Parex: Temizliğe hükmeden marka…

Provel firmasının 2011 yılında tümüyle yerli sermayeyle kurduğu Parex markası, kısa bir süre içinde 200’den fazla ürün çeşidini piyasaya sürdü ve temizlik ürünleri sektöründe pek çok yeniliğe imza attı. Yarattığı ürün gruplarıyla pazar gücünü sürekli arttıran Parex, günümüzde pek çok marka için rol modeli olmayı başardı. Ofix Blog‘da her Pazartesi konu edindiğimiz başarı hikayelerine bu hafta Parex markasıyla devam ediyoruz.

Temizliğe yenilikçi bir yaklaşım…

Efendim, her şeyin başı sağlık. Sağlığımız için en önemli şey ise temizlik. Bunun içindir ki, hem günlük hayatımızda, hem de iş hayatımızda temizliğin önemi çok büyük. Temizliğe gereken önemi göstermediğimizde oluşan sağlık sorunlarından dolayı pek çok şey aksayıveriyor. Özellikle de mevsim geçişlerinde temizliğe gereken önemi göstermediğimizde, çok kolay hastalanıyoruz ve işlerimiz günlerce aksıyor.

Ne var ki, temizlik için harcadığımız sürenin uzaması da hem günlük hayatımızda, hem de iş hayatımızda pek çok şeyi aksatıyor. Temizlik için en kolay ve hızlı sonuçlar alabileceğimiz ürünlerle bu süreyi olabildiğince kısaltıp işlerimize yoğunlaşmamız mümkün. Bu bağlamda Parex markası, sektörde çok önemli bir yere sahip. Geliştirdiği yaratıcı çözümlerle temizliği hem kolay, hem de keyifli hale getiriyor.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 15 bin metre karelik alana kurulu üretim tesisinde 24 saat kesintisiz üretim yapan Parex markası, temizlik alanında yenilikçi bir yaklaşıma sahip. Öyle ki, yüksek kalite standartlarındaki ürünleri, tüketicilerin beklentilerini karşılamanın da ötesinde, beklenti düzeylerini oldukça yükseltmekte ve müşteri memnuniyetini sürekli arttırmakta. Aynı zamanda da doğa dostu olan bu ürünler, doğaya ve insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde barındırmıyor.

Parex’in öncülük ettiği yenilikler, sektörde kısa sürede ilgi gördü ve son tüketicilerin yanı sıra pek çok markaya da ARGE çalışmalarında ilham kaynağı oldu. İnsan ve çevre odaklı büyüme modelini başarıyla uygulayan Parex’in ürünlerini bugün artık hemen her ev veya işyerinde görmeniz mümkün. Ürünlerinin aynı zamanda da dekoratif nitelikler taşımasına özen gösteren Parex, sevimsiz görüntüler oluşturan temizlik malzemeleri konseptinin yıkılmasında da büyük bir rol üstlendi.

Parex Twister: Döner hazneli temizlik seti

2011 yılından bu yana Türkiye’nin en inovatif markalarından biri olmayı başaran Parex, temizlik için harcanan süreyi kısaltarak temizlik işlerine farklı bir boyut kazandırıyor. Piyasaya sürdüğü her bir ürün, beraberinde temizlik konusunda yeni bir alışkanlık kazandırıyor. Bunun için olsa gerek, başta ev hanımları olmak üzere pek çok kesimden kullanıcıyı kısa sürede yakaladı. Özellikle de Twister, sıradan bir temizlik aracı olmanın ötesinde, bu ürün grubuna ismini vermeyi başardı.

Yer temizliği, yüzey temizliğinin en zor kısımlarından biri. Yer temizliğine ayırdığımız süre, uygun niteliklere sahip araçlar kullanmadığımızda epeyce uzamakta. Ev ve ofis temizliğinde çok önemli bir dönüşüm yaratan Twister temizlik seti, diğer temizlik setlerinden farklı olarak mopları sıkma derdinden kurtarıyor. Döner hazneli sıkma ünitesi, fazla emek harcamadan ve hızlı bir şekilde bu işlemi yerine getirmekte. 

Parex Maestro: Türkiye’nin ilk asansörlü temizlik seti

“Temizliğe çağ atlatacak yepyeni teknoloji” söylemiyle lansmanı yapılan Maestro ürünü, Türkiye’nin ilk asansörlü temizlik seti olma unvanına sahip. Temizlik kovası anlayışını değiştiren bu üründe mop su dolu kovanın içine yerleştirildiğinde, otomatik olarak hazneyle kenetleniyor. Teleskopik sap aşağı yukarı hareket ettirildiğinde, yüksek devirli döner haznede mop kolay ve hızlı bir şekilde temizleniyor.

Mopla birlikte teleskopik sap asansör sisteminde yukarı kaldırıldığında ise döner hazne yukarı çıkıyor ve ikinci katta kilitleniyor. İlk katta yıkama haznesi olarak kullanılan döner hazne, ikinci katta sıkma haznesi olarak kullanılmakta. Sıkma işlemi bittikten sonra sapa küçük bir açı verilerek hazneden ayrılması sağlanıyor ve yer temizliğine geçiliyor. Diğer temizlik kovalarına göre bir diğer avantajı da boyutunun küçük olması. Böylelikle çok az yer kaplıyor ve istediğiniz alana kolayca sığıyor. Üstelik, 1 yıl da garantisi var. 

Parex Windy: Sprey mop ile kolay ve pratik çözüm

Parex‘in sektöre kazandırdığı yenilikler arasında en ilgi çekici olanlarından biri de Windy ürünüdür. Yüzey temizliğini özel tasarım sprey mekanizmasıyla birleştiren bu ürünler, başta ev hanımları olmak üzere pek çok kesimden kullanıcı tarafından kısa sürede ilgiyle karşılandı ve büyük bir satış başarısı yakaladı. Toz almak için özel olarak geliştirilen elektrostatik mop, bu iş için harcanan emek ve zamanı büyük ölçüde azaltmakta.

Bu ürünlerde mikrofiber bezin yanı sıra özel püskürtme sistemi, Parex‘in sektöre kazandırdığı en önemli yeniliklerden biri. 700 ml’lik geniş haznesine ister deterjanlı, isterseniz deterjansız su doldurarak mopu püskürtme tetiğiyle birlikte kullanabilirsiniz. İki farklı püskürtme seçeneğine sahip bu ürünleri köpüklü veya köpüksüz olarak kullanabilir, herhangi bir kovaya ihtiyaç duymaksızın temizlik işlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 360 derece dönebilen özel başlığı, ulaşılması en zor köşelerde bile kolay ve etkin çözümler sağlamakta.

Parex ürünleri Ofix.com’dan alınır!

Online alışveriş sitemiz Ofix.com üzerinden satışını gerçekleştirdiğimiz Parex ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan orta boy çöp poşeti gerek bireysel, gerekse de kurumsal müşterilerimiz tarafından en sık sipariş verilen ürünler arasında. 55 x 60 cm ölçüsünde olan bu ürünler, doğada yüzde 100 çözünme özelliğine sahip. Paket içi miktarı 20 adet olan bu ürünler hem dayanıklı, hem de hijyenik.

Temizlik bezleri de yine hem evimizde, hem de işyerimizde sürekli elimizin altında bulundurmak istediğimiz ürünler arasında yer almakta. Sitemizde en sık sipariş verilen temizlik bezlerinden biri olan Trend temizlik bezi, rahat tutuş ve kolay sıkılabilirlik özelliğine sahip. İnatçı kir ve partikülleri yüksek emiş gücüyle hapseden bu ürünler, ıslak veya kuru tüm yüzeylerde mükemmel bir çözüm sağlamakta.

Ve tabii, temizliğin olmazsa olmaz unsurlarından biri olan kullan-at eldivenler… Güçlendirilmiş özel yapısı sayesinde gerek banyo, gerekse de tuvalet temizliğinde rahatlıkla kullanılabilecek bu ürünlerin pamuksu iç astarı, nemi hızlı bir şekilde emiyor ve elin kuru kalmasını sağlıyor. Avuç içindeki özel tutucu dokusu ise büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Doğal lateksi sayesinde yüksek bir esneklik gösteren bu ürünlerle cildinizi dış etkenlere karşı başarıyla koruyabilirsiniz. Paket içi miktarı 100 adet.

Sitemizde satışını yaptığımız diğer Parex ürünlerini inceleyebilirsiniz.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir