgöl beldesinde maden suyunun keşfi MÖ 1200’lerde gerçekleşti. Anadolu medeniyetlerinden biri olan Frigler’den itibaren tarih boyunca Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar, bölgedeki maden suyunu şifa amaçlı kullandılar. Jeolojik olarak korunaklı yeraltı bölgelerindeki çatlaklardan ilerleyerek karbondioksit gazıyla birlikte yeryüzüne çıkan maden suyu, mineral zengini doğal sular içinde yer almakta. Maden suyunun bileşiminde bulunan demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum, sülfat, bikarbonat, florür ve iyodür, sağlığımızı korumak için son derece faydalı minerallerdir.

Mustafa Kemal Paşa‘nın emriyle kurulan Kızılay Doğal Maden Suyu fabrikası, kullanımı yüzlerce yıl öncesine dayanan bu suların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağladı. Üstelik, satışlardan elde edilen gelir sayesinde Kızılay, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri için kaynak bulmuş oldu. O günden bugüne bu marka, çok geniş bir kullanıcı kitlesinin beğenisini kazandı. 1932 yılında Londra’da yapılan bir yarışmada mineral içeriği ve kalitesi değerlendirildi. Ve altın madalyayla onurlandırılarak Türk maden sularını dünya pazarında başarıyla temsil etti.

Kızılay Doğal Maden Suyu Fabrikaları 

Şirketin Afyonkarahisar’da dört üretim bandı ve Erzincan’da yeni açılan fabrikasıyla doğal maden suyu üretimi devam etmekte. Afyonkarahisar Mineralli Su İşletmesi, Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük mineralli su fabrikalarından biri olma özelliğine sahip. İşletmede sade, aromalı ve meyveli maden suları şişelenmekte olup üretim kapasitesi saatte 160 bin şişeyi bulmakta. Yılda 600 milyon şişe maden suyunu tüketime hazır hale getiren fabrikada sade maden suyunun yanı sıra 9 farklı çeşitte maden suyu şişelenmekte.

Erzincan Mineralli Su İşletmesi ise Kızılay‘ın doğal maden suyu üretiminde kapasite artışı sağlamak ve tüketicilere yeni lezzetler sunmak için devreye aldığı bir proje. Erzincan’ın Ekşisu beldesinde bulunan maden suyu havzasını satın alan Kızılay, 16 bin metrekare üzerine kurulu Erzincan Mineralli Su İşletmesi için 50 milyon TL yatırım yaptı. Üretim hattında son teknoloji makineler ve modern teçhizatların yer aldığı fabrikada saatte 50 bin, günde 450 bin şişe maden suyu şişelenmekte.

Kızılay Doğal Maden Suyu, yılda ortalama 1 milyon 100 bin tüketiciye ulaşıyor. Son 20 yıldır ürünlerini yurtdışı pazarlarda da satışa sunan Kızılay Doğal Maden Suyu, yabancı pazarlarda ülkemizi başarıyla temsil etmekte. Başta Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa, İsviçre, Danimarka, İran ve Afganistan olmak üzere Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da toplam 26 ülkede Kızılay Doğal Maden Suyu‘yla pek çok kullanıcı şifa buluyor.

Kızılay Doğal Maden Suyu Çeşitleri

Kızılay Mineralli Su İşletmeleri toplamda 16 farklı tadı 25 ambalaj çeşidiyle tüketicilerin beğenisine sunmakta. Kızılay Doğal Maden Suyu çeşitleri arasında sade, aromalı ve meyveli ürünler mevcut. Sade maden suyu en fazla talep gören maden suları arasında başı çekiyor. Aromalı ürün kategorisinde limon, elma, karpuz-çilek, vişne ve ekstra C vitaminli limon aromalı ürünleri yer alıyor. Meyveli ürünler kategorisinde ise mandalinalı, narlı, elmalı, kavunlu, armutlu ve çilekli ürünleri mevcut. Pet ürünler arasında sade, tonik, mandalina, limonata ve gazoz ürünleri yer alırken premium cam şişe kategorisinde sade maden suları 25 cl ve 75 cl şişelerde satışa sunulmakta.

Ofis dostu Kızılay Doğal Maden Suyu Cam Şişe 200 ml x 6 Adet Ofix.com’da!

Kızılay Doğal Maden Suyu‘nun başarı hikayesini kısaca özetlediğimiz bu yazımızı bitirmeden önce, ofislerin en sık sipariş verdiği maden suları arasında yer alan Kızılay Doğal Maden Suyu cam şişe 200 ml x 6 adet ürünümüzü kısaca tanıtmak istiyoruz. Bileşiminde 2123 mg/l bikarbonat, 5.4 mg/l potasyum, 770.4 mg/l sodyum, 13.3 mg/l magnezyum, 40.8 mg/l kalsiyum, 97.4 mg/l sülfat, 0,81 mg/l florür ve 5.5 mg/l klorür bulunduran bu ürünler, maden suyunun faydalarından yararlanmak için en doğru seçimlerden biridir. Ofiste, evde veya diğer ortamlarda özellikle yemek yedikten sonra midenizi rahatlatmak için keyifle tüketebileceğiniz bu ürünler, başta mide ve böbrekler olmak üzere vücudunuzda mineral eksikliğinden kaynaklı pek çok sağlık sorununa iyi gelebilir. Kızılay Doğal Maden Suyu cam şişe 200 ml x 6 adet ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Sitemizde kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza başarı hikayeleri ile dolu bir hafta diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir