Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri nelerdir?

Ofiste çalışırken sık kullandığımız eşyaları masamızın üzerinde, daha az kullandığımız eşyaları ise ofis çekmecemizde bulundurmak bize zaman kazandırıyor. Ofis masamızın üzerinde yalnızca sık kullandığımız araç ve gereçlere yer vermeliyiz. Aksi durumda ofis masamız oldukça dağınık hale gelebilir. Ve bu durum bize zaman kaybettirir, motivasyonumuzun düşmesine yol açar. Ofiste birçok işimizi teknolojik ürünlerle yapıyor olsak da zaman zaman kırtasiye ürünlerine ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu ürünleri ofis çekmecemizde bulundurmak, bizi gereksiz emek ve zaman kaybından kurtarabilir. Peki, ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri nelerdir? Bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Ofis çekmecesi düzeni nasıl sağlanır? Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda bu konuları ele alacağız. Ofis çekmecesi düzeni hakkında faydalı bilgiler arıyorsanız, bu yazımızda çok şey bulabilirsiniz. 

Tükenmez Kalem

Yazı araç ve gereçleri içinde hemen her kesim tarafından en çok kullanılan ürünlerin başında tükenmez kalemler geliyor. Kaliteli tükenmez tavsiyesi konusunda internette pek çok arama yapılıyor. Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizde ilk sıraya koyduğumuz tükenmez kalemler, farklı renk ve uç kalınlıklarıyla birbirinden güzel yazı deneyimleri sunmakta. Ofislerde tükenmez kalem renk tercihlerinde mavi, siyah ve kırmızı renklerinin daha fazla öne çıktığını söyleyebiliriz. Ofix.com‘un verilerine göre ofislerde en çok mavi renkli tükenmez kalemler kullanılıyor. Toptan tükenmez kalem siparişlerinde de yine mavi renk daha fazla tercih ediliyor. Uç kalınlığı olaraksa 0.7 ile 1.0 mm arasındaki tükenmez kalemlere ilgi daha yüksek. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği tükenmez kalem Faber Castell 1425 tükenmez kalem 0.7 mm 10 adet – mavi. Ofis çekmecesinde olması gerekenler arasında bu ürünlere mutlaka yer vermelisiniz. Ofiste her an elinizin altında olmasını isteyeceğiniz tükenmez kalemler içinde bu ürünler hem kaliteli, hem de uygun fiyat avantajına sahip. 

Kurşun Kalem

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin ikinci sırasında kurşun kalemler var. İş hayatında daha çok hesap, ölçüm ve analize dayalı işler yapan kullanıcıların tercih ettiği kurşun kalemler, kolayca silinebildikleri için bu gibi alanlarda daha fazla tercih edilmekte. Ofis masası çekmecesi içinde bulunduracağınız kurşun kalemler ihtiyaç halinde bu gibi işlerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlayabilir. Başta mimarlık ofisleri ve mühendislik şirketleri olmak üzere geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden kurşun kalemler, yüzeylerde istenilen değişikliği kolayca yapmayı olanaklı kılıyor. İşyerlerinde en çok muhasebe ve pazarlama departmanları tarafından kullanılan kurşun kalemlerde uç kalınlığı olarak F, HB, B ve 2B uç kalınlıkları daha fazla tercih edilmekte. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği kurşun kalem ise Fatih 12010 köşeli mercanlı kurşun kalem HB – 12 adet. Bu ürünleri ofis çalışanlarının yanı sıra öğrenciler de sıkça kullanıyor. 

Fosforlu Kalem

Bileşimindeki fosfor sayesinde yüzeylerde parlak ve ışıltılı görüntüler oluşturan fosforlu kalemler, ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin üçüncü sırasında. Yazılı metinlerdeki önemli kısımları öne çıkartmayı sağlayan fosforlu kalemler, dikkati arttırıp odaklanmayı sağlıyor. Ayrıca, öğrenmeyi ve hatırlamayı kolaylaştırıyor, hata ve yanlışları işaretlemeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda da bilgi kategorileri oluşturmayı kolaylaştıran fosforlu kalemler, metin üzerinde renklendirme yaparak motivasyonu arttırıyor. Ofis çekmece düzenleyici kullanıyorsanız, bu ürünleri kolayca ulaşabileceğiniz bir kısma koymalısınız. Çünkü ofiste fosforlu kalem kullanmanız gereken durumlarla sıkça karşılaşabilirsiniz. Fosforlu kalemleri tek olarak satın alabileceğiniz gibi, set şeklinde de satın alabilirsiniz. Fosforlu kalem fiyatları toplu siparişlerde daha ekonomik hale gelmekte. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği fosforlu kalem seti Edding 344 fosforlu kalem 5 adet – karışık renk. İyi bir fosforlu kalem seti arıyorsanız bu ürünleri tavsiye edebiliriz. 

Kalemtıraş ve Silgi

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin dördüncü sırasında kalemtıraş ve silgi var. Kurşun kalemlerin ucunu açmak için kullandığımız kalemtıraşlar, yazdığımız yazı ve yaptığımız çizimlerin istediğimiz niteliklere sahip olmasını sağlıyor. Kimi zaman “kalemtraş” şeklinde yazılan bu ürünlerin doğru yazım şekli aslında “kalemtıraş”tır. Henüz öğrencilik yıllarımızda kalem kutumuzun ayrılmaz bir parçası haline gelen kalemtıraşlar, kurşun kalem kullanıcılarının elinin altında sürekli bulundurmak istediği ürünlerden biridir. Kalemtıraş çeşitleri ise farklı kullanım tercihlerine göre değişebilmekte. Silgiler ise yüzeylerde istenmeyen yazı, çizim ve işaretlemeleri hızlıca temizlediği için büyük kolaylık sağlıyor. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği kalemtıraş Tiko 362 plastik kalemtıraş. Silgiler arasında ise en çok Faber Castell 187170 Dust-Free küçük sınav silgisi – mavi tercih ediliyor. Ofis çekmecesi düzeni içinde bu ürünleri ön kısma yerleştirirseniz bunlara daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat bu ürünleri sıkça kullanmıyorsanız, ofis çekmeceniz içinde arka kısımlara yerleştirebilirsiniz. 

Zımba ve Teli

Kağıtları metal bir tel aracılığıyla bir arada tutturmak için kullandığımız zımbalar, kağıtların dağılmasını ve kaybolmasını önlüyor. Zımba boyutları ihtiyaca göre değişmekle birlikte ofislerde hemen her çeşit zımbanın kullanıldığını söyleyebiliriz. Çünkü zımbalanacak kağıt miktarı değiştiği için ofislerde farklı boyutlarda zımba bulundurmak doğru bir seçim olarak değerlendirilmekte. Zımbalar nasıl takılır, sorusu ise zımbayla ilgili en fazla merak edilen konulardan biridir. Zımbanın içine zımba telini yerleştirmeden önce ürünün doğru numaraya sahip olduğundan emin olmalısınız. Zımba teli numaraları zımba boyutlarına göre değişmekte. Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin beşinci sırasında yer alan zımba ve teli, ofiste alacağınız çıktıların derli toplu durmasını sağlayacaktır. Ofiste zımbayı fazla kullanmıyorsanız, ofis çekmece düzeni içinde zımbanızı daha geri bir noktaya yerleştirebilirsiniz. Zımbayı zaman zaman kullanıyorsanız, çekmecenizin ön kısmına yerleştirebilirsiniz. Sık sık kullanıyor iseniz zımbanızı masanızın üzerine taşıyabilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği zımba STD Fashion F5 zımba makinesi No:10 15 sayfa kapasiteli – siyah

Ataş

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin altıncı sırasında ataş var. Ofis malzemeleri çekmece içinde en çok ataşlar söz konusu olduğunda dağınık bir görüntü yaratır. Ofis çekmece organizer çeşitleri ataşlar konusunda etkin çözümler sağlıyor. Ataş konusunda en fazla merak edilen konulardan biri ise ataşın nasıl yazılacağı konusudur. Doğrusu, ataş şeklinde yazımdır, ataç yazımı yanlış bir yazım şeklidir. Ataş boyutları ise ihtiyaca göre değişebilir. Bu boyutlar 1 ile 10 arasında değişen numaralarla ifade edilir. No: 1 ataşlar 23 mm olup numaralar yükseldikçe ataş boyutları da artar. Ofislerde en çok tercih edilen ataşların No: 4 ataşlar olduğunu söyleyebiliriz. Bu ataşların uzunluğu 33 mm’dir. Eğer fazla sayıda belge için ataş kullanmak isteniyorsa 50 mm’lik No: 5 ataşlar tercih edilebilir. Bunların yanı sıra No: 6 ataşlar battal boy, No: 7 ataşlar jumbo boy olarak adlandırılır. No: 10 ataşlar ise mega ataşlar olarak ifade edilir. Kağıtları birbirine tutturmak için kullandığımız ataşlar, zımbaya oranla daha kolay olabiliyor. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği ataş Delta 179 ataş 33 mm No:4 100 adet – metalik gri

Harita Çivisi

Ofiste kullandığımız mantar panonun üzerine harita çivileri ile iliştirdiğimiz not kağıtları, gazete kupürleri, dergi sayfaları ve benzeri materyaller, unutmak istemediğimiz şeyleri hatırlatıyor. Ofis masa çekmecesi içinde harita çivilerini kendi kutusu içinde saklamayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede elinize batma gibi istenmeyen durumlara karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Harita çivisi fiyatı makul düzeylerde olup toptan alımlarda çok daha ekonomik hale gelmekte. Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin yedinci sırasına koyduğumuz harita çivileri, aynı zamanda da ofis ortamında çok hoş bir görüntü yaratıyor. Masa üzerinde aradığımız zaman bulmakta zorluk çektiğimiz harita çivilerini ofis çekmecemizde bulundurmak bize zaman kazandırabilir. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği harita çivisi MAS 315 harita çivisi – renkliPaket içi miktarı 18 adet olan bu ürünlerle ofis ortamınıza farklı bir güzellik katabilirsiniz. 

Makas veya Maket Bıçağı

Ofiste kağıt ve sert birtakım yüzeylerde kesme işlemleri için kullandığımız makas ve maket bıçakları, kullanırken ve saklarken dikkatli olmamız gereken ürünler arasındadır. Bu gibi ürünleri ofis masamızın üzerinde bulundurmak yerine tedbirli davranıp ofis çekmecemizde bulundurmamızda yarar var. Makaslarla birlikte makas bileme araçları veya makas bileme makinesi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği makas Esselte 610/2 kağıt makası 14 cm. Paslanmaz çelikten üretilen bu ürünlerin ergonomik tasarımı, kullanım sırasında büyük kolaylık sağlıyor. Maket bıçağı içinse kullanıcılarımız en çok MAS 575 büyük maket bıçağı plastik ürünümüzü sipariş veriyor. Plastik dış yüzey ve değiştirilebilir kesici uca sahip bu ürünler ofiste kağıt ve sert yüzeylerde kesme işlemi yaparken çok işinize yarayabilir. Maket bıçağı çeşitleri içinde ofislerde daha çok büyük boyların tercih edildiğini söyleyebiliriz. 

Bloknot

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin dokuzuncu sırasında bloknot var. Özellikle toplantılar sırasında not almak konusunda pratik çözümler sunan bloknotlar, önemli notlarımızı unutmamızı önleyen en kullanışlı araçlardan biridir. Bloknot defter çeşitlerine hemen her ofiste rastlamak mümkün. Bloknot kağıdı hızlı not tutmak için gerekli niteliklere sahip olduğu için ofislerde not tutma ihtiyaçlarına daha etkin çözümler sunmakta. Ofis ortamında özellikle spiralli bloknotlar çok daha kullanışlı. A5 ve A4 bloknot çeşitlerinin ofislerde daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ofiste eğer bloknotunuzu sıklıkla kullanmıyorsanız, çekmecenizde bulundurabilirsiniz. Sıkça kullanılan bloknotları ise masa üzerinde bulundurmak daha uygun bir tercih olabilir. Ya da cep bloknot çeşitleri ile bu ihtiyacınıza farklı bir çözüm de geliştirebilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği bloknot Keskin Color Exclusive çizgili spiralli bloknot A5 60 g/m² 100 yaprak.

Yapışkanlı Not Kağıdı

Ofis çekmecesinde bulunması gereken kırtasiye ürünleri listemizin onuncu sırasında yapışkanlı not kağıdı var. Dünyaca ünlü 3M firmasının bir markası olan Post-it ile hayatımıza giren yapışkanlı not kağıtları, önemli konuları hatırlamamızı sağlıyor. Aynı zamanda da ofis ortamında renkli bir görüntü yaratıyor. Ofis için alacağınız yapışkanlı not kağıdı seti hem kaliteli, hem de ekonomik olmalı. Ofiste sıkça kullanılan bu ürünlerin israf edilmemesi için de dikkat etmelisiniz. Aksi durumda hem ofis bütçenizde gereksiz bir yük oluşur, hem de kağıt israfı nedeniyle doğaya zarar verilir. Yapışkanlı not kağıdı bilgisayar ekranı çevresinde kullanıldığı zaman göze doğrudan hitap eder. Bu nedenle gözü yormaması istenir. Sarı renkli yapışkanlı not kağıtları bu konuda daha doğru bir seçim olabilir. Duvara yapışkanlı not kağıdı çeşitleri içinse parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ofis duvar dekorasyonunuza daha canlı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği yapışkanlı not kağıdı 3M Post-it 654 yapışkanlı not kağıdı 76 x 76 mm 100 yaprak – sarı.

Ofix.com‘da satışını yaptığımız diğer kırtasiye sarf malzemelerine ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz. Kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz fırsatlardan yararlanmak içinse gerekli işlemleri buradan yapabilirsiniz. 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir