Ofix’te Ramazan Bereketi

Bu yıl Ramazan ayını biraz buruk karşıladık sevgili beyaz yakalılar. Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hemen her alanda pek çok kayba yol açtı. Salgından korunmak için evlere kapandık, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterdik. Dışarı çıkmamız gereken durumlarda hep endişe ettik, sosyal mesafeyi korumaya çalıştık. Ramazan’ın olmazsa olmazlarından olan kalabalık iftar ve sahur sofralarına bu yıl hasret kaldık. 

Fakat bununla birlikte, Ramazan’ın her yıl olduğu gibi bu yıl da bereket getirdiğini görmekteyiz. Ramazan’da değişen tüketim alışkanlıkları, gıda ve içecek pazarında hizmet veren firmalar için yeni fırsatları beraberinde getiriyor. Benim sevgili şirketim Ofix.com, salgın döneminde giriş yaptığı ev tüketimi pazarında bu değişimi yakından takip ediyor, pazar gücünü arttırmak için doğru adımları hızlı bir şekilde atıyor.

1 aydan uzun bir süredir hizmet vermekte olduğumuz ev tüketimi pazarında temel gıda maddelerine yönelik talep, Ramazan’ın gelişiyle birlikte arttı. Koronavirüsten korunma önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, gıda ve içecek ihtiyaçlarının karşılanmasında e-ticaret sitelerine yönelik ilgiyi arttırdı. Böyle bir dönemde Ofix.com, online kanallar üzerinden sürdürdüğü dijital pazarlama faaliyetleri ve sosyal medya çalışmalarıyla ev tüketimi pazarında gücüne güç katmaya devam ediyor.

Yaptığımız çalışmaların meyvelerini şimdiden almaya başladık. Öyle ki, Ramazan’ın yalnızca ilk haftasında, temel gıda kategorisindeki satışlarımızda %34,25’lik bir artış elde ettik. Satışı en çok artan ürünümüz, %433’lük artışla şehriye oldu. Şehriyenin ardından %400’lük artışla tuz ikinci olurken, %250’lik artışla nohut üçüncü, %150’lik artışla mercimek dördüncü, %62’lik artışla makarna beşinci oldu.

Mayıs sonu itibariyle hayatın normale döneceğine yönelik beklentiler giderek artmakta. O güne kadar zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamanızı bir kez daha öneriyor, ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizleri Ofix.com‘a davet ediyorum.

Ofixboy… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir