Ofix’te Bayram Temizliği

Merhaba sevgili beyaz yakalılar! Nasılsınız, bayramınız nasıl geçti? Bayram temizliğinizi yaptıysanız, bayram ziyaretine gelen misafirleriniz evinizi çok beğenmiştir. Ofix’te bayram temizliği konusunda başarılı bir kampanya süreci yönettik ve evlerin pek çok temizlik ürünü ihtiyacını karşıladık. Bu haftaki blogumda sizlerle, bu kampanya sürecinden ve kullanıcılarımızın bayram temizliği için tercih ettiği ürünlerden bahsedeceğim.

Biliyorsunuz, bayram öncesinde yapılan işlerin başında bayram temizliği geliyor. Kültürümüzde özel bir öneme sahip olan bayram ziyaretleri için evde yapılan temizlik işleri, günler öncesinden başlayan ve oldukça kapsamlı işlerdir. Yoğun iş temposu içinde ihmal edilen temizlik işlerini bayram temizliği içinde gerçekleştirmek, günümüzde de devam eden eski bir alışkanlık.

Bu yıl her ne kadar koronavirüs salgını nedeniyle bayram ziyaretlerinde azalmalar olsa da evde geçirilen sürenin artmasına bağlı olarak oluşan temizlik ihtiyaçları için bayram temizliği güzel bir fırsat oldu. Biz de bu fırsatı iyi değerlendirdik ve özellikle bireysel satış kanalına yönelik yaptığımız reklam ve pazarlama çalışmaları sayesinde temizlik ürünü satışlarında önemli artışlar elde ettik.

Bayram Temizliği İçin En Çok Tercih Edilen Ürünler

Temmuz ayında bireysel satış kanalında temizlik ürünü satışlarına ilişkin verileri incelediğimizde, evlerden verilen temizlik ürünü siparişlerinde ciddi artışlar elde ettiğimizi görüyoruz. Haziran verilerine göre Temmuz ayında örneğin mutfak kireç sökücü ürünlerinde %500, lavabo açıcılarda %125, cam temizleyicilerde %44 ve bulaşık deterjanlarında %12’lik artış elde ettik.

Ürün bazında baktığımızda, Cif Jel Yüzey Temizleyici Çiçek Ferahlığı – 750 ml ürünümüzde %1000’lik bir artış var. Bu ürünlerin en önemli özelliği, tüm yüzeylerde temizlik ihtiyaçlarını karşılaması. Konsantre jel formülü sayesinde mutfak, banyo ve diğer yüzeylerde kolaylıkla kullanılabiliyor.

Kullanıcılarımızın tuvalet temizliği konusundaki ürün tercihi en çok Taskı Diversey R6 Tuvalet Temizleyici – 750 ml ürünümüzden yana oldu. Öyle ki, bu ürünlerin satışında %900’lük bir artış elde ettik. Klozet temizliği için özel olarak geliştirilmiş hidrolik asit bazlı güçlü formülü, ortamda aynı zamanda güzel bir koku yaratıyor.

Mutfak temizliği konusunda yağ sökücüler oldukça etkili ürünlerdir. Özellikle ocak ve çevresinde biriken yağları temizlemek için daha çok yağ sökücüler tercih ediliyor. Kullanıcılarımızın yağ sökücülerde en çok tercih ettiği ürünümüz Vatan Mutfak Yağ Sökücü – 750 ml oldu. Limon kokulu bu ürünlerin satışında son 1 ayda %900’lük bir artış yakaladık.

Ve tabii çamaşır suları… Bayram temizliğinin olmazsa olmazlarından biri olan bu ürünlerde kullanıcılarımız en çok Bingo Oksijen Çamaşır Suyu 3.5 kg ürünümüzü tercih etti. Ultra yoğun kıvamlı bu ürünlerin satışında son 1 ayda %900’lük artış elde ettik.

Temmuz ayında evlerden verilen temizlik ürünü siparişlerini incelediğimizde, müşterilerimizin sepet başına ortalama 159 TL’lik temizlik ürünü siparişi verdiklerini görüyoruz. Sepet başına ortalama ürün miktarı ise 7.6 adet olarak gerçekleşti. Temmuz ayında ürün adeti satışı bazında baktığımızda en çok temizlik ürünü siparişi Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer ve Ataşehir’den geldi.

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir