Ofix IT Hizmetleri

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Korona döneminde bilgi teknolojisi sistemlerini ne kadar çok kullandık, öyle değil mi? Şirketinizde eğer uzaktan çalışma için gerekli IT altyapısı mevcutsa bu süreci evden çalışarak rahatça geçirmişsinizdir. Fakat şirketiniz eğer IT altyapısı bakımından yetersizse üzülmeyin. Benim sevgili şirketim Ofix.com‘da işletmelerin ihtiyaçlarına göre IT çözümleri sunan yeni bir kategori açıldı. Bu hafta sizlere Ofix IT hizmetlerinden kısaca bahsetmek istiyorum. 

Kişisel Bilgisayar Formatlama ve İşletim Sistemi Kurulumu

Kişisel bilgisayarların (PC, Mac vb.) formatlanarak sıfırlanmasını ve müşterimiz tarafından sağlanan lisanslı işletim sistemi (Windows, MacOS, Linux vb.) kurulumunu ifade eden bu hizmetimizde, işletim sistemlerinin en son güncellemelerini gerçekleştiriyoruz.

Kişisel Bilgisayar Yedekleme

Kişisel bilgisayarın müşterimiz tarafından sağlanan harici saklama alanına eksiksiz şekilde yedeklenmesini ifade eden bu hizmetimiz, kişisel bilgisayar formatlama hizmetiyle birlikte alındığında indirim uyguluyor ve harici saklama alanını geçici olarak biz sağlıyoruz.

Antivirüs Yazılımı Kurulumu

Müşterimiz tarafından sağlanan lisanslı antivirüs programını doğru ayarlarla kişisel bilgisayarlara kurduğumuz bu hizmetimizde, ilk taramayı biz gerçekleştiriyor ve bilgisayarı güvenli şekilde teslim ediyoruz. Eğer talep edilirse antivirüs yazılım lisansını da biz sağlıyoruz.

Kurum İçi Ağ Kurulumu

Müşterimizin ihtiyaçlarını tespit ederek bunları karşılayacak kapasitede ağ altyapısı ve topolojisi tasarladığımız bu hizmetimizde, gerekli tüm donanım ve yazılımları sağlayarak bütünleşik çözümler üretiyoruz.

Kurum İçi Veri Ağı Kablolama

Ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (kamera, hırsız alarmı, güvenlik girişi, yangın alarmı, enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden bu hizmetimizi, kablolama altyapısı tasarlayarak gerçekleştiriyoruz.

Access Point Kurulumu

Kurumsal ağla entegre çalışacak şekilde iç ve dış mekanlardan erişim sağlayan, kurumun ihtiyaç duyduğu her noktadan kablosuz internet erişimini mümkün kılan bu hizmetimiz, kurulan yönetim programıyla tüm access pointlerin tek noktadan yönetimini olanaklı kılmakta.

Misafir Ağı Kurulumu

Müşterilerimizin ofislerine misafir olarak gelen kullanıcıların veri kullanımının kendilerine izin verilen limitlerle sınırlanmasını sağlayan bu hizmetimiz, kurum prensipleri ve veri güvenliği ilkeleri doğrultusunda istenen içeriklerin ve iletişim protokollerinin engellenmesini mümkün kılmakta.

Ağ Erişim Log Sistemi Kurulumu

Bu hizmetimizle, 5651 sayılı yasaya uygun olarak müşterimize ait internete erişim kayıtlarının yasanın istediği şekilde zaman damgalı olarak kayıt altına alınmasını sağlıyoruz.

Güvenlik Duvarı Kurulumu

Müşterimize ait kurum ağını kurum içinden ve dışından gelebilecek saldırılara karşı koruyan, tanımlanan kurallara göre iç ve dış ağ trafiğinin kontrolünü sağlayan bu hizmetimizle, web uygulamalarında kısıtlama yapabilen ağ geçidi kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

VPN Kurulumu

Müşterilerimizin şirket dışında çalışan personellerinin şirket ağına uzaktan güvenli bir şekilde erişimini sağlayan bu hizmetimizle, sanal özel ağ (VPN) kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Yedekleme Ünitesi (NAS) Kurulumu

Müşterimize ait kurumsal ağa bağlı olarak kurulan ağ yedekleme sunucusuyla kurum içinde üretilen verilerin merkezi bir ortamda saklanmasını sağlayan bu hizmetimiz, veri güvenliğini üst düzeye çıkartıp veri kayıplarını önlemekte.

Kurumsal e-Posta Çözümleri

Ofix olarak 2018 yılında Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz Bulut Çözümleri İş Ortaklığı anlaşması kapsamında müşterilerimize kurumsal e-posta çözümleri sağlıyoruz. Hizmet kapsamında müşterilerimizin eski e-posta sağlayıcılarından Office 365’e taşınmasını da gerçekleştiriyoruz.

Uzaktan Çalışma Sistemi Kurulumu

Bu hizmetimizle, Office 365 ailesinin bir parçası olan Microsoft Teams programıyla uzaktan etkin iletişim, ortak çalışma ve ekip içi verimlilik altyapısı sağlıyoruz.

Mobil Cihaz Yönetimi

Müşterilerimizin personellerine teslim ettikleri mobil cihazların uzaktan kontrolünü olanaklı kılan bu hizmetimizle, kuruma ait verilerin güvenliğini sağlayan mobil cihaz yönetimi (MDM) altyapısı kurulumunu gerçekleştiriyoruz. MDM üzerinden cep telefonlarının verilerinin uzaktan yedeklenmesi, silinmesi ve zararlı yazılım kurulumunun engellenmesi mümkün hale gelmekte.

Uzaktan Destek

Müşterilerimizin kişisel bilgisayarlarını kullanırken karşılaştıkları her türlü problemi uzaktan destek hizmetimizle çok hızlı şekilde çözüyoruz.

Teknik Servis

Müşterilerimize ait arızalı bilişim ekipmanlarını adreslerinden teslim alarak servisimize ulaştırıyor, arıza tespiti sonrası müşteri onayına istinaden gerekli tamirat işlemlerini yaparak yeniden adreslerine teslim ediyoruz.

Kullanıcılarımıza sağladığımız bu hizmetler için başvuru işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir