Ofisiniz kışa hazır mı?

Havalar gittikçe soğuyor. Birkaç haftadır mevsim normallerinin üzerinde seyreden ılık hava, yerini soğuk ve yağışlı havaya bıraktı. Bu dönemlerde sağlığımıza dikkat etmemiz çok önemli. Yoksa kolayca hasta olabiliriz ve tüm işlerimiz aksar. Kendimizi olduğu kadar, ofisimizi de kışa hazırlamalıyız. Günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisimiz hem iş, hem de yaşam alanımız. Ofisimizde yapacağımız kış hazırlıklarıyla daha sağlıklı ve verimli çalışmalar yapabiliriz. Online ofis marketiniz Ofix.com, ofisinizi kışa hazırlamanız için yeni bir kampanya başlattı. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, hem ofiste kış hazırlıkları konusunu ele alacağız, hem de bu kampanyamızı tanıtacağız.

Ofiste kış hazırlıkları nelerdir?

Kış aylarında değişen ve zorlaşan hava şartları sağlığınızı ve işlerinizi aksatmamalı. Bunun için, ofisinizde bazı önlemler almanız gerekir. Burada bahsedeceğimiz konular arasında sizi aşan birtakım şeyler varsa, gerekli önlemleri alması konusunda işvereninizle görüşmeniz doğru bir yaklaşım olacaktır. Ofiste kış hazırlıkları konusunu biz bu yazımızda kısaca şu başlıklar altında özetleyeceğiz.

Isıtma sistemlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

İş hayatında en fazla ihmal edilen konuların başında kombi ve klima bakımı geliyor. İlkbahar ve yaz aylarında kullanmadığımız kombimizde ısıtma elemanlarının bakımı çok önemli. Gaz ve elektriği birlikte kullanan kombilerde oluşabilecek en küçük bir zarar, çok ciddi can ve mal kayıplarına yol açmakta. Isıtma sistemlerinizin kontrolü ayrıca, bu cihazların ömrünü uzatır, yüksek verimle çalışmasını sağlar. Ki bu da tasarruf demektir. Bu gibi bakım ve tadilat işlerini kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Ofis sıcaklığınız olması gereken düzeyde bulunmadıkça, sağlıklı ve verimli çalışmanız mümkün değildir. Bu nedenle, ofiste kış hazırlıkları konusunda ilk sıraya bunu koyuyoruz.

Isı izolasyonu sağlamalısınız.

Kış aylarında ısınma masraflarımızı arttıran etkenlerin başında, pencere ve kapı kenarlarından giren soğuk hava gelmektedir. Günümüzde pek çok ofiste pencere ve kapı kenarları hava geçişlerini önleyecek sistemlere sahip olmakta. Fakat, zamanla aşınan bu sistemler, hava girişlerini maalesef önleyememekte. Isı izolasyonu için pencere ve kapı kenarlarında kullanılmak üzere özel olarak üretilen koruyucu bantlardan yararlanabilirsiniz. Pencere ve kapılarınızın kasa kısımlarında çatlak veya kırılmalar oluşmuşsa, şeffaf silikon yardımıyla bu kısımları kapatabilirsiniz. Kapı altlarında eğer büyük boşluklar varsa, bunlar için de köpük ve süngerlerden yararlanabilirsiniz. Ofiste kış hazırlıkları konusunda bu önlemler de yine, ısınma masraflarınızın azalmasına katkı sağlayacaktır.

Ofisinizde vücut ısınızı korumalısınız.

Başkalarıyla birlikte paylaştığımız ofisimizde gün içinde ani sıcaklık değişimleri ortaya çıkabilmekte. Ofis sıcaklığını yüksek bulan bir arkadaşımız, pencere veya balkon kapısını aralayıp ofis sıcaklığını düşürebilmekte. Dalgınlıkla açık unutulan oda veya balkon kapısı da yine bu gibi değişiklikler yaratabilmekte. Bu durumların bize zarar vermesini önlemek için, ortam özelliklerine uygun giysiler giymeli ve vücut ısımızı korumalıyız. Giysilerin yeterli olmadığı durumlarda ise bitki çayları vücut ısımızı yükseltmemize yardımcı olacaktır. Ofis çekmecenizde bulunduracağınız ıhlamur, kuşburnu veya zencefil gibi bitki çayları, ofiste kış hazırlıkları konusunda size yardımcı olacaktır.

Ofis aydınlatma sistemlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

Kış aylarında malumunuz, günler kısalıyor ve hava erken kararıyor. Ofis aydınlatma sistemleri de yine, iş güvenliği ve sağlığı için çok önemlidir. Ofis aydınlatması konusunda en önemli yardımcınız, aslında gün ışığıdır. Ve gün ışığından etkin bir şekilde yararlanmak için ofisinizin mimari özelliklerinin buna uygun olması gerekir. İlave aydınlatmaya ihtiyaç duyuyorsanız, aydınlatma sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Ofiste kış hazırlıkları için aydınlatma sisteminizi de mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Ortalama ışık miktarı 500 lüx’ün altında olan ofislerde fotometrik açıdan sağlıklı çalışma koşulları mevcut değildir. Ofis aydınlatması konusunda faydalı diğer bilgileri, Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz Ofis aydınlatmasında nelere dikkat etmek gerekir? yazımızda bulabilirsiniz.

Ofisinizde hijyeni ihmal etmemelisiniz.

Kış aylarında bozulan hava şartları, hastalıklara davetiye çıkartır. Hastalıklardan korunmak için, ofisinizin temizliği yeterli değildir, hijyeni de sağlamanız gerekir. Ofis mobilyaları ve ofis araç ve gereçleri, her gün farklı kişiler tarafından sıkça kullanılıyor. Özellikle de ellerimizi su ve antibakteriyel temizleyicilerle temizlersek, olası enfeksiyonları büyük ölçüde engelleyebiliriz. Bunlara ulaşamadığımız durumlarda ıslak mendiller ile mutlaka gerekli önlemleri almalıyız. Ofiste kış hazırlıkları konusunda hijyenle ilgili faydalı diğer bilgileri, Ofix Blog‘da daha önce yayınlamış olduğumuz İşyerinde hijyene dikkat ediyor musunuz? yazımızda bulabilirsiniz.

Bu önlemlerin yanı sıra, ofisinizi belirli aralıklarla havalandırmaya, beslenme düzeninizi aksatmamaya, ofiste basit birtakım egzersizler yapmaya ve bol su tüketmeye dikkat ederseniz kış mevsimini sağlıklı ve verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Mevsim geçişlerinde görülebilen depresyon gibi rahatsızlıklar içinse bol kalorili yiyecekler tüketmemeye ve günlük uyku düzeninizi aksatmamaya dikkat etmelisiniz. 

Bu kış Ofix çok sıcak olacak!

Online ofis marketiniz Ofix.com, kış aylarında sağlığınızı ve iş verimliliğinizi korumanız için yeni bir kampanya başlattı. Kampanyamız kapsamında bazı avantajlı paketler hazırladık. Ve bitki çayları, sıcak içecekler, çay ve kahve makineleri ile ısıtıcılar gibi seçili ürünlerde özel indirimler yaptık. Bu kampanyamız, 2018 yılının Mart ayına kadar geçerli olacak. Yazımızın bu kısmında, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz birkaç paket ve üründen kısaca bahsedeceğiz. 

Avantajlı paketlerimizden biri, filtre kahve paketi. Bu pakette Goldmaster GM-7331 filtre kahve makinesi, Jacobs Monarch 500 gram filtre kahve, 7 Oz’luk 50 adet özel baskılı Ofix karton bardak ve 1 kg Doğuş küp şeker var. 

Ofiste kış hazırlıkları konusunda faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Ofiste kış aylarında çok tüketeceğiniz bitki çayları için de bir paket hazırladık. Bitki çayı paketi içinde Nova Awox kettle, 7 Oz’luk 50 adet özel baskılı Ofix karton bardak, Tafe Barazek 200 gram susamlı kurabiye ve Doğuş ıhlamur, ada çayı ve yeşil çayları mevcut. 

Ofiste kış hazırlıkları konusunda faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Kampanyamız kapsamında Lipton Doğu Karadeniz 1000 gram dökme çay % 15 indirimde. 

Ofiste kış hazırlıkları konusunda faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Lipton limon aromalı demlik poşet çay ürününde indirim oranımız ise % 20. 

Ofiste kış hazırlıkları konusunda faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Goldmaster GM-7330 Müdavim çay makinası için belirlediğimiz indirim oranı % 34. Eğer iyi bir çay makinesi almak istiyorsanız, şimdi tam zamanı… 

Ofiste kış hazırlıkları konusunda faydalı bilgiler Ofix Blog'da...

Kampanyamız kapsamında uygun fiyat avantajı sunduğumuz diğer ürünleri buradan inceleyebilirsiniz. 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı bir iş hayatı diliyoruz…

İlgili yazılar

  1. This post is genuinely a nice one it assists new web users, who are wishing for blogging.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir