Medyada Ofix.com Rüzgarı

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Biliyor musunuz, geçtiğimiz hafta tüm medya bizden bahsetti! 🙂 Tamam, belki biraz abartmış olabilirim, ama tüm medya olmasa da birçok yayın organında benim sevgili şirketim Ofix.com‘la ilgili çok önemli paylaşımlar yer aldı. Bu haftaki blogumda, medyada Ofix.com rüzgarı estirmeyi nasıl başardığımızı anlatacağım. 

Ofix.com’un Başarı Hikayesi ve Pandemi Döneminde Ofix.com

Öncelikle, Ekonomist Dergisi‘nin son sayısında, şirketimizin kurucu ortaklarından sayın Alptekin Yıldız‘ın bir röportajı yayınlandı. Ofis Malzemelerini İnternete Taşıdı başlıklı röportajda Levent Gökmen Demirciler‘in sorularını yanıtlayan Alptekin Yıldız, ilk olarak Ofix.com‘un başarı hikayesini anlattı. Şirketimizin kuruluşunu, “YOO Mimarlık‘ın 2010’lu yılların başında birçok farklı noktada şantiyesi bulunmaktaydı. Şantiyelerde işler şu şekilde işler; işler başlamadan önce şantiyeyi yönetecek ekip için geçici ofisler kurarız. Bu süreçte de masadan sandalyeye, yazıcıdan su sebiline, su ısıtıcısından çaya kahveye, kırtasiye malzemesinden fotokopi kağıdına kadar her türlü malzemeyi ofise getirmemiz gerek. Şantiyelerin sayısı fazla olunca bu mobilizasyonu yapmak bizi bir hayli yormuştu ve şu soruyu sormuştuk kendimize: “Bu ürünlerin hepsini tek noktadan tedarik etsek ve birileri bunları bizim için sahaya getirse olmaz mı?” Ve bir araştırma yaptık. Yurtdışında özellikle Amerika’da bu işi yapan 1-2 büyük şirket bulduk. (Staples – Office Depot) Ama ülkemizde bu anlamda bir şirket yoktu. Böyle bir ihtiyacın burada da olduğunu görerek bu işe girme kararı aldık.” şeklinde açıklayan Alptekin Yıldız, zaman içinde ürün yelpazemizin genişlemesinden pandemi döneminde yaşanan gelişmelere, e-ticaret ve dijital pazarlamadaki başarı sırlarımızdan sektördeki büyüme hedeflerimize kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Pandemi Döneminde Kahve Satışları

Diğer taraftan, pandemi döneminde kahve satışlarımızla ilgili olarak hazırladığımız basın bülteni, pek çok yayın organında yer aldı. İHA üzerinden servis edilen ve Cumhuriyet, Posta, Sabah, Fanatik gazetelerinin yanı sıra aralarında t24.com.tr, sondakika.com, ekometre.com, birgun.net, aydinlik.com.tr, dokuzeylul.com, gercekgundem.com, kentgazetesi.com, kuzeyekspres.com gibi çok sayıda dijital yayın organının yer aldığı medya kuruluşlarında çıkan haberimizde, pandemi döneminde kahve aramalarının yüzde 650 oranında artış gösterdiği, en fazla kahve tüketiminin 25-44 yaş arasında gerçekleştiği, kahve alımı yapan tüketicilerin yüzde 62’sinin kadınlardan oluştuğu belirtildi.

Genel müdürümüz Fırat İçmeli‘nin “Pandemi döneminde e-ticaret satışlarının artmasını takiben ürün gamımızda bulunan kahve çeşitlerini artırmaya karar verdik. Ancak filtre kahveye olan yoğun talep bizleri de şaşırttı. Maske ve kolonya satışlarımızı katladık buna ilaveten kahve satışlarımızda da büyük patlama oldu” değerlendirmesinin yer aldığı haberimiz, şirketimizin medyayla ilişkileri ve tanıtımı için güzel bir çalışma oldu. Paylaştığımız verileri Sabah gazetesi köşe yazarlarından Haşmet Babaoğlu‘nun Cumartesi notları: Temas yok, kahve var! yazısında Ofix.com‘u kaynak göstererek kullanması da ayrıca göğsümüzü kabarttı.

Benim sevgili şirketim Ofix.com, sıradan bir e-ticaret sitesi değil arkadaşlar! Ofix ekibi olarak pazardaki değişimleri yakından takip ediyor, bu değişimleri analiz ederek ulaştığımız sonuçları medyayla ve sizlerle paylaşıyoruz. Bu gibi çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek.

Bizi izlemeye devam edin… 😉

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir