Nescafe Gold nasıl yapılır?

Hazır kahve pazarında Nescafe Gold‘un ayrı bir önemi var. İlk olarak 1965 yılında kahve severlerin beğenisine sunulan bu ürünler, Nescafe markasının diğer ürünlerine oranla daha güçlü bir aromaya sahip. Kahve severlere farklı bir nescafe deneyimi sunan bu ürünler, hazır kahve tüketiminde zaman içinde önemli bir paya sahip oldu. Kahvenin tadı ve kokusunu daha güçlü hissettiren Nescafe Gold ürünleri, birlikte kullanılan kahve kremaları sayesinde de farklı kahve deneyimleri yaşattı. Günümüzde Nescafe Gold ailesinin ürün çeşitliliği artmaya devam ederken kahve severlerin deneyimleme fırsatı bulduğu lezzetler de artıyor. Bu ürünlerle ilgili olarak internet kullanıcıları arama motorları üzerinden en çok “Gold kahve nasıl yapılır?” sorusuna cevap arıyor. “Sade Nescafe Gold nasıl yapılır?”, “Sütlü Nescafe Gold nasıl yapılır?” soruları da sıkça soruluyor. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, Nescafe Gold yapımı konusunu ele alacağız. Nescafe Gold ailesinde yer alan ürünlerin hazırlanış şekilleriyle ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Sade Nescafe Gold Yapımı

Sade Nescafe Gold yapmak için gerekli malzemeler 1 tatlı kaşığı Nescafe Gold ile 200 ml sıcak sudur. Su konusundaki tercihiniz daima içme suyundan yana olmalı. Musluk suyu kullanmanız durumunda iyi bir Nescafe Gold yapımı söz konusu olmayabilir. Musluk sularının temizliğinde kullanılan maddeler suyun tadını ve kokusunu bozar. Klorlu ve kireçli musluk suları son derece sert bir kahve deneyimi sunar. Nescafe Gold yapımı için musluk suyu tercih etmeniz durumunda, sudaki klor ve kireç nedeniyle kahvenin tadını alamayabilirsiniz. Dilerseniz, Nescafe Gold yapımı için doğal kaynak sularını da tercih edebilirsiniz. Ancak bu ürünleri fazla bekletmeden tüketmelisiniz. Doğal kaynak suları fazla bekletildiğinde bileşimindeki minerallerin etkisi azalır. Bu sular fazla kaynatıldığında da mineral kaybı oluşabilir. İyi bir Nescafe Gold yapımı için kullanacağınız içme suyunu bir çaydanlık veya su ısıtıcısı ile kaynattıktan sonra birkaç dakika beklemelisiniz. Bu süre içinde sıcaklık 80-90 dereceye düşer ve Nescafe Gold yapımı için uygun hale gelir. 

Nescafe Gold yapımı sırasında suyun niteliği kadar kahvenin miktarı da önemlidir. Nescafe Gold‘un en önemli özelliklerinden biri, nescafe çeşitlerine oranla daha fazla kafein içermesi ve yumuşak içimli olmasıdır. Nescafe Gold‘unuzu 1 tatlı kaşığı veya 2 çay kaşığı Nescafe Gold‘dan fazla miktarda kahveyle hazırlarsanız hem bu ürünlerin lezzetini alamaz, hem de vücudunuza normalin üzerinde kafein girişi sağlamış olursunuz. Günlük kahve tüketimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı ölçütler vardır. Fazla miktarda Nescafe Gold kullanırsanız aslında 1 bardak Nescafe Gold bile sizin için zararlı olabilir. Kahveyi hazırlarken ayrıca, önce sıcak suyu değil, kahveyi koymanız gerekir. Kahvenin üzerine sıcak su eklediğinizde kahve çekirdekleri aromasını daha iyi verir. Sıcak suya kahve eklediğinizde ise aynı sonucu alamayabilirsiniz. Kahvenin iyi çözünebilmesi için bardağı iyice karıştırmaya da dikkat etmelisiniz. Çözünme tam sağlanamazsa iyi bir sade Nescafe Gold yapımı gerçekleşmeyebilir. Sade Nescafe Gold yapımı sırasında kahve kreması kullanılmaz. Tat vermesi için dilerseniz şeker kullanabilirsiniz. 

Sade Nescafe Gold ile Coffee-Mate Kullanımı

Nescafe Gold ürünleri diğer nescafe çeşitlerine oranla daha yoğun bir kahve tadına sahiptir. Her ne kadar yumuşak bir içime sahip olsa da bu ürünler bazı kullanıcılara acı gelebilmekte. Ürünlerin tadını yumuşatmak için Nescafe Gold ile birlikte Coffee-Mate kullanımı oldukça yaygındır. Fakat genel kanının aksine, Coffee-Mate bir süt tozu değildir, bitkisel içerikli bir kremadır. Eklendiği gold kahve çeşidine sütlü kahve lezzeti kazandıran bu ürünlerin kullanım miktarı çoğu zaman ciddi ölçüde abartılı olabilmekte. Eğer sade Nescafe Gold tadı sizin için uygun değilse, kahvenize bir miktar Coffee-Mate ekleyerek tadını yumuşatabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı Nescafe Gold için en fazla 2 tatlı kaşığı Coffee-Mate kullanabilirsiniz. Bu miktarın üzerinde Coffee-Mate kullanımı kahveye bir tür kremalı çikolata tadı kazandırabilir. Nescafe Gold tadı bu nedenle bozulabilir. İyi bir Nescafe Gold hazırlamanın püf noktaları içinde Coffee-Mate miktarını abartmamaya dikkat etmelisiniz. Kahvenize eğer Coffee-Mate eklemişseniz, şeker miktarını da abartmamalısınız. Çünkü Coffee-Mate kahvenize zaten tat kazandıracaktır. 

Sütlü Nescafe Gold Yapımı

İnternet kullanıcıları “Gold kahve nasıl yapılır?” sorusu bağlamında sade Nescafe Gold yapımının yanı sıra sütlü Nescafe Gold yapımını da sıkça sormakta. “Sütlü Nescafe Gold nasıl yapılır?” sorusu kısaca şu şekilde cevaplanabilir. Sütlü Nescafe Gold yapmak için bardağa 1 tatlı kaşığı Nescafe Gold koyabilirsiniz. 1 bardak sütü ısıtmak için ocağa koyabilir, süt ısınmaya başlarken bir miktar sütü kahveyle buluşturarak kahveyi karıştırabilirsiniz. Süt ısındıktan sonra bardağınıza yavaşça dökerek kahvenin iyice çözünmesini sağlayabilirsiniz. Şeker kullanmayı tercih ediyorsanız sütlü Nescafe Gold‘unuza şekeri de ekleyip bardağı karıştırabilirsiniz. Sütlü Nescafe Gold‘unuzda kahve tadının öne çıkmasını tercih etmiyorsanız kahve miktarını daha düşük tutabilirsiniz. Sütlü Nescafe Gold‘un yanında kimi zaman çikolata tüketmek de tercih edilebilmekte. Eğer böyle bir tüketim şeklini tercih ediyorsanız, kahve çekirdekleri ile kakaonun etkileşimi damağınızda yoğun bir aroma bırakabilir. Bu tüketim şekillerinde kahve miktarını düşük tutmak iyi bir seçim olabilir. Aksi durumda vücudunuza giren kafein miktarı artabilir. 

Kahve severler için sütlü Nescafe Gold‘un ayrı bir önemi var. Nescafeye oranla daha fazla kafein içeren bu ürünlerin lezzeti ve aroması sütle birleşince bambaşka bir kahve deneyimi ortaya çıkıyor. Bu bağlamda sütlü Nescafe Gold yapımı sırasında kullanılacak sütün miktarı ve sıcaklığı son derece önemlidir. Kahvenizde kullanacağınız süt yeterince sıcak olmazsa kahve çözünmez. Kahvenin çözünmesi için dilerseniz süt ısınana kadar bir miktar sıcak su kullanarak çözünmeyi başlatabilirsiniz. Sütlü Nescafe Gold yapımı sırasında kullanacağınız süt yeterince sıcak olmazsa iyi bir sütlü Nescafe Gold tadı alamayabilirsiniz. Kahvenin çözünmesi için kullanacağınız sıcak suyun sütlü Nescafe Gold tadını bozduğunu düşünüyorsanız sıcak su kullanmayabilirsiniz. Sütü ekledikten sonra kahvenizi iyice karıştırabilirsiniz. Süsleme için dilerseniz çırpılmış krema veya karamel sos kullanabilirsiniz. Ya da sütün tamamını bardağa dökmeden önce ısıttığınız kapta az miktarda süt bırakabilir, bunu çırptıktan sonra bardağınıza ekleyebilirsiniz. Süt köpükleriyle birleştiğinde sütlü Nescafe Gold‘unuz estetik yönden harika bir görünüm kazanabilir. 

Nescafe Gold 2 gr Yapımı

Nescafe Gold ürünleri farklı tüketim şekillerine uygun olarak farklı ambalajlarda kahve severlerin beğenisine sunulmakta. Evlerde daha çok Nescafe Gold 50 gr ve 100 gr çeşitleri tercih edilirken, ofislerde daha çok Nescafe Gold 200 gr ve 500 gr çeşitleri tercih ediliyor. Nescafe Gold 2 gr ürün çeşitleri evlerde veya ev dışı ortamlarda daha hızlı ve kolay bir Nescafe Gold deneyimi sağlamakta. Online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre Nescafe Gold 2 gr ürünleri de ofislerin en çok sipariş verdiği Nescafe Gold ürünleri arasında yer alıyor. Bu bağlamda internet kullanıcıları “Nescafe Gold 2 gr nasıl yapılır?” sorusunu da sıkça sormakta. Bu soruyu kısaca şu şekilde cevaplayabiliriz. Öncelikle 2 gramlık Nescafe Gold ürününü bir bardağın içine boşaltmalısınız. Eğer sade Nescafe Gold yapımı tercih ediyorsanız, üzerine sıcak su eklemelisiniz. Sütlü Nescafe Gold yapımı içinse sıcak süt kullanabilirsiniz. Şeker kullanmayı tercih ediyorsanız, bardağınıza şekeri de eklemelisiniz. Ardından bardağı iyice karıştırmalısınız. 

Nescafe Gold Blend Yapımı

Nescafe Gold‘a oranla Nescafe Gold Blend kahve daha yumuşak bir içime sahiptir. Blend kahvelerinin en önemli özelliği, kavrulmuş kahve çekirdekleri ile yeşil kahve çekirdeklerinin birlikte harmanlanmasıdır. Yeşil çaya alternatif olarak üretilen bu ürünlerin diğer nescafelere göre yumuşak bir içimi vardır. Harman konusunda da geniş bir çeşitlilikten bahsedilebilir. Blend ailesi içinde en iyi harmanlardan biri Nescafe Blend 37‘dir. Bu ürünlerin asidite düzeyi yüksek, aroması güçlüdür. Nescafe Gold Blend kahve yapımı için 1 tatlı kaşığı kahve ile 200 ml sıcak su yeterlidir. Kahveye tat katmak için dilerseniz şeker, süt veya Coffee-Mate kullanabilirsiniz. Sütlü Nescafe Gold Blend kahve hazırlamak istiyorsanız su yerine sütü de tercih edebilirsiniz. Süt kullanacaksanız tüm sütü bardağınıza dökmek yerine bir kısmını biraz köpürterek üzerine eklemeyi de tercih edebilirsiniz. Bu sayede Nescafe Gold Blend kahve yapımı estetik yönden de daha güzel hale gelebilir. Sütlü Nescafe Gold tariflerinde kahvenin çözünmesi için dilerseniz sıcak su da kullanabilirsiniz. 

Nescafe Gold Espresso Yapımı

Nescafe Gold çeşitleri içinde Nescafe Gold Espresso, dolgun kahve tadıyla öne çıkmakta. Nescafe Gold Espresso‘da kullanılan Arabica kahve çekirdekleri kahveye bu özelliği kazandırıyor. Arabica kahve çekirdeklerinin seçilmesi ve kavrulmasında gösterilen özen, bu ürünlerin meraklıları tarafından çok sevilmesini sağlıyor. Nescafe Gold ailesi içinde kahve severlere farklı bir deneyim yaşatan bu ürünlerin dikkat çeken özelliklerinden biri de zengin köpüğüdür. Kahve çekirdekleri incecik öğütüldüğü için nescafe hazırlama sırasında fazlaca köpük oluşuyor. Bu köpükler sayesinde Nescafe Gold Espresso‘yu her yudumlayışınızda lezzetli bir espresso deneyimi yaşayabilirsiniz. Espresso kahve çeşitlerine ilgi duyuyorsanız, Nescafe Gold Espresso sizin için iyi bir seçim olabilir. Ürünlerinin hazırlanışının kolay, lezzetinin yüksek olması bu ürünlere yönelik ilgiyi arttırıyor. Nescafe Gold yapımı bağlamında bu ürünlerin nasıl hazırlandığı da internette sıkça soruluyor. En çok da bu ürünler için espresso makinesi kullanmak gerekip gerekmediği merak ediliyor. Nescafe Gold kahve tarifleri içinde bu ürünleri de diğerleri gibi sadece sıcak su kullanarak hazırlayabilirsiniz. 

Espresso kahve hazırlamak için ciddi bir hazırlık süreci gerekir. Lezzetli bir espresso deneyimi yaşamak için iyi bir espresso makinesine sahip olmalı, kahve çekirdeklerini doğru şekilde öğütmeli, cihazınızın basıncını doğru ayarlamalısınız. Nescafe Gold Espresso, kahve severlere espresso deneyimi yaşatmak için bu ihtiyaçları ortadan kaldırıyor. Maliyet bakımından da ciddi bir avantaj sağlıyor. Dışarıda içeceğiniz espressonun fiyatından çok daha uygun bir maliyetle evde veya ofiste Nescafe Gold Espresso ile lezzetli bir espresso kahve deneyimi yaşayabilirsiniz. Nescafe Gold Espresso yapımı için 2 tatlı kaşığı Nescafe Gold Espresso ile 70 ml sıcak su yeterlidir. Diğer hazır kahve çeşitlerine oranla bu ürünler çok daha ince öğütüldüğü için sıcak suyla temasın hemen ardından yüzeyde köpükler oluşmaya başlıyor. Köpükler aynı zamanda da espressoya krema tadı kazandırmakta. Bunun için ayrıca krema eklemenize gerek yok. Tümüyle Arabica çekirdeklerinden üretilen Nescafe Gold Espresso yapımı ile evde veya ev dışı ortamlarda güzel bir espresso deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Nescafe Gold Crema Yapımı

Nescafe Gold kahve tarifleri içinde Nescafe Gold Crema yapımı da meraklıları tarafından ilgi çeken konulardan biri durumunda. Nescafe Gold Crema ürünleri ofiste veya evde kendisini şımartmak isteyenler için en güzel seçimlerden biri olabilir. Bu ürünlerin en önemli özelliği, ipeksi yumuşak bir içime ve kadifemsi köpüğe sahip olmasıdır. Nescafe Gold Crema yapımı için 2 tatlı kaşığı Nescafe Gold Crema, 3 çay kaşığı şeker, 45 ml sıcak su ve yarım bardak süt yeterlidir. Süt hariç tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra çırpma teli kullanarak karışımı çırpabilirsiniz. Birkaç dakika sonra karışım krema kıvamını alacaktır. Kıvamı aldıktan sonra kremanızı yarım bardak sütün üzerine ekleyerek tüketebilirsiniz. Nescafe Gold yapımı bağlamında bu ürünler sadece lezzetiyle değil, görüntüsüyle de dikkat çekmekte. İncecik öğütülen kahve çekirdeklerinin tüm lezzetini alırken ortaya çıkan estetik görüntüden çok etkilenebilirsiniz. Kahvenizin lezzetini ve güzelliğini arttırmak için üzerine Coffee-Mate veya süt köpüğü de ekleyebilirsiniz. Şeker miktarını ise fazla tutmamanızı tavsiye ederiz. 

Nescafe Gold Origins Alta Rica Yapımı

Nescafe Gold ailesine yakın dönemde katılan Origins serisinin en önemli özelliği, kahve çekirdeklerinin tek bir bölgeden toplanıyor olmasıdır. Bu sayede kahve çekirdeklerinde o bölgenin kendine özgü aroması korunuyor. Nescafe Gold çeşitleri içinde Nescafe Gold Origins Alta Rica, dolgun ve cesur bir kahve deneyimi için iyi bir seçim olabilir. Bu ürünlerde kullanılan kahve çekirdekleri, Orta Amerika’da yetişen Arabica kahve çekirdeklerinden oluşmakta. Bu ürünlerle ilgili olarak arama motorlarında en çok “Alta Rica kahve nedir?” sorusu soruluyor. İspanyolcada “yüksek” veya “zengin” anlamına gelen Alta Rica, Orta Amerika’da yetişen en iyi Arabica kahve çekirdeklerini ifade etmekte. Hoş kokulu ve aromatik bir bileşime sahip olan bu kahve çekirdekleri sayesinde eşsiz bir Nescafe Gold deneyimi yaşayabilirsiniz. Nescafe Gold Origins Alta Rica yapımı için 1 tatlı kaşığı kahve ve 200 ml sıcak su kullanabilirsiniz. Kahvenin aromasını daha iyi vermesi için iyice karıştırılması gerekmekte. Tat vermesi için dilerseniz süt veya Coffee-Mate kullanabilirsiniz. 

Nescafe Gold Origins Cap Colombia Yapımı

Nescafe Gold çeşitleri içinde Nescafe Gold Origins Cap Colombia, meyvemsi ve zarif bir kahve deneyimi için tercih edilebilir. Tümüyle Kolombiya kahve çekirdeklerinden oluşan bu ürünlerin aroması diğerlerinden oldukça farklı. Nescafe Gold ile kahve yapımı bu gibi farklı lezzetlere erişimi ciddi ölçüde kolaylaştırmakta. Dünya kahve pazarında Nescafe‘nin payı her geçen gün artarken, farklı lezzetlere kolayca ulaşmak için geliştirdiği çözümler de artıyor. Nescafe Gold kahve yapımı sayesinde dünyanın farklı coğrafyalarındaki farklı kahve lezzetlerini deneyimlemek kolay ve ekonomik şekilde sağlanabiliyor. Nescafe Gold Origins Cap Colombia yapımı için 1 tatlı kaşığı kahve ile 200 ml sıcak su yeterlidir. Kahveyi sıcak suda iyice karıştırarak çözünmesini sağladıktan sonra tüketmeye başlayabilirsiniz. Kolombiya’da özel kahve bahçelerinde üretilen bu kahve çekirdeklerinin doğal yollarla kurutulması ve ideal kavurma süresine sahip olması, aromalarını kaybetmelerini engelliyor. Nescafe Gold ile kahve tarifleri içinde bu ürünler, özel narenciye notaları sayesinde farklı bir kahve deneyimine ulaşmanızı sağlayabilir. 

Nescafe Gold Origins Indonesian Sumatra Yapımı

Nescafe Gold yapımı bağlamında en merak edilen konulardan biri de Nescafe Gold Origins Indonesian Sumatra yapımıdır. Endonezya’nın Sumatra bölgesinden temin edilen Nescafe Gold Origins Indonesian Sumatra kahve çekirdekleri de yine farklı bir otantik aromaya sahip. Herhangi bir harman içermeyen bu ürünler, kendine özgü otantik lezzetini kahve severlerin deneyimine sunuyor. Ürünlerde kullanılan robusta kahve çekirdeklerine eşlik eden fındık ve karamel notaları ise bu içeceğe katmanlı bir lezzet profili kazandırmakta. Kahvede fındık ve karamel notalarına alışkın olmayanlar ilk yudumda mantarsı bir tat alabilirler. Nescafe Gold ile kahve tarifleri arasında bu da yine uzak coğrafyaların deneyimlediği farklı bir kahve lezzetine erişimi kolaylaştırıyor. Nescafe Gold Origins Indonesian Sumatra yapımı için 1 tatlı kaşığı kahve ile 200 ml sıcak su yeterlidir. Bu ürünleri sıcak suda iyice karıştırarak çözünmesini sağladıktan sonra tüketmeye başlayabilirsiniz. Tat vermesi için dilerseniz Nescafe Gold Crema ile birlikte tüketmeyi de tercih edebilirsiniz. 

Nescafe Gold almadan önce Ofix.com’u ziyaret edebilirsiniz!

Nescafe Gold kahve nasıl yapılır konusunu ele aldığımız bu yazımızı bitirmeden önce küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Online ofis marketiniz Ofix.com‘da Nescafe Gold çeşitlerini uygun fiyat avantajıyla kullanıcılarımızın beğenisine sunuyoruz. Sitemizde ofislerde en çok tüketilen Nescafe Gold çeşitlerini uygun fiyat avantajıyla sipariş verebilirsiniz. Bu ürünler için sitemizde zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenlemekteyiz. Kampanyalar kapsamında kullanıcılarımıza sağladığımız fiyat avantajlarını arttırırken çeşitli promosyon ürünlerini de beğenilerine sunuyoruz. Nescafe Gold almadan önce sitemizin kampanyalar sayfasını tıklarsanız kampanyalarımızı, sağladığımız fiyat avantajlarını ve promosyonları görebilirsiniz. Bu sayede Nescafe Gold siparişlerinizi daha ekonomik ve kârlı hale getirebilirsiniz. Sitemizde satışı devam eden tüm Nescafe Gold çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz. Kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak içinse burayı tıklayabilirsiniz. Sitemizde siparişlerin kargoya teslim süresi 1 iş günü olup 300 TL ve üzeri siparişlerin İstanbul ve çevresine teslimi kendi araçlarımız tarafından sağlanmakta. 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir