Ofis çalışanları en çok hangi içecekleri tercih ediyor?

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisimizde birçok içecek tüketiyoruz. Hem çalışırken, hem de toplantı ve mola anlarımızda içeceklerimizi yudumluyor, günlük sıvı ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz. Peki, ofislerde en çok hangi içecekler tercih ediliyor dersiniz? Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre ofis çalışanlarının içecek tercihleri arasında ilk 10’da yer alan ürünleri kısaca tanıtacağız.

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi

Ofix.com‘un verilerine göre ofislerin en sık sipariş verdiği içecek, Kurukahveci Mehmet Efendi Türk kahvesi. 150 yıla yakın bir geçmişi olan Kurukahveci Mehmet Efendi kahveleri, Türk halkının kahve tüketim şeklinin değişmesinde çok önemli bir rol üstlendi. Nitekim, 1870’lere kadar Türk kahvesinin satışı çiğ kahve çekirdekleriyle yapılıyor, satın alınan kahveler evde kavrulduktan sonra el değirmenlerinde çekiliyordu. Kurukahveci Mehmet Efendi, çiğ kahve çekirdeklerini özenle kavurup dibekte öğüterek pişirmeye hazır şekilde satmaya başladı. O günden bu yana Kurukahveci Mehmet Efendi kahveleri, Türk halkı tarafından büyük bir beğeniyle tüketilmekte.

Sistemimizdeki verilere göre ofis çalışanlarının içecek tercihleri arasında ilk sırada 100 gramlık Kurukahveci Mehmet Efendi Türk kahvesi var. Geleneksel kahve lezzetini almanızı sağlayan bu ürünlerde en kaliteli kahve çekirdekleri özenle seçilerek tüketime hazır hale getiriliyor. Kahvenin tazeliğini korumak içinse kullanımın ardından paketin sıkıca kapatılarak muhafaza edilmesi gerekmekte. Ofiste taze Türk kahvesi keyfinizi kaçırmamak için kahvenizi 15 günlük tüketim peryotlarınıza göre sipariş vermenizi tavsiye ederiz. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Türk kahvesi pişirmenin inceliklerini Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz İyi bir Türk kahvesi pişirmenin püf noktaları nelerdir? isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Erikli Su Pet Şişe

Ofis çalışanlarının içecek tercihleri listemizin ikinci sırasında, Erikli su pet şişe var. 330 ml hacminde 12 adet pet şişeden oluşan bu ürünler, ofiste temiz içme suyu ihtiyacınızı karşılamakta. Erikli suları, Uludağ’ın 2.300 metre zirve noktasından temin edilmekte. Bursa’da faaliyet gösteren Erikli fabrikası, Sağlık Bakanlığı‘nın ilgili yönetmeliklerine uygun bir şekilde suyun ambalajlanarak tüketiciyle buluşmasını sağlamakta. pH değeri 7.81 olan bu suların içeriğinde amonyum veya bromat gibi zararlı maddeler bulunmamakta.

Ambalajlı su konusunda tercihte bulunurken, marka güvenirliliği büyük önem taşıyor. Suyu herhangi bir işleme tabi tutmadan doğrudan tüketeceğimiz için yalnızca temizlik değil, aynı zamanda da hijyen şartlarına uygun bir şekilde ambalajlanmış olması gerekir. Tat, koku, bulanıklık veya renk bakımından gerekli şartları taşımayan sular sağlığımıza ciddi zararlar verebilir. Erikli ürünleri, yapılan mikrobiyolojik testlerden başarıyla geçtiği için sağlık açısından herhangi bir şüphe barındırmamakta. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Nescafe Gold Kahve Poşet

Listemizin üçüncü sırasında, Nescafe Gold kahve poşet yer alıyor. 200 gramlık bu ürünlerin 1 tatlı kaşığında 0.1 mg karbonhidrat, 0.2 mg protein var; kalori miktarı ise yalnızca 2 kalori. Ofis çalışanları tarafından sıkça tercih edilen Nescafe markası, 1938 yılından bu yana kahve severlerin yakından tanıdığı ve ürün çeşitliliğine hayran kaldığı bir dünya markası. Kahve keyfini modern ve pratik hale getiren, kahveye günlük tüketim için uygun özellikler kazandıran Nescafe, “Kahvenin en iyisi!” sözünü zihinlerimize kazımayı başardı.

Bugün bir çoğumuz için Nescafe, yalnızca bir kahve markası değil, aynı zamanda da bir enerji kaynağı ve uyandırma aracı. Ofise gelir gelmez yudumlamaya başladığımız nescafeler, günlük rutinlerimizin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Nescafe Gold kahve poşet için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Nescafe markasının başarı hikayesini Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz Nescafe: Hazır kahveyi yaratan marka… isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Çaykur Rize Turist Dökme Çay

Ofis çalışanlarının içecek tercihleri listemizin dördüncü sırasında, Çaykur Rize Turist dökme çay var. 1000 gramlık bu ürünler, Karadeniz bölgesinde yetişen çay yapraklarından özenle seçilmekte, damağımızda güzel tatlar bırakmakta. Gün içinde hem ofiste, hem de evde çayı bolca tüketen bir toplumuz. Eğer uykumuzu alamamışsak, ofise gelir gelmez çayımızı yudumlamaya başlayabiliyoruz. Evden kahvaltı yapmadan çıkmışsak, çoğu zaman bir simit ya da poğaça çayımıza eşlik ediyor. Sonra çalışmaya başlıyor, ofiste toplantı ve mola anlarımızda da çay içmeyi sürdürüyoruz.

Ofisimizde eğer çay demleniyorsa, ilk tercihimiz genellikle dökme çaylar oluyor. Çayın lezzetini arttırmak için, çayı demliğe koyduktan sonra kaynayan içme suyunu üzerine yavaşça dökmeye dikkat etmeliyiz. Lezzetli bir çay için kireçli musluk suyunu kesinlikle kullanmamalıyız. Ofisler dökme çay konusunda en çok 1000 gramlık Çaykur Rize Turist dökme çayını sipariş vermekte. Ülkemizde çay sektörünün en büyükleri arasında yer alan Çaykur, günlük 6.600 ton yaş çay işleme kapasitesine sahip ve dökme çaylar alanında lider marka. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Jacobs Monarch Filtre Kahve

Ofis çalışanlarının içecek tercihleri listemizin beşinci sırasında, Jacobs Monarch filtre kahve var. 500 gramlık bu ürünle hazırlayacağınız 1 fincan kahvede ortalama 0.18 gram protein, 0.06 gram yağ ve 3 gram sodyum bulunmakta. Kahveyi yalnızca tadıyla değil, aynı zamanda kokusuyla da çok sevenler için bu ürünler doğru bir seçim olabilir. 120 yıldan uzun bir süredir Jacobs markası, kahve üretiminde kullandığı özel teknikler sayesinde benzersiz bir aromaya sahip ürünleriyle kahve severlerin damaklarında kalıcı izler bırakmayı başardı. Ofiste mola keyfinizi arttıracak bu ürünlerle enerjinizi yükseltebilir, dikkatinizi işlerinize odaklayabilirsiniz.

İyi bir filtre kahve makineniz varsa, lezzetli bir filtre kahve içmek için gerekli koşulların çoğunu sağlamışsınız demektir. Filtre kahveyi hazırlarken, kahvenin sertliğine doğru karar vermeli, fazla sert kahveler tüketmekten kaçınmalısınız. Kahvenizi çok fazla öğütmemeli, orta kalınlıkta bırakmalısınız. Kalın kahve çekirdekleri aromanın alınmasına engel olacağı gibi, ince çekilmiş kahvelerden filtre kahve lezzetini almak da güçtür. Makinenize doğru miktarda su ve kahve koyduğunuzda, geriye beklemekten başka bir şey kalmayacaktır. Ofiste enerjinizi yükseltecek ve mola keyfinize keyif katacak 500 gramlık Jacobs Monarch filtre kahve için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kızılay Maden Suyu

Listemizin altıncı sırasında, Kızılay maden suyu var. 6 adet cam şişeden oluşan bu ürünleri ofiste mola anlarınızda keyifle yudumlayabilirsiniz. Bu ürünlerin ilginç bir hikayesi var. Kurtuluş Savaşı sırasında Afyonkarahisar’da böbreklerinden rahatsızlanan Mustafa Kemal Paşa, Gazlı Göl’den getirilen maden suyunu içerek sağlığına kavuşur. Daha sonra sermayesini bizzat kendisi karşılayarak bu beldede bir maden suyu fabrikası kurulmasını sağlar. 17 Ekim 1926 tarihinde ise fabrikayı gelir getirmesi için Kızılay‘a bağışlar.

Kızılay maden suları, Mustafa Kemal Paşa‘nın bu emanetini 90 yıldan uzun bir süredir Türk halkıyla paylaşmakta. Ofisinizde tüketeceğiniz bu ürünlerle, siz de Kızılay‘a katkıda bulunabilir, maden suyunun faydalarından yararlanabilirsiniz. Nitekim maden suyu, kemik sağlığını düzenler, vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştırır, kan basıncının dengelenmesine katkı sağlar, vücuttaki asit seviyesinin dengede seyretmesine yardımcı olur. Cilt sağlığı için de faydalı olan maden suyu, özellikle de mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına karşı iyi gelmekte. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Lipton Yellow Label Dökme Çay

Ofis çalışanlarının içecek tercihleri listemizin yedinci sırasında, Lipton Yellow Label dökme çay var. 1000 gramlık bu ürünler, kaliteli çay yapraklarından özenle toplanmakta. Kurutulan doğal çay yaprakları, demini en iyi şekilde vermesi için son derece ince bir şekilde kesilmekte. Lipton uzmanlığı sayesinde ince kesim çaylar, çay tiryakilerinin damak tadına uygun hale getirilerek paketlenmekte.

Çay sektöründe Thomas Johnstone Lipton ismi ve Lipton çayları çok önemli bir yere sahip. Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz Thomas Johnstone Lipton: Çayın tarihini değiştiren adam… yazımızda da dikkat çektiğimiz gibi, Lipton çaylarına ismini veren Thomas Johnstone Lipton, çayın fiyatını düşürdü, çayı günlük bir tüketim nesnesi haline getirdi, çay sektöründe reklam ve pazarlama faaliyetlerini başlattı, poşet çaylarla çay tüketim alışkanlıklarını değiştirdi. Konuyla ilgili detayları, bahsettiğimiz yazımızda bulabilirsiniz. 1000 gramlık Lipton Yellow Label dökme çay için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Sırma C-Plus Limon Aromalı Maden Suyu

Listemizin sekizinci sırasında, Sırma C-Plus limon aromalı maden suyu var. 200 ml hacminde 6 şişeden oluşan bu ürünlerle, günlük C vitamini ihtiyacınızın önemli bir kısmını karşılayabilirsiniz. Doğal maden suyunu doğal limon aromasıyla birleştiren bu ürünler, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarınıza iyi geleceği gibi, sağlığınızı korumanıza da yardımcı olacaktır. Özellikle de sıcak yaz günlerinde iyi bir serinleme aracı olan bu içecekleri ofisinizde buzdolabınızın bir köşesinde bulundurabilirsiniz.

İçecek sektöründe 70 yıla yakın bir deneyime sahip olan Sırma markası, doğal maden suyu ile doğal kaynak suları denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri. Ürünlerinin yanı sıra şişe tasarımlarıyla da dikkat çeken Sırma markası, sektöründe en inovatif çalışmalara öncülük ederek müşteri memnuniyetini yıllar içinde arttırmayı başardı. Şişe tasarımları yerel ve uluslararası düzeyde pek çok ödüle layık görülen Sırma markasının ürünleri içinde ofis çalışanları en çok C-Plus limon aromalı maden suyunu tercih etmekte. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Doğuş Bardak Poşet Yeşil Çay

Ofis çalışanlarının içecek tercihleri listemizin dokuzuncu sırasında, Doğuş bardak poşet yeşil çay var. Paket içi miktarı 20 adet olan bu ürünlerle ofisinizde yeşil çay keyfi yaşayabilir, yeşil çayın faydalarından yararlanabilirsiniz. 1985 yılında Rizeli iki kardeş tarafından kurulan Doğuş Çay, ülkemizin ilk özel çay markalarından biri. Kuruluşundan bu yana geçen 33 yıllık süre zarfında şirket, sektöründe rekabetin belirleyici unsurlarından biri olmayı başardı. Doğuş Çay‘ın başarı hikayesini, Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz Doğuş Çay: Özel çay sektöründe lider marka… isimli yazımızda bulabilirsiniz. Ürün sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Beypazarı Maden Suyu

Listemizin onuncu sırasında, Beypazarı maden suyu var. 200 ml hacminde 24 şişeden oluşan bu ürünler, içerdiği doğal mineraller sayesinde özellikle de öğle yemeklerinden sonra üzerinize bir ağırlık çöktüğünde midenizi rahatlatıp işinize odaklanmanıza yardımcı olabilir. 60 yıldan uzun bir süredir içecek sektöründe çok önemli bir yere sahip olan Beypazarı Maden Suyu firması, 70 bin metrekarelik fabrikasıyla sektörünün en büyük fabrikasına sahip. Ürünlerinin kalitesi uluslararası sertifikalarla kayıt altına alınan firma, “Günde en az 2 şişe!” sloganıyla ürünlerini dünya genelinde 27 ülkeye ihraç etmekte. Ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir