Ofislerde En Çok Kullanılan Fotokopi Kağıdı Markaları Nelerdir?

Ofis hayatının vazgeçilmez malzemeleri arasında muhakkak fotokopi kağıtları gelir. Özellikle günümüzde hayli talep olmasıyla birlikte fotokopi kağıdı markaları bu arzı karşılayabilmek için pek çok seçenek sunuyor tüketicilere. Hayli fazla markadan bahsetsek de kalite, kullanışlılık, ucuzluk gibi etkenlerden dolayısı bazı markaların ürünleri ofislerde daha fazla tercih ediliyor.

Örneğin Copier Bond A4 fotokopi kağıdı; sağlamlığı ve baskı kalitesi ile en çok öne çıkan ürünler arasında yer alır. Peşi sıra Navigator, SvetoCopy, All Copy, Xerox, Vera, Target, NSR çalışma alanlarımızda en çok kullandığımız markalardır. Nitekim her markanın tüketicisi için arz-talep/fiyat-performans dengesini koruyan ürünlerinin olduğunu söylemeliyiz. Ofislerde en çok kullanılan fotokopi kağıdı markaları nelerdir merak ediyorsanız detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

fotokopi kağıdı markaları

Copier Bond Fotokopi Kağıdı

Fotokopi kağıdı markaları arasında ön plana çıkan Copier Bond, bir Türk markasıdır. %100 yerli üretimdir. Avantajlı fiyatları bir yana ürünlerindeki yüksek kalite sayesinde kişisel ya da kurumsal tüm işlemlerde kullanmaya uygundur. Özellikle resmi yazışmalar, belge ve evrak çıktısı almak için Copier Bonda A4 kağıtları tercih edilmektedir.

Copier Bond kağıtlarının kalitesi kullandığı hamurdan gelir. Özellikle fotokopi ya da yazıcınızda yaşamanızın olası olduğu kazalarda, kağıt kalitesi sayesinde büyük sorunlar yaşamazsınız. Türkiye’deki en büyük 2 kağıt üreticisi olan Ve-Ge firmasına ait bir markadır. 1.hamur ve standart 80 gr. olarak üretilir. Kullanıcıların taleplerine göre A3, A4, A5 boyutları mevcuttur.

Copier Bond A4 Fiyatı Nedir?

500 yapraklık paketi ya da 500 yaprak*5 paketlik satışları ile Copier Bond fotokopi kağıtları, ofis sarf malzemeleri arasında yerini alır. Copier Bond A4 fiyat piyasa karşılaştırması yaptığımızda ortalamadır diyebiliriz. Özellikle fiyatlarının çok yüksek olmaması ve kaliteden ödün vermemesi sayesinde geniş bir tüketici kitlesine hitap eder. 500 yapraklık paketi, ortalama 80 TL civarındadır.

Navigator Fotokopi Kağıdı

Dünya çapınca en çok satışı yapılan Navigator A4 fotokopi kağıdı, birinci sınıf malzemeden üretilmektedir. Standart 80 gram yapraklardan oluşur. Her pakette standart 500 yaprak vardır. Bununla birlikte kurumsal alımlarda daha ziyade 5 paketlik kolileri tercih edilmektedir. Kişisel ya da kurumsal ihtiyaçlarınıza en kaliteli çözümleri verir. Kağıt kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde fotokopi makinesi ya da yazıcıda sıkışma sorununu neredeyse yaşamazsınız.  Navigator fotokopi kağıtları; A3, A4, A5 boyutları vardır.

Üretim merkezi Portekiz’dedir. Esasında dünya genelinde bu kadar büyük bir talep görmesinin sırrı da burada yatar. Burada bulunan Cacia kasabası, kağıt üretimi için en elverişli olan okaliptüs ağaçlarını barındırır. Okaliptüs ağacından üretilen kağıt hamurları; sağlamlık, beyazlık, dayanıklılık, parlaklık ve pürüzsüzlük bakımından diğer kağıt hamurlarına oranla yüksek kalitededir. Bu kapsamda Navigator, dünya kağıt pazarında sarsılmaz bir yere sahip olmuştur.

Navigator A4 Fiyatı Nedir?

Fotokopi kağıdı markaları, kalitelerine göre çeşitli fiyat aralıklarına sahiptir. Kimileri ortalama/standart kalitedeyken Navigator gibi markaların ürünleri, kalite bakımından ön plana çıkar. Özellikle kurumsal işlemlerde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Elbette arz-talep dengesini kurmak adına Navigator A4 fiyat bakımından ortalamadır diyebiliriz. 500 yapraklık paketi ortalama 90 TL civarındadır.  

NSR Fotokopi Kağıdı

NSR A4 kağıt, çevre dostu bir üründür. Tüm baskı cihazlarında sorunsuz bir şekilde kullanıma uygundur. Fotokopi kağıdı markaları arasında ofislere en çok tercih edilenlerden birisidir. Geri dönüştürülmüş fotokopi kağıdı, beyazlık ve parlaklık sorunlarına neden olmaz. Fotokopi ve çıktı işlemlerinizi kolaylaştırır. Yazıcıda sıkışma sorunu yaşamamanız için geliştirilmiştir. Kişisel ve kurumsal kullanım için uygun bir üründür.

NSR A4 Fiyatı Nedir?

Geri dönüştürülmüş NSR A4 fotokopi kağıdı fiyatı ortalama 110 TL civarındadır. Toplu ihtiyaçlarınız için A4 kağıt koli seçeneğini değerlendirebilirsiniz.  

SvetoCopy Fotokopi Kağıdı

Ofislerde en çok kullanılan fotokopi kağıdı markalarından birisi de StevoCopy’dir. SvetoCopy A4 fotokopi kağıdı, baskılarda sorun oluşturmaz. Kaliteli dokusu sayesinde mürekkep dağılmaz. Bu sayede kaliteli fotokopi ve baskı elde edebilirsiniz. Optimum nem seviyesi ve uygun sertliği ile kırışma ortaya çıkmaz; tabakalar kıvrılmaz. Kişisel ve kurumsal ihtiyaçlarınız doğrultusunda herhangi bir fotokopi makinesi ya da yazıcı ile uyum gösterir. Uygun ideallikteki fotokopi kağıtlarındandır. Kaliteli dokusu sayesinde kullandığınız makinede sıkışmaya neden olmaz. Türkiye’de ofis ve işyerlerinde en çok tercih edilen fotokopi kağıdı markaları arasında yer alır.

SvetoCopy A4 Fiyatı Nedir?

StevoCopy 500 yapraklık paket ortalama piyasa fiyatı 80 TL civarındadır. Bununla birlikte toplu kullanımlar için 500 yapraklık 5 paketli A4 kolileri, fotokopi ve baskı ihtiyacının yoğun olduğu yerlerde ideal bir kullanım sağlar.

Xerox Fotokopi Kağıdı

Baskı kalitesi son derece yüksek olan Xerox fotokopi kağıtları, fotokopi kağıdı markaları listemizde yer alıyor. Diğer fotokopi kağıtlarından farklı olarak renkleri daha belirgin göstermek için özel bir parlatıcıya sahiptir. Fotokopi ve yazıcılarda sıkışma yapmaz; bunun için özel bir dirence sahiptir. Gramajlı fotokopi kağıtları arasında ilk sıradadır. 80, 90, 100, 120, 160, 200, 250, 300 gramajlık seçenekleri vardır. Xerox fotokopi kağıdı fiyatları, ürünün adedine ve gramajına göre değişkenlik gösterir.

All Copy Fotokopi Kağıdı

Ofislerde en çok kullanılan fotokopi kağıdı markaları dediğimiz zaman All Copy ürünleri de listeye giriyor. Lazer yazıcılar, renkli fotokopi makineleri, inkjet yazıcılar, faks makineleri gibi çeşitli baskı ve kopyalama cihazlarına uyumludur. Kaliteli dokusu sayesinde çift yüz baskılarda sorun yaşamazsınız. Standart 80 gramlık olarak üretilmektedir. Çok amaçlı kullanıma uygun olup fiyat-performans ürünüdür. 500 yapraklık bir paket fiyatı 100 ile 115 TL arasında değişmektedir.

Target Fotokopi Kağıdı

Yüksek kalitede her türlü baskı ve fotokopi alabileceğiniz Target fotokopi kağıtları, çift taraflı baskıya uygundur. Dayanıklı olması sayesinde kolay kolay yırtılmaz yapmaz. Pürüzsüz yüzeyi, cihazda yaşayabileceğiniz sıkışmaları minimuma indirir. Fotokopi ve faks makineleri, inkjet, lazer yazıcılar için ideal bir üründür. Ortalama piyasa fiyatı 100 TL civarındadır.

Fotokopi Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde ofis sarf malzemeleri arasında fotokopi kağıtları ilk sırada gelir. Bu yüzden kendinize “fotokopi kağıdı alırken nelere dikkat etmeliyim” şeklinde sorular sormanız son derece doğal bir durum. Gelin maddeler halinde dikkat etmeniz gerekenleri inceleyelim.

  • İlk olarak kullanım amacınıza uygun bir ürün seçmelisiniz. Bu noktada ürünün boyutu, gramajı, kalitesi önemli detaylardır. Kulanım amacınıza uygun ürünleri seçerek maliyet kaybı yaşamanızın önüne geçmiş olursunuz.
  • Kişisel ve kurumsal baskı-fotokopi ihtiyaçları için çoğunlukla A4 boyutundaki fotokopi kağıtları tercih edilir. Buna karşın teknik işlemlerinizde A3 ve A5 gibi farklı boyutlara gereksinim duyabilirsiniz. A4 boyutu, standart yazıcılar için uygundur. 210×297 mm’dir. A3 fotokopi kağıdı, 297×420 mm; A5 fotokopi kağıdı, 148×210 mm’dir.
  • Fotokopi kağıtlarında gramaj arttıkça kağıt kalınlığı artar. A4 kağıtları çoğunlukla standart 80 gramaj olarak üretilmektedir. Bu gramaj çift taraflı baskıya uygundur. Altında kalan gramajlar ise değildir.
  • Kaliteli çıktılar için kaliteli kağıtlar kullanmalısınız. Bu ayrıca makinenizde yaşayabileceğiniz sıkışma gibi sorunları minimuma indirir. 1.hamur kullanılan kağıtlarda yüzey daha pürüzsüz ve parlak olur. Standart A4 fotokopi kağıtlarında genel olarak 1.hamur kullanılmaktadır. Ofis baskı ve fotokopi kullanımları için 1.hamur daha uygundur.
  • Kaliteli baskılar bir yana sonrasında arşivleme ve dosyalama için de dayanıklı ürünler tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Bunun için Copier Bond, Navigator, Xerox gibi güvenilir markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Ofis Dostu Fotokopi Kağıtları için Ofix!

Güvenilir markalardan alışveriş yapmak kadar güvenilir satış noktalarını tespit etmek de önemlidir. Bildiğiniz üzere artık online alışveriş, geleneksel ticaretin yerini almış durumda. Ürünün net fiyatı üzerinden kolayca alışveriş yapabiliyorsunuz. Ama nasıl fotokopi kağıdı markaları size birçok seçenek sunuyorsa online platformlar da bir o kadar çeşitlilik arz ediyor. Bu noktada maliyette, kargoda ve ödemede en iyi seçeneklere Ofix ile ulaşabilirsiniz. Online ofis marketiniz Ofix ile kaliteli fotokopi kağıtlarına vadeli ödeme seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Özellikle toplu alımlarınızda rahatlamak istiyorsanız Ofix ile keyifli ve kazançlı bir online alışveriş sizi bekliyor.  

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir