Kullanıcılarımızı İkinci Dalgadan Koruyoruz

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Koronavirüs salgınına ilişkin olarak kamuoyunda bir süredir devam eden ikinci dalga endişesi, Ağustos ayı itibariyle oldukça yüksek bir noktaya ulaştı. Her akşam endişe içinde beklenen test sonuçlarına göre hasta sayısının yeniden 1200-1400 aralığına yükselmesi, korunma önlemlerine yeterince dikkat edilmediğini düşündürdü. 

Koronavirüsten korunmak için alınması gereken önlemler arasında maske ve dezenfektan kullanımı, aynı zamanda mali boyutları olan bir konu. En fazla 4 saat kullanılması tavsiye edilen maskeler ve gün içinde en az 3-4 kez kullanılan dezenfektanlar nedeniyle temizlik sarf malzemesi giderlerindeki artış, bireysel ve kurumsal müşteriler açısından önemli bir masraf kalemini oluşturuyor. Aynı maskenin gün ve hatta hafta boyunca kullanılması veya yetersiz dezenfektan kullanımı koronavirüsün yayılmasını önleyemiyor.

500 Bin Adet Maske, 30 Bin Litre Dezenfektan Sattık

Ofix.com olarak pazardaki değişimleri yakından takip edip pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ürün gamımızı yenilerken, düzenlediğimiz kampanyalar sayesinde kullanıcılarımıza çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Uygun fiyat avantajı sağladığımız ürünlerle ihtiyaçlarını ekonomik şekilde karşılamalarına imkan yaratıyoruz. Mart ayının ilk yarısından itibaren sitemizde Joli, Goodcare, Sargas, Digi, Woware gibi markaların tek kullanımlık, 3 katlı, telli ve lastikli maskeleri ile Rulopak, Maratem, Sercair, Frontline gibi markaların yeni dezenfektanlarını ve dezenfektan dispenserlerini satışa açtık. Pazarın talepleri doğrultusunda ürün gamımıza Duru, Selin, Rulopak, Düşler Bahçesi gibi markaların yeni kolonyalarını da ekledik.

Ürün gamımızda bu genişleme devam ederken, düzenlediğimiz kampanyalar sayesinde maske ve dezenfektan kullanımını arttırdık. Başka deyişle, biz yalnızca bu ürünleri sitemizde satışa açmakla yetinmedik, aynı zamanda da maske ve dezenfektan kullanımını teşvik ettik. Son olarak geçen hafta yaptığımız düzenlemeyle, koronavirüsten korunmak için öne çıkan ürünleri bir araya getirerek kullanıcılarımızın bu ürünlere erişimini kolaylaştırdık.

Ofix.com kullanıcılarının maske ve dezenfektan siparişlerine ilişkin verileri incelediğimizde, Mart ayının ikinci yarısından Haziran ayına kadarki 2.5 aylık dönem ile Haziran ayından Ağustos ayının ilk yarısına kadarki 2.5 aylık dönem arasında çok önemli artışlar elde ettiğimizi görüyoruz. Ürün bazlı incelediğimizde maskelerde %765, el dezenfektanlarında %133, yüzey dezenfektanlarında %161, dezenfektan dispenserlerinde %60, kolonyalarda %390’lık bir artış elde ettik. Korona döneminde sattığımız maske sayısı 500 binin üzerinde. Dezenfektanlarda 30 bin litreyi aştık, kolonyalarda ise 10 bin litre düzeyindeyiz. Satış verileri üzerinden tespit ettiğimiz bu rakamlar bir taraftan satış ve pazarlama alanında Ofix.com‘un başarısını gösterirken, bir taraftan da koronavirüsle mücadelede ne kadar önemli bir rol üstlendiğimizi gösteriyor.

Ofix.com Kullanıcılarının Maske ve Dezenfektan Tercihleri

Sitemizde satışını yaptığımız maskeler arasında kullanıcılarımız en çok Digi Mask 3 Katlı Tek Kullanımlık Telli Lastikli Cerrahi Yüz Maskesi 50 Adet ürünümüzü sipariş vermekte. %99,2 oranında filtrasyon sağlayan bu ürünler telli ve tam ultrasonik olup dokumasız kumaştan üretilmekte. Bu ürünler için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Dezenfektanlarda ise kullanıcılarımız en çok Maratem M105 Alkol Bazlı El Dezenfektanı – 5 L ürünümüzü sipariş vermekte. Bakteri ve virüslere karşı etkin bir dezenfeksiyon ve cilt üzerinde uzun süreli bakteriyostatik etki sağlayan bu ürünler etkin bir cilt koruma sistemine sahip olup sürekli kullanımdan dolayı alkole bağlı cilt kurumasına yol açmıyor. Bu ürünler için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Ofix.com olarak önümüzdeki süreçte sitemizde satışa açacağımız yeni ürünler ve düzenleyeceğimiz kampanyaların ülkemizde maske ve dezenfektan kullanımını daha da teşvik etmesini ve ikinci dalgayı önlemede faydalı olmasını diliyorum.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir