Ofix Uyarı Etiketleriyle Farkındalıkları Arttırıyoruz

Merhaba arkadaşlar! Benim sevgili şirketim Ofix.com‘un sıradan bir e-ticaret şirketi olmadığını, sektörde fark yaratan birçok güzel işle öne çıkmayı başardığını yeri geldikçe belirtiyorum. Ofis sarf malzemesi ihtiyaçları konusunda kullanıcılarımıza bir taraftan daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmaya çalışırken, bir taraftan da private label ürünlerimizle ihtiyaçlarını uygun fiyat avantajıyla karşılamaya çalışıyoruz. Pazardaki değişimleri yakından takip eden ve yeni ihtiyaçlara uygun ekonomik çözümler üreten Ofix.com, korona döneminde oluşan ihtiyaçları dikkate alarak Ofix markalı ürün grubuna uyarı etiketlerini kazandırdı. Bu haftaki blogumda, Ofix uyarı etiketleri hakkında bazı bilgiler paylaşacağım. 

Uyarı etiketi nedir?

Önce biraz uyarı etiketlerinden bahsetmek istiyorum arkadaşlar. Kısaca belirtmek gerekirse uyarı etiketleri, işyerinde çalışanların yapması veya yapmaktan kaçınması gereken eylem ve hareketleri çalışanlara göstermek ve hatırlatmak amacıyla üretilen etiketlerdir. İş sağlığı ve güvenliği alanında oldukça önemli olan uyarı etiketleri, çalışanlar açısından bir tür uyarı niteliğindedir. Bu etiketleri doğru ve etkin bir şekilde kullanmak işverenler açısından bir yükümlülük olduğu gibi, bu uyarıların gereğini yerine getirmek de çalışanlar açısından bir yükümlülüktür. İşyerlerinde olası sağlık ve güvenlik risklerini en aza indirmek için üretilen bu etiketler sayesinde çalışanların sağlığı korunur. Aynı zamanda da farkındalıklarının arttırılması sağlanır. Etiketlerdeki semboller ve sloganlarla hem bilinç düzeyinde, hem de bilinçaltına mesajlar verilerek çalışanların kendilerini korumaları sağlanır.

Ofix Uyarı Etiketleri

Korona döneminde hayatımızın merkezine yerleşen maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kuralları, işyerlerinde büyük bir öneme sahip. Günün büyük bir bölümünü aynı ortamda geçiren ve çeşitli nedenlerle bir araya gelmek durumunda kalan çalışanların bu kurallara tam olarak uyduğunu söyleyebilmemiz mümkün değil. Yapılan uyarılar konunun önemini açık şekilde ortaya koysa da işyerlerinde tüm mesai saati boyunca bu kuralları akılda tutmak zor olabiliyor. Ve bunlara uygun şekilde davranmak mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda uyarı etiketleri, korunma önlemlerini hatırlatmak ve farkındalıkları arttırmak yönünde çok önemli bir işlevi yerine getirmekte.

Korona döneminde satışa sunduğumuz Ofix uyarı etiketleri, 3M ürün teknolojisinin kullandığı yapışkan özelliği sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sağlamakta. Etiketlerde kullandığımız semboller ve sloganlarda sadeliği ve kolay anlaşılabilirliği ön plana çıkardık. Aynı zamanda da çeşitliliği esas aldık ve benzer mesajlar veren farklı ebat ve tasarıma sahip etiketler hazırlattık. İşyerlerinde sosyal mesafeyi korumanın zor olduğu yemekhane ve dinlenme alanları gibi ortamlar için özel olarak hazırlattığımız büyük boy etiketlerde, görsel açıdan çarpıcı semboller ve etkili sloganlar kullandık.

Farkındalıkları Arttırıyoruz

Ofix uyarı etiketleri, kullanıcılarımız tarafından ilgiyle karşılandı sevgili beyaz yakalılar. Mayıs ayından itibaren işyerlerinin yavaş yavaş açılması, uyarı etiketlerimize talebi arttırdı. Haziran ve Temmuz aylarında ise satışlarımız en yüksek noktaya ulaştı. Satış verileri üzerinden incelediğimizde, müşterilerimizin en çok Ofix S-100-SS Sosyal Mesafeyi Koruyun Uyarı Etiketi 5 x 100 cm ürünümüzü sipariş verdiklerini görüyoruz. Bu ürünlerin ardından ikinci sırada Ofix SM-5010FK Sosyal Mesafeyi Koruyun Uyarı Etiketi 50 x 10 cm ürünümüz yer aldı.

Uyarı etiketi siparişi veren müşterilerimizin siparişlerini incelediğimizde, Nisan ayından itibaren uyarı etiketlerinde yaptığımız toplam satışın %94.5’inin Ofix uyarı etiketlerine ait olduğunu görüyoruz. Sipariş başına farklı etiket alımı ortalama 2 adet. Yani müşterilerimiz, etiket alışverişlerinde çoğunlukla en az 2 farklı tür etiket almış. Sipariş başına düşen etiket adeti ise ortalama 10 adet. Yani müşterilerimiz, sipariş başına ortalama 2 farklı türde uyarı etiketinden 10’ar adet almayı tercih etmiş.

Uyarı etiketlerini en çok sipariş veren ilçeler arasında %10.4’lük oranla Beşiktaş ilk sırada yer aldı. İkinci sırada %5.8’lik oranla Çankaya (Ankara) yer alırken, üçüncü sırada %5.4’lük oranla Kartal yer aldı. %5.3’lük oranla Sarıyer dördüncü olurken, %5.2’lik oranla İnegöl (Bursa) beşinci oldu.

Ofix uyarı etiketlerimizin tamamını buradan inceleyebilirsiniz. Kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak içinse burayı tıklayabilirsiniz. Private label grubumuza kazandırdığımız uyarı etiketlerimizin kullanıcılarımız için hayırlı olmasını ve koronavirüsün yayılmasını önlemeye katkı sağlamasını diliyorum.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir