Ofislerde Bal Tüketimi Artıyor

Doğanın mucizesi olarak bilinen bal, metabolizma üzerinde faydalı pek çok etkiye sahip. Bileşiminde bulunan vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sindirime yardımcı oluyor, kalbe iyi geliyor, kan şekerini dengeliyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte ülkemizde bal tüketimi ciddi ölçüde arttı. Online ofis marketi konseptiyle ofislerin sarf malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan Ofix.com‘da bu süreçte biz de bal grubunda ürün çeşitliliğimizi arttırdık ve bal satışlarımızda rekor artışlar elde ettik. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, sitemiz üzerinden verilen bal siparişlerine ilişkin bazı veriler paylaşacağız. Ardından, bal grubunda ofislerin en çok sipariş verdiği ürünleri kısaca tanıtacağız. 

Ofix.com’da Bal Satışları

Koronavirüs salgınıyla birlikte talebi artan ürünlerden biri olan bal, ülkemizde öteden beri sevilen ve çokça tüketilen bir besin maddesi. Bala ilginin yüksek olması, sahte bal üretimi konusunda bazı sonuçları beraberinde getirebiliyor. Hal böyle olunca, bilinçli tüketiciler arasında güvenilir alışveriş kanallarına yönelim artıyor. Sahte bal tüketimi ile istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için bilinçli tüketiciler, alışverişlerini güvenilir alışveriş kanallarından yapmayı tercih ediyor. Sahte bal tüketimi konusunda ilgili makamlar gerekli önlemleri alsa da mağduriyet yaşamamak için tüketicilerin dikkatli olmaları gerekmekte. Bu bağlamda Ofix.com olarak kullanıcılarımıza sunduğumuz güvenli alışveriş deneyiminde, satışa sunduğumuz tüm ürünlerin gerekli standartlara uygun olmasına dikkat ediyoruz. Standartlara aykırı hiçbir ürünü satışa açmıyoruz. Salgın döneminde bal alışverişi için bizi tercih eden kullanıcılarımızın bize duyduğu güvenden son derece memnunuz. 

Kullanıcılarımızın Ofix.com üzerinden verdikleri bal siparişlerini incelediğimizde, satış adedi bazında 2019 yılına göre 2020’de %250.8 oranında daha fazla bal sattığımızı görüyoruz. Salgın nedeniyle zorlu koşullar altında çalışmak durumunda kalan ofis çalışanları, bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için en çok balı tercih etti. Bu süreçte bitki çaylarına ilgi ikincil düzeyde kaldı. Bitki çayı satışlarımız Haziran ayının ikinci yarısından itibaren artmaya başlarken, yıl genelinde artış oranı satış adedi bazında %6 olarak gerçekleşti. İçerisinde bal olan sipariş sayımız ise %200 oranında artarken, gramaj bazında artış oranımız %68.5 olarak gerçekleşti. Bal siparişi veren cari sayımız ise %222.7 oranında arttı. Bal siparişleri en çok Tuzla, Beşiktaş, Ataşehir, Üsküdar ve Ümraniye’den verildi.

Balparmak Apitera Zen 7 g x 7 Adet

Son 1 yılın satış verilerine göre kullanıcılarımız bal tüketimi konusunda en çok Balparmak Apitera Zen 7 g x 7 adet ürünümüzü tercih ettiler. Ülkemizin seçkin bal üreticilerinden biri olan Balparmak‘a ait bu ürünler, özel bileşimi sayesinde bağışıklık sistemi üzerinde hızlı ve etkin sonuçlar doğurmakta. Bir kutuda 7 adet 7 gramlık Apitera Zen saşe bulunuyor. Yetişkinlerin günde 3 saşeye kadar Apitera Zen tüketmesi önerilirken, 4-10 yaş aralığındaki çocukların günde 1 saşe tüketmesi tavsiye ediliyor. 

Balparmak Çıt Kapak Süzme Çiçek Yayla Balı 350 g

Listemizin ikinci sırasında, Balparmak çıt kapak süzme çiçek yayla balı 350 g var. Bal çeşitleri içinde yayla balı farklı bir öneme sahip. Çünkü bu ballar, yüksek rakımlı ve çiçek çeşitliliği bol olan yaylalarda üretilmekte. Bu nedenle besin değeri ve lezzeti diğer bal çeşitlerine göre farklı olabilmekte. Bal tüketimi konusunda eğer yayla balını tercih ediyorsanız, bu ürünler iyi bir seçim olabilir. Ürünün üzerindeki priospotu (QR kod) cep telefonunuzda okutarak balın analiz raporuna ve çiçek kaynağına ulaşabilirsiniz. 

Balparmak Katla Balla Süzme Çiçek Balı 7 g x 120 Adet 

Listemizin üçüncü sırasında, Balparmak katla balla süzme çiçek balı 7 g x 120 adet var. Tek kullanımlık pratik ve güvenli ambalajıyla dikkat çeken bu ürünler, ev dışı ortamlarda bal tüketimi konusunda hızlı ve kolay çözümler sağlıyor. Eğer içeceklerinizi tatlandırmak için bal tüketimi tercihinde bulunuyorsanız, bu ürünler iyi bir seçim olabilir. Ofiste veya ev dışı diğer ortamlarla bal tüketimi için son derece pratik bir çözüm sunan bu ürünleri kullanmak için ortasından katlayıp kırmanız yeterli. 

Balparmak Katla Balla Süzme Çam Balı 7 g x 18 Adet

Listemizin dördüncü sırasında, Balparmak katla balla süzme çam balı 7 g x 18 adet var. Bal tüketimi konusunda tercihiniz çam balından yanaysa bu ürünler iyi bir seçim olabilir. Diğer bal çeşitlerinden farklı olarak çam balı çiçek polenlerinden değil, Akdeniz iklimine özgü çam ağacı türlerinden elde edilmekte. Çam balının da yine kendine özgü bir besin değeri ve lezzeti var. Ev dışı ortamlarda bal tüketimi için çam balı arıyorsanız, bu ürünler besin değeri ve lezzetiyle beklentilerinizi en güzel şekilde karşılayabilir. Bu ürünlerde kullanılan çam balı, Yerkesik ve Marmaris’teki çam ağaçlarından elde ediliyor. 

Balparmak Apitera Up 7 g x 7 Adet

Listemizin beşinci sırasında, Balparmak Apitera Up 7 g x 7 adet var. Bu ürünlerin bileşimindeki kırmızı ginseng, guarana, zencefil, bal ve propolis, bağışıklık sistemi üzerinde güçlü etkilere sahip. Aynı zamanda da gün içinde ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılamaya yardımcı oluyor. Günde 3 saşeye kadar tüketilmesi önerilen bu ürünler, 15 yaş üzeri için uygun. Bal tüketimi konusunda besin değeri güçlendirilmiş ürünleri tercih ediyorsanız, bu ürünler iyi bir seçim olabilir. 

Ofix.com‘da satışı devam eden diğer bal çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz. Sitemizde kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak içinse burayı tıklayabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir