Mühlen ürünlerinde indirim zamanı!!!

Evrak işlerinin yoğun olduğu bir işte çalışıyorsanız, kağıt kesme ve giyotin makineleri ile ciltleme, laminasyon ve evrak imha makineleri, en sık kullandığınız araçlardır muhtemelen. Bu araçlar, hem iş yükünüzü azaltır, hem de işte geçirdiğiniz süreyi daha verimli hale getirir. Online ofis marketiniz Ofix.com, Mühlen Ürünlerinde Fırsat! kampanyasıyla Mühlen markalı bu ürünlerde % 10’luk indirim fırsatı sunuyor. Online alışveriş rehberiniz Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, hem bu araçlar hakkında faydalı bilgiler vereceğiz, hem de kampanyamızı tanıtacağız.

Kağıt Kesme ve Giyotin Makineleri

Kağıt kesme makineleri içinde ofislerde en sık kullanılanları sürgülü giyotin makineleri ile kollu kağıt kesme makineleridir. Kağıt kesmeyi kolaylaştıran bu araçlar, toplu kesim işlemlerini hızlı ve pratik hale getirmekte. Çok sayıda kağıdı kolayca kesmemizi sağlayan bu ürünler, kağıt kesmek için harcadığımız enerjiyi en alt düzeye çekiyor. 

Sürgülü giyotin makineleri kağıt belge, resim ve dokümanlarımızı farklı şekillerde kesmek veya kırpmak için kullandığımız araçlardır. Bu araçlarla düz, dalgalı veya delikli kesim ve hatta çizim bile yapabiliriz. Ofis tipi olanlarında otomatik bilenme özelliğinin olması önemli bir tercih nedenidir. Bu özellikleri sayesinde ofis çalışanlarını kullanım konusunda hemen hiç uğraştırmıyorlar. Bu sayede ayrıca, uzun yıllar devam edecek güçlü bir performans olanağı ve kolaylığı kazanıyorlar.

Kollu kağıt kesme makineleri ise farklı boyutlarda kağıtları özel kol mekanizmasıyla kesen veya şekillendiren araçlardır. Bu araçlarda A3, A4, A5, B4, B5, B6, B7 gibi farklı ebatlarda kağıtların kesimini keskin ve pürüzsüz bir şekilde yapabiliyoruz. Dikkatli kullanılmadıkları durumlarda çok ciddi iş kazalarına yol açabilen bu gibi ürünlerde iş güvenliği için vücudun herhangi bir kısmı kesinlikle kolun altına girmemeli. 

Kağıt kesme ve giyotin makinelerinde el ve parmak yaralanmalarına karşı özel mekanizmaların mutlaka olması gerekiyor. İş kazaları arasında önemli bir orana sahip bu gibi yaralanmalar, doğru araç seçimi ve dikkatli kullanımlarla en düşük seviyeye inebilir. Kesim sırasında kaymayı engelleyen mekanik baskı sistemleri, bu araçların güvenli kullanımını sağlamakta. Ayrıca, sürgü ve kol mekanizmalarının dayanıklı çelikten üretilmiş olması da önemli bir tercih nedenidir.

Ciltleme Makineleri

Yoğun evrak işleriyle uğraşan ofislerde ciltleme makineleri çok önemli kolaylıklar sunuyor. Bu makinelerle delme, bağlama ve birleştirme işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapılmakta. Bu kadar farklı işlemi tek bir makinede yapabilmek zaman ve emek bakımından büyük bir kolaylık. Ofis dostu bu ürünler, uzun süreler bakım gerektirmeden kullanılabiliyor üstelik. 

Ofislerde en sık tercih edilen ciltleme makineleri spiral ciltleme makineleri, ısısal ciltleme makineleri ve çok fonksiyonlu ciltleme makineleri olmak üzere 3 türlüdür. Spiral ciltleme makineleri, belgelerin spiral takılarak korunmasını sağlıyor. Isısal ciltleme makineleri ise özel birtakım sıkıştırma ve ısıtma tekniklerinden yararlanarak ciltleme yapıyor. Çok fonksiyonlu ciltleme makineleri ise plastik helezon ve tel spiral gibi farklı ciltleme tekniklerini aynı anda uygulamaya imkan veriyor. Elektrikli spiral sarma motoru ve çelik iç aksamlı bu ürünler, en sık tercih edilen ciltleme makineleri arasında yer almakta.

Laminasyon Makineleri

Laminasyon, ısı ve basınç kullanarak farklı birkaç yüzeyi yapıştırma tekniği olarak tanımlanmakta. Laminasyon makineleri, bu yüzeyleri tek bir katmana dönüştürerek özel belge, fotoğraf veya diğer yüzeylerde dayanıklı ve kullanışlı bir koruma sağlıyor. En çok kimliklerimizde, ehliyetlerimizde, özel fotoğraflarımızda ve kartvizitlerimizde kullanıyoruz bu makineleri. Kaplama işlemlerimiz bu makineler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde sonuçlanıyor. 

Laminasyon makinelerinin çok sayıda ve oldukça gelişmiş özellikleri bulunabilmekte. Laminasyon işlerinizin kalitesi seçeceğiniz laminasyon makinelerinin nitelikleriyle yakından ilişkili olacaktır. Eğer iyi kalitede laminasyonlar için kullanmak istiyorsanız, işlem kapasitesinin 250 mikronun altında olmamasına dikkat etmelisiniz. Yüksek kaliteli laminasyonlar için işlem kapasitesi 350 mikron düzeyinde olanlar uygundur.

Evrak İmha Makineleri

Evrak imha makineleri, ofislerin olmazsa olmaz ihtiyaçları arasındadır. Arşivlerimizde düzeni sağlamak ve yer açmak için, arşiv değerini yitiren belgeleri imha etmemiz gerektiğinde bu ürünler kolay ve pratik çözümler sunmakta. Her ne kadar birbirlerine çok benzese de evrak imha makineleri arasında bazı önemli farklılıklar var. İhtiyaçlarınıza en uygun evrak imha makinesi almanız durumunda, bu ürünleri uzun süreler verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Evrak imha makinesi alırken dikkat etmemiz gereken bazı konular var. İlk olarak, kesme bıçakları özel sertleştirilmiş çelikten ve yekpare olmalı. Bu özelliğe sahip ürünler, ataç ve tel zımbalı evrakların imhası için daha uygun ve kullanışlı. Eğer hızlı bir ürün almak istiyorsanız, makinenizin hızı 130 mm/sn’den az olmamalı. Ofisinizde fazla hantal bir görüntü oluşturmak istemiyorsanız, ağırlık için maksimum 30 kg ideal sınırdır.

Ayrıca, evrak imha makinenizin geri alma tuşunun olması çok önemli bir konudur. Makineye yanlışlıkla verebileceğiniz evraklarınızı kurtarmanıza olanak sağlayan bu tuş, büyük kayıplar oluşmasını engelleyebilir. Evrak imha makinenizde kağıdı otomatik olarak algılayan optik sensörler ve çapraz kesim özelliğinin olması da yine tercih nedenleriniz arasında yer almalı. 

Mühlen ürünlerinde indirim zamanı!!!

Online alışveriş sitemiz Ofix.com, Mühlen ürünlerinde Aralık ayının sonuna kadar devam edecek kampanyasıyla huzurlarınızda. Bu kampanyada Mühlen kağıt kesme ve giyotin makineleri, ciltleme makineleri, laminasyon makineleri ve evrak imha makinelerinde % 10’luk indirim fırsatını sakın kaçırmayın. Bu ürünlerle hem iş yükünüzü azaltabilir, hem de işte geçirdiğiniz süreyi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Kampanyamızda büyük ilgi gören Pro-Schleifer 60 lt-c evrak imha makinesi, Mühlen markasının en üst modelleri arasında yer alıyor. Ve yüksek Alman mühendisliğini en güzel şekilde yansıtıyor. Aralıksız 2 saat boyunca belge imha edebilecek kapasiteye sahip bu ürünlerin ergonomik yapısı ve her ortama uyabilen boyutları çok beğenilmekte. 

Ofis tipi bu ürünler, aynı anda yüksek miktarda belge imhası için verimli bir şekilde kullanılabilekte. Makinenin çıkarttığı ses 50 desibelin altında olduğu için, neredeyse hiç ses çıkartmadıkları söylenebilir. Belgelerin yanı sıra CD, DVD ve kredi kartı gibi nesnelerin de imhasında kullanılabilecek bu ürünler, kullanıcı güvenliğini sağlamak için özel sensör ve kilit sistemlerine sahip.

Eğer 30 litre atık kutulu bir evrak imha makinesi sizin için yeterli olacaksa, Schleifer 30 lt-c evrak imha makinesi almanın şimdi tam zamanı. Bu ürünler gerek özel işletmeler, gerekse kamu kurumlarında kullanım için Mühlen‘in özel olarak tasarladığı ürünler arasında. Aynı anda 18 yaprak A4 kağıdını imha edebilme özelliğine sahip bu ürünlerin kesintisiz çalışabilme süresi 45 dakika. 

Kampanya sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir