Modunuzu yükseltin!

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Sıcaktı, bayramdı, tatildi derken bu aralar ofiste modunuz epeyce düşmüş olabilir. Haksız sayılmazsınız, sizin durumunuzda olan birçok insan tanıyorum. Bilirsiniz, durumdan vazife çıkarmayı çok severim! Bu hafta sizler için hazırladığım listeyle ofiste modunuzu yükseltebilir, işlerinizde verimlilik ve başarı düzeyinizi arttırabilirsiniz. Ofiste modunuzu yükseltecek önerilerim işte huzurlarınızda… 

Geçmişteki başarılarınızı hatırlayın.

Günlük hayatın koşturmacasına kapılıp kendi değerimizi, kendimizden memnun oluşumuzu ve bunun sebeplerini sık sık unutabiliyoruz. Kendinizi iyi hissettiğiniz günleri geri kazanmak için ilk adım olarak geçmişteki başarılarınızı, kendinizle gurur duyduğunuz anları düşünebilirsiniz. Mesela, lisede en başarılı öğrenci siz miydiniz? Geçtiğimiz ay en çok satış yapan eleman siz misiniz? Superman olup hayatını kurtardığınız kediyi hatırlıyor musunuz? Ofiste modunuzu yükseltecek buna benzer anılarla kendinize olan güveninizi tazeleyebilir, hayatınıza daha mutlu ve pozitif bakabilirsiniz.

Hayatınızdaki iyi ve güzel yönleri görün.

Yalnızca ofiste modunuzu yükseltmek için değil, hayatın her alanında bardağa dolu tarafından bakmaya çalışın sevgili beyaz yakalılar. Ofisiniz şehrin en sevimsiz bölgelerinden birinde olabilir. Öğle yemeğini beğenmemiş olabilirsiniz. Ofisinizde çay, kahve, toner bitmiş olabilir. Bunların hiçbirine takılmadan, hayatınızdaki iyi ve güzel yönleri görmeye çalışmalısınız. Bu şekilde işinizi daha keyifle yapabilir, canınızı sıkan konular içinde çözebileceklerinizi çözmek için, çözemediklerinizi ise başkalarıyla paylaşmak için daha büyük bir heves duyabilirsiniz. 

Sağlıklı bir hayat ile mutlu bir yaşam arasındaki ilişkiyi fark edin.

Güne güzel bir kahvaltı ile başladığınızda, o gün fiziksel ve zihinsel olarak ne kadar iyi bir durumda olduğunuzu hiç fark ettiniz mi? Ya da akşam yatmadan önce yaptığınız atıştırmalar olmadan ne kadar rahat uyuduğunuzu? Buna benzer sağlıklı beslenme ve yaşama konularına gereken özeni gösterdiğinizde, mutluluğun da peşinden geleceğini ve ofiste modunuzun yükseleceğini göreceksiniz.

Hayatı bilinçli yaşayın, kendinizi sevin. 

Nasıl bir hayat istediğinizi her gün hatırlayın. Her gün kendinize mutlu ve sağlıklı bir 24 saat için söz verin. Bunu gün içindeki programınıza yansıtın. Yaşadığınız dakikaların, yaptıklarınızın farkında olun. Kontrolün sizde olduğunu hissedin ve verdiğiniz kararların bilincinde olun. Bu farkındalık sizi daha da güçlendirecek ve kendinize olan sevginizi arttıracaktır. Kendinizi severseniz, duygusal açıdan güçlenir ve kariyer yönetimi konusunda karşılaştığınız sorunlarla daha kolay baş edebilirsiniz. Kendinize inanarak başladığınız bir günde, ofiste modunuzu yükseltmek ve başarılı olmak için daha şanslı olacaksınız.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir