Ofis Dekorasyonunda Cam Objeler

Dekorasyonda en önemli konuların başında ışığı doğru kullanmak ve konsept bütünlüğü sağlamak geliyor efendim. Hele bir de ofis dekorasyonu söz konusuysa, bu konular daha da önem kazanmakta. Zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisimizin dekorasyonunda cam objeler, ışığı doğru kullanmamıza ve konsept bütünlüğü sağlamamıza yardımcı oluyor. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, ofis dekorasyonunda cam objeler konusunu inceleyeceğiz.

Ofis dekorasyonunda cam objeler niçin önemlidir?

Geniş bir kullanım alanına sahip olan camın dekorasyon amacıyla kullanılması oldukça eskilere dayanmakta. Tarih içinde özellikle de kutsal mekanlarda kullanılan renkli camlar, gün ışığını farklı frekanslarda kırarak mekanı özel hale getiriyor. Renkli camlar ayrıca, ortamı tekdüzelikten kurtarıyor ve yarattığı pozitif titreşimlerle enerjimizi yükseltiyor. Dekorasyonda kullanılan cam objelerle, ortamdaki ışık miktarı ve enerjiyi yükseltebilirsiniz.

Ahşap ve metal objelere oranla cam objeler, yaydıkları ışıkla ortama ayrı bir zarafet ve asalet de kazandırıyor. Diğer objelerle bunları sağlamak oldukça zor. Gerçi ahşap objeler, ortamdaki doğallık hissini arttırır; metal objeler ise yaratıcı tasarımlar için daha uygundur. Oysa cam objeler, çok daha zariftir ve asalet hissinin yanı sıra mental bakımdan rahatlatıcı etkilere de sahiptir. Bu objeler içinde özellikle de kum saatlerinin mental rahatlama sağladığı öteden beri bilinmekte.

Ofis dekorasyonunuzda cam objeler konusunda doğru seçimler yaparsanız, gün ışığından daha güzel yararlanır ve konsept bütünlüğü sağlarsınız. Kullandığınız ofis mobilyaları bu sayede daha güzel görünür, dekorasyonunuz daha kalıcı izler bırakır. Ayrıca, doğru kombinler içinde ofis masa, raf, konsol veya sehpalarınıza yerleştireceğiniz cam objelerle ofis ortamınızı kişiselleştirebilir, evinizdeki huzur ve konforu ofisinize taşıyabilirsiniz.

Masaüstü Gereçler

Ofiste çalışırken her an elimizin altında olmasını istediğimiz bazı ofis kırtasiye ürünleri vardır. Bunların başında kalem gibi yazı araç ve gereçlerimiz gelir. Bunların yanı sıra not kağıtları, ataçlar, toplu iğneler gibi çok sayıda kırtasiye malzemesini de ihtiyaç duyduğumuzda çabucak bulmak isteriz. Masaüstü gereçler, bu ürünlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmamızı sağladığı gibi, ofis masamızın düzenli durmasını da sağlar ve bizi gereksiz emek ve zaman kaybından kurtarır.

Ofis dekorasyonunda cam objeler içinde en sık görebileceğimiz cam masaüstü gereçler, ofis masamızın üzerinde şık ve zarif bir görüntü yaratmakta. Bu ürünler işlevsel özelliklerinin yanı sıra son derece estetik olduğu için, ofis hediyesi denildiğinde çoğu zaman akla gelen ilk ürünler arasında yer alıyor. Üstelik, bu ürünleri setler şeklinde alabileceğiniz gibi, yalnızca hoşunuza giden parçaları da alabilirsiniz. İsimlik ve notebook desteği gibi daha klasik ürünlerin yanı sıra notluk, ataşlık, bantlık gibi ürünlerin de cam olmasını tercih edebilirsiniz. Böylelikle ofis masanızda hem şık, hem de daha aydınlık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Vazolar

Vazolar gerek ev, gerekse ofis dekorasyonunda en sık yararlanılan objelerin arasında yer alıyor. Bu ürünleri kimi zaman canlı, kimi zaman da yapay çiçeklerle kullanabileceğiniz gibi, içine bir şey koymadan da kullanabilirsiniz. Tek başına kullanıldığında da güzel bir dekoratif obje olan vazolar, birbirinden güzel konsept ve renklerle mekanlara güzellik katıyor. Özellikle de el boyaması vazolar, ofis dekorasyonuna farklı bir renk ve enerji kazandırmakta. Bu ürünler, ofis ortamı içinde evindelik duygusu yaratıyor, evdeki huzur ve konforu ofisimize taşımamıza yardımcı oluyor.

Ülkemizde cam vazolar konusundaki tercihler daha çok desensiz cam modeller üzerinde yoğunlaşmakta. Oysa cam imalatında ortaya çıkan yeni teknolojiler ve konseptler doğrultusunda günümüzde farklı türde pek çok dekoratif vazo bulmak mümkün. Nitekim renkli cam vazolar, buzlu cam vazolar ve kristal cam vazolar da en az desensiz modelleri kadar şık ve kullanışlı. Desensiz modeller kadar bu tür ürünler de son zamanların en popüler ofis hediyeleri arasında.

Ofis dekorasyonunda cam objeler içinde tercihiniz cam vazolardan yanaysa, renk ve boyut seçiminize dikkat etmelisiniz. Canlı çiçekler için daha küçük boyutlar uygundur, çünkü suyunu değiştirmek kolaydır. Büyük boyutlu vazoları, yapay çiçekler için tercih edebilir ya da boş olarak kullanabilirsiniz. Yer vazoları içinse dar ortamlar için ince ve uzun, geniş ortamlar içinse oval ve geniş modelleri kullanabilirsiniz.

Teraryum Cam Küreler

Ofis dekorasyonunda cam objeler içinde teraryum cam kürelerin özel bir yeri var. Latince toprak anlamına gelen “terra” sözcüğü ile akvaryum anlamına gelen “aquarium” sözcüklerinin bileşiminden oluşan “terrarium” sözcüğü, toprak akvaryum demeye geliyor. İlk teraryum cam küreler, 19. yüzyılda İngiltere’de bir botanikçi olan Nathaniel Ward tarafından üretildi. Londra’da yetiştirmekte zorlandığı bitkiler için kullandığı teraryum cam küreler, zaman içinde dekoratif bir obje haline geldi.

Teraryum cam küreler aslında, dünya üzerindeki bazı ekosistemleri taklit ediyor ve mevcut koşullarda yetiştirilmesi zor olan botanik bitkiler için uygun koşulları sağlıyor. Bu tür bitkiler, bir dekoratif obje olmanın yanı sıra, ofis ortamınızda adeta ayrı bir dünya yaratıyor. Bu ürünleri hazır alabileceğiniz gibi, kendi teraryum cam kürenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Bu sayede, dilediğiniz sera bitkisini ofisinizde yetiştirme şansı yakalayabilirsiniz.

Teraryum cam küreler de yine son zamanların en popüler ofis hediyeleri arasında. Özellikle de işe yeni başlama hediyesi olarak bu ürünleri değerlendirebilirsiniz. Her yeni iş, insan için bir anlamda yeni bir teraryum sayılmaz mı!?…

Renkli Şişeler

Renkli şişeler, kullanım kolaylığı ve model çeşitliliği bakımından dekorasyonda en sık tercih edilen ürünler arasında. Renkli şişeleri zemin dekorasyonunda kullanabileceğiniz gibi, raflarda veya masa yüzeylerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürünleri yalnızca dekorasyon için boş olarak kullanabileceğiniz gibi, kolonya veya değişik birtakım sıvıları saklamak için de kullanabilirsiniz. Uygun renk ve modelleri seçtiğinizde renkli şişeler ofis ortamında enerjinizi yükseltecektir. 

Renkli şişeleri hazır olarak alabileceğiniz gibi, kullandığınız cam şişeleri boyayarak kendiniz de yapabilirsiniz. Cam boyama keyifli bir hobi olduğu gibi, el becerilerinizin gelişmesine de katkı sağlar. Uygun renkleri seçerek farklı şişelerden çok güzel dekoratif kombinler yapıp ofis masanızı veya konsollarınızı süsleyebilirsiniz. Üstelik bu ürünler, diğer dekorasyon uygulamalarınızı güçlü bir şekilde tamamlayacaktır. 

Mumluklar

Ofis dekorasyonunda cam objeler içinde özel bir yere sahip olan mumluklar, ofis ortamını kişiselleştirmenizi sağlayan ürünlerin başında geliyor. Birbirinden güzel renk ve tasarımlara sahip bu ürünler, ofis masanızın yanı sıra kitap rafları ya da konsollar üzerinde de son derece şık bir görüntü yaratıyor. Ofis dekorasyonu için mumluk seçerken, bu ürünlerin işlevinden ziyade estetik özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Ofis aydınlatmasına önemli bir katkısı olmayan mumlukları daha çok kendi zevk ve tercihlerinizi yansıtmak için kullanabilirsiniz.

Kum Saatleri

Zamanı ölçmek için artık kum saatlerini pek kullanmasak da bu ürünler ofis dekorasyonunda cam objeler içindeki özel yerini korumayı sürdürüyor. Kum saatleri aslında belli zaman aralıklarını ölçmek için geliştirilmiş olsa da cam bir şişeden akan kumları izlemek zihin üzerinde rahatlatıcı etkilere sahip. Ofis ortamda masa ve kesonlar üzerinde çok hoş bir görüntü oluşturan bu ürünlerle mola anlarınızda mental rahatlama sağlayabilirsiniz.

Konsol Süsleri

Konsol süsleri, genel ofis dekorasyonunuzu tamamlayan çok önemli ögelerdir. Ofis dekorasyonu için tercih ettiğiniz renk ve konseptler, mobilyalarınızla birlikte kullanacağınız bu objelerle daha güçlü şekilde hissedilir. Konsol süslerini seçerken, dekorasyonda kullandığınız renk ve konseptlerin yanı sıra bu objelerin kendi aralarında da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Birbirinden güzel ve değişik modellere sahip olan konsol süsleri arasında ofisinize en uygun olanları seçmeli ve bu bunları doğru kombinlerle kullanmalısınız.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir