Ofislerde Hesap Hatalarını Önlüyoruz

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Hiç düşündünüz mü, ofiste hesap makinesi olmasaydı iş hayatımız nasıl geçerdi? Ben hayal bile edemiyorum. Çünkü iş hayatının temelini oluşturan ticari işler, hesaplamaya dayalı işlerdir. Hesaplama işlemlerini kolaylaştıran hesap makineleri sayesinde hesap hatalarının önüne geçilir ve ticari ilişkiler sağlıklı bir şekilde sürdürülür. Günümüzde hesap makinelerine akıllı cihazlar ve dijital kanallardan ulaşmak mümkün olsa da masaüstü hesap makineleri halen ofislerin en fazla sipariş verdiği ürünler arasında yer almakta. Bu haftaki blogumda, Ofix.com üzerinden yapılan hesap makinesi alışverişlerine ilişkin bazı veriler paylaşacağım. 

Ofix.com Kullanıcılarının Hesap Makinesi Tercihleri

En sık kullanılan hesap makineleri dört gruba ayrılmakta. Bunlar elektronik hesap makineleri, standart hesap makineleri, bilimsel hesap makineleri ve masaüstü hesap makineleridir. Hesap makinesi çeşitleri içinde elektronik hesap makineleri, ticari hayatta sıkça kullanılan hesaplama şekillerine uygun olarak üretilmekte. Standart hesap makineleri, dört işlem ve yüzde hesaplamaları için pratik çözümler sunmakta. Bilimsel hesap makineleri trigonometrik işlemler, koordinat dönüştürme, kombinasyon, permutasyon gibi daha karmaşık hesaplamalar için uygun özellikte. Masaüstü hesap makineleri ise tasarım ve kullanım özellikleri nedeniyle ofiste hesaplama yaparken daha kullanışlı olabilmekte. Ofiste hesap makinesi kullanmak istiyorsanız, ilk tercihinizi masaüstü hesap makinelerinden yana kullanabilirsiniz.

Ofix.com kullanıcılarının hesap makinesi siparişlerini incelediğimizde, masaüstü hesap makinelerinin ofislerde daha fazla tercih edildiğini görüyoruz. Hesap makinesi grubunda son 1 yıl içinde en çok sattığımız ürünümüz Canon AS-120 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli oldu. Hesap makinesi alan her 2 kişiden biri bu ürünü tercih etti. Nitekim bu ürünler kullanım kolaylığı, özel tuşları ve farklı tasarımlarıyla ofislerde hesaplama işlemlerine farklı çözümler sunmakta. Ofiste hesap makinesi için ilk tercihiniz bu ürünler olabilir.

Listemizin ikinci sırasında, Casio MX-12B Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli var. Geniş ekranı sayesinde rakamları daha kolay okumaya yardımcı olan bu ürünler, ışığın yeterli olduğu zamanlarda güneş enerjisiyle, yetersiz olduğu zamanlarda ise pille çalışmakta. Tuşlarla gerçekleştirilen işlemler ara bellekte saklandığı için, yüksek hızda giriş sırasında bile hiçbir veri kaybolmamakta. Ofiste hesap makinesi kullanmak istiyorsanız, tercihleriniz arasında bu ürünleri de değerlendirebilirsiniz.

Listemizin üçüncü sırasında, Canon AS-220RTS Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli var. Oldukça şık ve yay şekilli gövdesiyle ofiste hesap makinesi ihtiyacını karşılayan bu ürünlerde, hafızaya alınan ve Auto Check tuşuyla erişilebilen 120 hesaplama adımı mevcut. Üstelik plastik parçaları, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmekte ve bu sayede, doğanın korunmasına katkı sağlamakta.

Ofix.com’da Hesap Makinesi Satışları

Yıl içinde adet bazında en fazla hesap makinesi satışını Ocak ayında gerçekleştirdik. Korona döneminin ardından işyerlerinin yeniden açılmasıyla birlikte hesap makinesi satışlarımız yeniden yükselişe geçti. Eylül ayında hesap makinesi satışlarımız, ciro bazında yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Hesap makinesi siparişi veren kullanıcılarımız, sepet başına ortalama 2 adet hesap makinesi siparişi verdiler. Hesap makinesi siparişleri en çok gayrimenkul sektöründeki müşterilerimiz tarafından verildi. En çok sipariş veren ilçeler ise sırasıyla Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Başakşehir ve Üsküdar oldu.

Ofix.com‘da satışı devam eden diğer hesap makinelerini buradan inceleyebilir, kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

  1. Ben Her Sabah Kalkıp Ofise Gitmem Diyenlere İş Fikirleri

    Ben Her Sabah Kalkıp Ofise Gitmem Diyenlere İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir