Ofislere Mikropları Sokmuyoruz

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Korona döneminde artan temizlik ve hijyen ihtiyaçları nedeniyle başta dezenfektanlar olmak üzere bazı ürün gruplarına yönelik talebin ciddi ölçüde arttığını daha önceki bloglarımda birçok kez vurguladım. Bu artışlardan biri de hijyenik paspaslar ve paspas dezenfektanları grubunda yaşandı. Bu haftaki blogumda, benim sevgili şirketim Ofix.com‘un verilerine göre hijyenik paspas ve paspas dezenfektanı satışlarından bahsetmek istiyorum. Bakınız ofislere mikropları sokmamayı nasıl başarıyoruz. 

Hijyenik Paspaslar ve Paspas Dezenfektanları

Bildiğiniz gibi, ev ve işyerlerinde kapı önlerinde kullanılan paspaslar, ayakkabı tabanına yapışan toz, çamur, kir gibi mikrop saçan unsurları engellemek için oldukça faydalı ürünlerdir. Toplu yaşam ve çalışma alanlarında temizlik ve hijyeni korumaya yardımcı olan bu ürünler, temizliği zor olan ayakkabı tabanında mikroplardan kurtulmayı kolaylaştırır. İnternet kullanıcılarının paspaslarla ilgili olarak yaptıkları arama sonuçlarına baktığımızda, korona döneminde hijyenik paspas, paspas dezenfektan sıvısı ve paspas dezenfektanı aramalarında ciddi bir artış yaşandığını görüyoruz. Hatta korona öncesinde bu aramalar neredeyse hiç yapılmıyorken, korona döneminde en yüksek noktalara ulaştı.

Ofix.com olarak dijital pazarlama alanında internet kullanıcılarının yaptıkları aramaları yakından takip ediyor, oluşan ihtiyaçlara uygun şekilde ürün çeşitliliğimizi arttırıyoruz. Korona döneminde satışa açtığımız hijyenik paspaslar ve paspas dezenfektanları, kullanıcılarımızın bu ihtiyaçlarını karşılayarak temizlik ve hijyen standartlarını yükseltmelerini sağladı. 11 Mayıs itibariyle işyerlerinin yeniden açılmaya başlaması, bu ürünlere yönelik talebi daha da arttırdı. Ofix.com olarak biz de yaptığımız satışlarla ofislere mikropları sokmama çabalarına katkı sağladık.

Satış verileri üzerinden yaptığımız incelemeye göre, Mayıs ayından itibaren tüm paspas satışlarımızın %54’ünü hijyenik paspaslar oluşturdu. Bu kategoride en çok sattığımız ürünümüz Desan HL1100 Kauçuk Hijyenik Paspas 48 x 68 cm olurken, hijyenik paspaslar en çok Çankaya (Ankara), Şişli ve Bakırköy’deki kurumsal müşterilerimiz tarafından sipariş verildi. Paspas dezenfektanı satışlarımızda da ciddi artışlar elde ettik. Bu grupta en çok sattığımız ürünümüz ise Desan Dezo-319 Hijyenik Sıvı Paspas Dezenfektanı 5 L oldu. Bu ürünler de yine en çok Çankaya (Ankara), Şişli ve Bakırköy’deki kurumsal müşterilerimiz tarafından sipariş verildi.

Koronavirüs salgınında hasta sayısı her geçen gün artıyor. Korunma önlemlerine lütfen sıkı sıkıya uyalım arkadaşlar. Ofislere mikropları sokmamak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm temizlik ve hijyen ürünlerini benim sevgili şirketim Ofix.com üzerinden sipariş verebilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir