Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri nelerdir?

Ofiste çalışırken sık kullandığımız eşyaları masamızın üzerinde, daha az kullandığımız eşyaları ise ofis çekmecemizde bulundurmak bize zaman kazandırıyor. Ofiste birçok işimizi teknolojik ürünlerle yapıyor olsak da zaman zaman kırtasiye ürünlerine ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu ürünleri ofis çekmecemizde bulundurmak, bizi gereksiz emek ve zaman kaybından kurtarabilir. Peki, ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri nelerdir? Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda bu konuyu ele alacağız.

Tükenmez Kalem

Yazı araç ve gereçleri içinde hemen her kesim tarafından en çok kullanılan ürünlerin başında tükenmez kalemler geliyor. Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizde ilk sıraya koyduğumuz tükenmez kalemler, farklı renk ve uç kalınlıklarıyla farklı yazı deneyimleri sunmakta. Renk olarak siyah, mavi ve kırmızı renklerinin daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ofislerde en çok mavi renkli tükenmez kalemler kullanılıyor. Uç kalınlığı olaraksa 0.7 ile 1.0 mm arasındaki tükenmez kalemler daha fazla tercih ediliyor. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği tükenmez kalem Faber-Castell 1440 0.8 mm mavi tükenmez kalem. Bu ürünleri sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

Kurşun Kalem

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin ikinci sırasında kurşun kalemler yer alıyor. İş hayatında daha çok hesap, ölçüm ve analize dayalı işler yapan kullanıcıların tercih ettiği kurşun kalemler, kolayca silinebildikleri için bu gibi alanlarda daha fazla tercih edilmekte. Başta mimarlık ofisleri ve mühendislik şirketleri olmak üzere geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden kurşun kalemler, yüzeylerde istenilen değişikliği yapmayı olanaklı kılıyor. İşyerlerinde en çok muhasebe ve pazarlama departmanları tarafından kullanılan kurşun kalemlerde uç kalınlığı olarak F, HB, B ve 2B uç kalınlıkları daha fazla tercih edilmekte. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği kurşun kalem Faber-Castell naturel gövde silgili siyah lata kurşun kalem. Bu ürünleri sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

Fosforlu Kalem

Bileşimindeki fosfor sayesinde yüzeylerde parlak ve ışıltılı görüntüler oluşturan fosforlu kalemler, ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin üçüncü sırasında. Yazılı metinlerdeki önemli kısımları öne çıkartmayı sağlayan fosforlu kalemler, dikkati arttırıp odaklanmayı sağlıyor. Ayrıca, öğrenmeyi ve hatırlamayı kolaylaştırıyor, hata ve yanlışları işaretlemeyi sağlıyor. Aynı zamanda da bilgi kategorileri oluşturmayı kolaylaştıran fosforlu kalemler, metin üzerinde renklendirme yaparak motivasyonu arttırıyor. Fosforlu kalemleri tek olarak satın alabileceğiniz gibi, set şeklinde de satın alabilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği fosforlu kalem seti Edding 344 fosforlu kalem seti. Bu ürünleri sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

Kalemtıraş ve Silgi

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin dördüncü sırasında kalemtıraş ve silgi var. Kurşun kalemlerin ucunu açmak için kullandığımız kalemtıraşlar, yazdığımız yazı ve yaptığımız çizimlerin istediğimiz niteliklere sahip olmasını sağlıyor. Öğrencilik yıllarımızda kalem kutumuzun ayrılmaz bir parçası olan kalemtıraşlar, kurşun kalem kullanıcılarının elinin altında sürekli bulundurmak istediği ürünlerden biri. Ve tabii silgiler, yüzeylerde istenmeyen yazı, çizim ve işaretlemeleri hızlıca temizlediği için büyük kolaylık sağlıyor. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği kalemtıraş Tiko kalemtıraş 362. Bu ürünleri sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz. Silgi için en çok Faber-Castell PVC-Free küçük beyaz silgi tercih ediliyor. Bu ürünleri ise buradan sipariş verebilirsiniz.

Zımba ve Teli

Kağıtları metal bir tel aracılığıyla bir arada tutturmak için kullandığımız zımbalar, kağıtların dağılmasını ve kaybolmasını önlüyor. Ofiste bir çok belgeyi online olarak okuyup üzerinde çalışsak da zaman zaman çıktı almamız gerekebiliyor. Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin beşinci sırasında yer alan zımba ve teli, aldığımız çıktıların derli toplu durmasını sağlamakta. Ve tabii, ihtiyaç duyduğumuzda kolayca ulaşabileceğimiz zımba telleri zımba genişliğiyle uyumlu olmalı. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği zımba STD HS-3000 210 sayfa kapasiteli siyah zımba. Bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Ataş

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin altıncı sırasında ataş var. Kağıtları birbirine tutturmak için kullandığımız ataşlar, zımbaya oranla daha kolay olabiliyor. Üstelik yüzeylere zarar vermiyor ve kağıtları birbirinden kolayca ayırmamızı sağlıyor. Aynı zamanda da kağıtların kırışmasını önleyen ataşlar, eğitim ve iş hayatımız boyunca en sık kullandığımız kırtasiye ürünleri içinde yer almakta. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği ataş Delta 179 ataş. Paket içi miktarı 100 adet olan bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Harita Çivisi

Ofiste kullandığımız mantar panonun üzerine harita çivileri ile iliştirdiğimiz not kağıtları, gazete kupürleri, dergi sayfaları ve benzeri materyaller, unutmak istemediğimiz şeyleri hatırlatıyor. Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin yedinci sırasına koyduğumuz harita çivileri, ofis ortamında çok hoş bir görüntü yaratıyor ve motivasyonumuzu yükseltiyor. Aradığımız zaman bulmakta zorluk çekeceğimiz harita çivilerini ofis çekmecemizde bulundurmak bize zaman kazandıracaktır. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği harita çivisi Mas 315 renkli harita çivisi. Paket içi miktarı 18 adet olan bu ürünleri sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

Makas veya Maket Bıçağı

Ofiste kağıt ve sert birtakım yüzeylerde kesme işlemleri için kullandığımız makas ve maket bıçağı, kullanırken dikkatli olmamız gereken ürünler arasında yer almakta. Bu gibi ürünleri ofis masamızda bulundurmak yerine tedbirli davranıp ofis çekmecemizde saklamamızda yarar var. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği makas Mas 410 paslanmaz çelik makas. 160 mm uzunluğundaki bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz. Maket bıçağı içinse kullanıcılarımız en çok Mas 575 maket bıçağı sipariş veriyor. Plastik dış yüzey ve değiştirilebilir kesici uca sahip bu ürünleri sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bloknot

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizde dokuzuncu sırada bloknot var. Özellikle de toplantılar sırasında not almak konusunda pratik çözümler sunan bloknotlar, önemli notlarımızı unutmamızı önleyen en kullanışlı araçlardan biri. Ofis ortamında spiralli bloknotlar çok daha kullanışlı. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği bloknot Keskin Color Fontaine Blue çizgili spiralli A4 bloknot. Yaprak adeti 100 olan bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Yapışkanlı Not Kağıdı

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin onuncu sırasında yapışkanlı not kağıdı var. Dünyaca ünlü 3M firmasının bir markası olan Post-it ile hayatımıza giren yapışkanlı not kağıtları, önemli konuları hatırlamamızı sağlıyor, ofiste renkli bir görüntü yaratıyor. Ofisinizde kullanacağınız yapışkanlı not kağıtlarıyla çalışma ortamınızda oldukça renkli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği yapışkanlı not kağıdı 3M Post-it 654 sarı not kağıdı. 76 x 76 mm ölçüsündeki bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Ofix.com‘da satışını yaptığımız tüm ürünlerde geçerli olmak üzere kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz yüzde 5’lik indirim fırsatından yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir