Koronavirüsü Birlikte Yeneceğiz!

Merhaba sevgili beyaz yakalılar, hayatın yavaş yavaş normale dönmeye başladığı bir günde yeniden birlikteyiz. Sizi bilmem ama Ofixboy kardeşiniz bendeniz, 11 Mayıs itibariyle AVM’lerin yeniden açılmasına çok sevindim. Bu elbette her şeyin bittiği anlamına gelmiyor, fakat bir şeylerden başlamak lazımdı. Bu adım bence çok isabetli oldu. Maske ve eldivenlerimizi takacağız, hayatımızı “yeni normaller”e göre yaşamaya devam edeceğiz. 

AVM’lerin yeniden açılması, yaklaşık 2 aydır kapalı kalan işyerlerinde geri dönüş için hazırlıkların başlamasını sağladı. Ve tabii bu durum, koronavirüsten korunma önlemleri çerçevesinde dezenfeksiyon işlemlerinin önemini arttırdı. Pazarın ihtiyaçlarını yakından takip eden ve etkin çözümler üreten benim sevgili şirketim Ofix.com‘da kurumsal müşterilerimiz için dezenfeksiyon uygulaması içeren paket oluşturduk. Bu hafta sizlere biraz bu konudan bahsetmek istiyorum.

Koronavirüs hastalığına yol açan SARS-CoV-2 virüsünün sabun dahil pek çok temizlik maddesiyle etkisini yitirdiği bilinmekte. Bununla birlikte, 1 mm’nin milyonda biri ölçeğine indirgenmiş iyonların soğuk sisleme yöntemiyle uygulamasını içeren dezenfeksiyon işlemleri çok daha etkin sonuçlar doğuruyor. Bu teknoloji sayesinde uygulamanın nüfuz etme oranı, yüzeylere tutunması ve etkin koruma süresi artıyor.

Ofix.com‘da kurumsal müşterilerimiz için hazırladığımız paket sayesinde işyerlerine, nano-gümüş iyon dezenfeksiyon uygulaması, havalandırma-iklimlendirme cihazları ve kanalları dezenfeksiyonu, hava filtreleri dezenfeksiyonu, yönlendirme levhaları ve bilgi yazıları ile sosyal mesafe şeritlerinden oluşan çözümler sunuyoruz. Gerek sitemizdeki başvuru sayfasından, gerekse satış ekibimizin çalışmalarıyla müşterilerimize ulaşıyoruz. Müşterilerimizden gelen olumlu dönüşlerle beraber Mayıs sonu itibariyle uygulamaya başlayacağız. Henüz başvuru işlemi yaptırmadıysanız, gerekli işlemleri burayı tıklayarak yapabilirsiniz.

Instagram’da canlı yayınlara başladık.

Benim sevgili şirketim Ofix.com, Instagram‘ı çok etkin bir şekilde kullanıyor arkadaşlar. Sosyal izolasyona önem verdiğimiz ve evden çalışmaya devam ettiğimiz bugünlerde Instagram hesabımız üzerinden canlı yayın serisine başladık. “Ofisteki gibi her Cuma öğle molasında buluşalım!” konseptiyle başlattığımız canlı yayınlarda, farklı disiplinlerden ve alanında uzman konukları ağırlayacağız.

Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz ilk canlı yayında konuğumuz, YOO Mimarlık dizayn ofis direktörü Seda Bilir Aksu oldu. “Evden çalışma alanı oluştururken dikkat edilmesi gerekenler” konulu etkinliğimizde Seda Bilir Aksu‘yla yaklaşık 40 dakikalık güzel bir canlı yayın gerçekleştirdik. Etkinliklerimizin ikincisini, uzman psikolog Burcu Türk‘le “pandemi dönemi ve sonrası iş hayatında çalışan psikolojisi” üzerine gerçekleştireceğiz. Etkinliklerimizin tarihini ve saatini buradan takip edebilirsiniz.

19 Mayıs Kutlu Olsun!

Bu vatan kolay kazanılmadı arkadaşlar, kıymetini iyi bilelim. Tüm okurlarımın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir