Lipton ürünlerinde indirim zamanı!!!

Ofix.com‘da 2018 kampanyaları başladı efendim. Online alışveriş rehberiniz Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, yeni yılın ilk kampanyası olan Lipton Ürünlerinde Fırsat! kampanyamızdan bahsetmek ve sitemizde en fazla sipariş verilen Lipton ürünleri hakkında bazı bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Lipton, çay sektöründe bir dünya markasıdır!

Önce biraz, Lipton markasından bahsedelim. Çay sektöründe bu markanın önemi büyük. Çayın mazisi çok eskilere uzansa da günlük tüketimde kullanılması 19. yüzyılın sonlarında Lipton ürünleri ile gerçekleşti. İthal edildiği için fiyatı yüksek olan çayın ucuzlaması, komisyoncuları aradan çıkartıp çayı doğrudan tüketiciye sunmayı başaran Thomas Johnstone Lipton tarafından sağlandı. 

19. yüzyıl İngiliz toplumunda çay, aristokrasiye özgü bir statü sembolü olarak görülmekteydi. Fiyatı o döneme göre oldukça pahalı olan çayın içimi, birtakım ritüellere bağlanmıştı. Toplumsal ilişkilerde özel bir önem kazanan çaya yönelik orta sınıfın ilgisi her geçen gün artıyordu. Fakat, alım güçleri sınırlı olduğu için bu ilgi, satışlara yansıma fırsatı bulamıyordu. Çay tarihinde ilk olarak Thomas Johnstone Lipton, komisyoncuları aradan çıkartmayı başardı. Bu sayede çay fiyatı oldukça düştü. Üstelik Lipton, Seylan’da çay plantasyonu kurarak üretim maliyetini de azaltmayı başardı.

Bu gelişmelerin sonucu olarak çay, 20. yüzyılın başlarında aristokrasiye özgü bir statü sembolü olmaktan çıktı. Ve aristokrasi karşısında orta sınıfın kendisini daha özel hissetmesinin bir aracı haline geldi. Ve tabii, çay reklamlarında kullanılan Seylan ve diğer Uzakdoğu figürlerinin de özel bir önemi vardı. Bu figürler, İngiliz toplumunda henüz güçlü olan oryantalist etkileri çay satışlarına yansıtmak için özel olarak seçilmişti.

Lipton ürünleri sektöre pek çok yeniliği kazandırdı.

Lipton‘un sektöre kazandırdığı yenilikler bunlarla sınırlı değil. Çay sektöründeki ilk reklam ve pazarlama faaliyetleri Lipton ürünleri ile başladı. Glasgow’da açılan ilk Lipton marketinin tanıtımı için dünyanın en büyük peynirinin yurt dışından getirilmesi ve özel para bastırılması, sektörde bugün bile hatırlanan büyük izler bıraktı.

Gazetelerde ilk çay reklamları Lipton ürünleri ile başladı. Reklamlar için seçilen rengin altın sarısı olması bile özel bir pazarlama stratejisiydi. Nitekim bu renk, aristokrasi karşısında orta sınıfın yükseliş arzusuna hitap ediyordu. Orta sınıf için çay günlük bir tüketim nesnesi haline gelirken, çay piyasasında büyüme de hızlı bir artış gösterdi. Çay üreticileri arasında artan rekabet, farklı birtakım satış tekniklerinin doğuşunu da sağladı.

Lipton ürünleri çayın satış şeklini de değiştirdi. 19. yüzyılın sonlarına kadar kasalarda satımı gerçekleştirilen çay, Lipton ürünleri ile farklı ebatlarda paketlere girdi. Böylelikle tüketiciler, çayı günlük tüketimleri için ve daha uygun fiyata alma şansı yakaladı. 20. yüzyılın başlarında ise poşet çaylar, yine Lipton ürünleri ile hayatımıza girdi. Zaman içinde Lipton‘un ürün çeşitliliği bitki çayları, meyve çayları ve soğuk çaylarla daha da genişledi.

Soğuk Kış Günlerinde İçinizi Isıtın!

Lipton markasının başarı hikayesini burada anlatmakla bitiremeyiz. Bu konuda merak ettiklerinizi, Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz Lipton: Çay sektöründe bir dünya markası… yazımızda bulabilirsiniz. Biz bu yazımızda, Ofix.com‘da 2018’in bu ilk kampanyasında indirim fırsatları sunduğumuz bazı Lipton ürünleri hakkında önemli bilgiler paylaşacağız.

Lipton Yellow Label Demlik Poşet Çay

Listemizin ilk sırasında, Yellow Label demlik poşet çay var. 100 adet demlik poşet çaydan oluşan bu ürünlerde, Doğu Karadeniz’in en seçkin çayları ile dünyanın değişik coğrafyalarından temin edilen çaylar harmanlanmış. Ofis ortamında çay demlemek için son derece kolay ve ekonomik çözümler sunan bu ürünler, Türk halkının damak tadına uygun. Geleneksel çay lezzetini alabileceğiniz aroması, damakta uzun süre kalıyor. Lipton Ürünlerinde Fırsat! kampanyamız kapsamında bu ürünleri ay sonuna kadar % 15 indirimle sipariş verebilirsiniz.

Lipton Yellow Label Bardak Poşet Çay

Listemizin ikinci sırasında, Yellow Label bardak poşet çay var. Bu ürünleri gerek günlük hayatımızda, gerekse iş hayatımızda kolayca kullanabiliyoruz. Toz çayın daha küçük parçalara ayrıştırılmasıyla üretilen poşet çaylar, sıcak suyla temas ettiğinde hızlı bir şekilde demlenmekte. Bu ürünlerle yaklaşık 2 dakikada ve çay bardağına 8-10 kez batırılıp çıkartmayla demlenme sağlanmakta. Paket içi miktarı 100 adet olan bu ürünler, ofiste yoğun geçen bir mesai sırasında lezzetli bir çaya hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor.

Lipton Earl Grey Demlik Poşet Çay

Lipton ürünleri için hazırladığımız listemizin üçüncü sırasında Earl Grey demlik poşet çay var. Bergamot aromalı 100 adet poşet çaydan oluşan bu ürünler, çay keyfinize farklı bir lezzet katıyor. Stres ve uykusuzluğa iyi gelen bergamot aroması, çay keyfinizi arttırdığı gibi, sakinleştirici etkilere de sahip. Aynı zamanda da antioksidan olan bu ürünler, vücutta biriken toksin maddelerin atılmasını kolaylaştırıyor.

Lipton Doğu Karadeniz Demlik Poşet Çay

Listemizin dördüncü sırasında, Doğu Karadeniz demlik poşet çay var. 100 adet demlik poşet çaydan oluşan bu ürünlerde, Doğu Karadeniz’in özenle toplanan harmanına bergamot aroması eklenmekte. Bu sayede hem geleneksel çay lezzetini, hem de bergamot tadını bir arada sunuyor. Bu arada hatırlatalım, demlik poşet çay kullanırken sıcak suyu demliğe yavaş yavaş dökmek gerekir. Demliğe koyacağınız poşet çay miktarı içinse 1’e 3 ölçüsünü uygulamalısınız. 1 adet demlik poşet çaydan lezzetli 3 bardak çay elde edilebilmekte.

Lipton Ihlamur Bardak Poşet Çay

Lipton ürünleri için hazırladığımız listemizin beşinci sırasında, ıhlamur bardak poşet çay var. Paket içi miktarı 20 adet olan bu ürünler, özellikle de kış aylarında tüketimi artan ıhlamur çayına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Ofis ortamında stres ve kaygıyı azaltan, hastalıklara karşı direnci yükselten bu ürünleri, kampanyamız kapsamında % 15 indirimle sipariş verebilirsiniz. Ihlamurun faydaları hakkında önemli bilgileri ise Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz Ihlamurun faydalarını biliyor musunuz? yazımızda bulabilirsiniz.

Kampanyamız kapsamında indirimli satışa sunduğumuz diğer Lipton ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Webrazzi Ödülleri için oyunuzu kullandınız mı?

Son olarak bir hatırlatma yapalım. İnternet dünyası için çok önemli olan Webrazzi Ödülleri için Ofix.com sitemiz, yılın e-ticaret sitesi kategorisinde aday gösterildi. Oylarını bizim için kullanan tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Oylama 12 Ocak saat 17.00’a kadar devam edecek. Henüz oy kullanmamış okurlarımız, aşağıdaki linkten giriş yaparak bizi destekleyebilirler…

http://odul.webrazzi.com 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir