Ofislerde İletişimi Kolaylaştırıyoruz

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Telekomünikasyon sistemlerindeki ilerlemeler sonucunda ofislerde telsiz telefon ve IP telefon kullanımı her geçen gün artıyor. Şimdi cep telefonu ve dijital uygulamalar varken bunlara ne gerek var, demeyin. Hepsinin yeri ayrı çünkü. Özellikle fabrika, depo, hastane, otel, AVM gibi sürekli hareket halinde olan çalışanların bulunduğu ofislerde iletişimi sağlamak için telsiz telefon kullanımı daha fazla tercih ediliyor. Bu haftaki blogumda, Ofix.com kullanıcılarının ofis telefonu alışverişlerine ilişkin bazı veriler paylaşmak istiyorum. 

IP telefonlar ofislerde iletişimi daha ekonomik hale getiriyor.

İnternet hattı üzerinden bağlantı sağlayan IP telefonlar, günümüzde işletmelerin iletişim maliyetlerini düşüren en önemli araçlardan biri haline geldi. Analog santrallerin aksine IP santraller, aboneler arası kablolama gereksinimini ortadan kaldırıyor ve kurulum maliyetini ciddi ölçüde düşürüyor. Ofisinizde IP telefon kullanarak analog santrallerden daha yüksek kalitede iletişim gerçekleştirebilir, aynı zamanda da iletişim bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. IP santrale dahil aboneler kendi aralarında ücretsiz konuşabildiği için ofislerde iletişimi sağlamak için IP telefonlar daha ekonomik çözümler sunuyor. Telsiz telefonlar da yine, kablosuz iletişim sistemleri arasında ofislerde iletişimi sağlamak için sunduğu kullanım kolaylığı nedeniyle büyük ilgi görüyor.

Online ofis marketiniz Ofix.com üzerinden verilen ofis telefonu siparişlerini incelediğimizde, bu kategoride %62.5’lik satışla ilk sırayı telsiz telefonların aldığını görüyoruz. Başka deyişle, ofislerde iletişimi sağlamak için kullanıcılarımız daha çok telsiz telefon tercih ediyor. Satışlarımızın %25.2’sinin IP telefonlar oluştururken, %12.3’ünün ise masaüstü telefonlar oluşturuyor. Son 1 yıl içinde ofis telefonu satışlarında en yüksek rakamlara Eylül ayında ulaştık. Ofis telefonları en çok Başakşehir, Arnavutköy, Kadıköy, Şişli ve Küçükçekmece’den sipariş verildi.

Kullanıcılarımızın en çok sipariş verdiği ofis telefonları hangileridir?

Son 1 yıl içinde kullanıcılarımız, telsiz telefon kategorisinde en çok Gigaset A120 Dect Telefon – Siyah ürünümüzü sipariş verdiler. Açık alanda 300, kapalı alanda 50 metre kapsama alanına sahip bu ürünlerde ses kontrolü, arayan kimliği, hansdfree arama kilidi, isim tuşu, flaş tuşları ve tekrar arama özellikleri mevcut. 151 x 47 x 31 mm ebadındaki bu ürünlerin konuşma süresi 18, bekleme süresi ise 200 saati buluyor. Hassas basınç noktalarıyla kullanıcı dostu tuşlara sahip bu ürünlerin aydınlatmalı grafiksel ekranı 1.4 inç genişliğinde.

IP telefon kategorisinde en çok sattığımız ürünümüz Yealink SIP-T21P E2 Masaüstü IP Telefon – Siyah. Ethernet bağlantı türüne sahip bu ürünlerin LCD ekran çözünürlüğü 132 x 64 piksel. 10/100 x2 ağ bağlantısıyla kullanılabilen bu ürünler SIP protokolüyle çalışmakta olup ahizesiz konuşma ve duvara montaj gibi seçenekler sunmakta. Programlanabilir tuş sayısı 2 olan bu ürünlerin telefon rehberi 100 adet.

Masaüstü telefon kategorimizde ise kullanıcılarımız en çok Karel TM142 Masaüstü Telefon – Siyah ürünümüzü tercih ediyor. Her tip telefon santraliyle uyumlu bu ürünler PSTN telefon şebekesiyle bağlanabilir. 10 adet hızlı arama tuşu, handsfree arama kilidi, bekletme, aktarma, tekrar arama, sessize alma özellikleri bulunan bu ürünler DTMF ton veya pulse seçeneği sunuyor.

Ofix.com‘da satışı devam eden diğer ofis telefonlarını buradan inceleyebilir, kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir