Plaj Çantasında Bulunması Gereken 10 Şey

Havaların ısınmasıyla birlikte ülkemizde plaj sezonu tüm neşesiyle devam ediyor efendim. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin birbirinden güzel plajları özellikle de hafta sonları dolup taşıyor. Plaj keyfimizin kaçmaması için plaja hazırlıklı gitmemiz şart. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, plaj çantasında bulunması gereken 10 şey hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Güneş Kremi

Plajda güneşlenmenin olmazsa olmaz koşullarından en önemlisi güneş kremi kullanmaktır. Güneşlenme sırasında cildin kurumasını, yanmasını ve çatlamasını önleyen güneş kremleri, UV ışınlarına karşı etkin bir koruma sağlamakta. Güneş kremi kullanmadan güneşlenirseniz cilt sağlığı konusunda büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, plaj çantasında bulunması gereken 10 şey listemizin ilk sırasına güneş kremini koyuyoruz.

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü de yine, güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlayan en önemli araçlardan biri. Plajda kullanacağınız güneş gözlüğüyle hem gözlerinizi UV ışınlarından koruyabilir, hem de çok güzel görünebilirsiniz. Plajda güneş gözlüğü kullanmazsanız gözlerinize gelen yoğun miktarda güneş ışığından dolayı gözlerinizde yanma ve baş ağrısı gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Yüz tipinize uygun bir güneş gözlüğü kullanarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

Şapka

Plajlarda her ne kadar plaj şemsiyesi bulunsa da çoğu zaman bunlardan yeterince yararlanamıyoruz. Hafta sonları dolup taşan plajlarda başımızı güneşten korumak için yanımıza şapka almamız pratik bir çözüm olacaktır. Ve tabii, plaj şapkanızın iyi bir koruma sağlaması için yeterince büyük olmasına dikkat etmelisiniz.

Terlik

Plaj terlikleri sıcak kumlara basmak istemeyenler için büyük bir kurtarıcı. Plaj konforunuzu arttıracak bu ürünlerin mümkün olduğunca hafif ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Plaj için ayrıca, parmak arası terlikler daha uygun.

Havlu

Plaj havlunuz güneşlenirken ve denizden çıktıktan sonra çok işe yarayacaktır. Plajda ilk kullanacağınız şeylerden biri olan havlunuzu plaj çantanızın en üstüne koymalısınız. Havlu seçiminizi beyaz havlular yerine renkli ve desenli havlulardan yana yapabilirsiniz.

Yedek Mayo

Yedek mayolar plaj ortamında oldukça önemli. Kadınlar için ayrıca, plajda rahat hareket etmelerini sağlayan pareolar büyük kolaylık sağlıyor.

Saç Tarağı

Deniz suyundaki tuz güneş ışığıyla birleştiğinde saçların fazlasıyla karışmasına yol açıyor. Bu durumun önüne geçmek için, plaj çantanızda saç tarağı bulundurmanızda yarar var. Kadınların ayrıca, plaj çantasında saç bandı ve toka bulundurmalarında da yarar var.

İçme Suyu

Plaj ortamında içme suyu bulmak oldukça zor olabilmekte. Her ihtimale karşı plaj çantanızda yeterince su bulundurmalısınız.

Atıştırmalıklar

Plajda harcayacağınız enerjiyle birlikte karnınız hızlı bir şekilde acıkacaktır. Plaj çantanıza birkaç bisküvi, kraker veya gofret koyarsanız bu gibi durumlarda kan şekerinizi yükseltebilirsiniz. Kronik bir hastalığınız veya kilo sorununuz varsa, diyet ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çöp Poşeti

Çevre kirliliği konusunda plajların durumu çok vahim. Plaj keyfimizi tamamladıktan sonra tüm çöplerimizi çöp poşetine doldurmalı, arkamızda hiç çöp bırakmamalıyız. Çevre duyarlılığı konusunda önce biz örnek olalım ki, başkalarından da aynı duyarlılığı istemek hakkımız olsun.

Editörün Tavsiyesi: Koroplast Doğada Çözünür Çöp Poşetleri

Ülkemizde her yıl 5 milyon kamyon çöp toplanıyor. Bu kamyonları uç uca eklesek, dünyanın çevresini bir kez dolaşır. Market poşetleri, çöp atmak için uygun niteliklere sahip değil. Oysa çöp poşetleri, çöplerin etrafa dağılmasını engellediği gibi, hijyen koşullarına uygun bir şekilde toplanmasını da sağlıyor. Plaj çantanıza koyabileceğiniz çöp poşetleri için Koroplast doğada çözünür orta boy çöp poşetleri güzel bir seçim olabilir. Türkiye’nin ilk çöp poşeti markası unvanına sahip Koroplast markasının bu ürünleri 55 x 60 cm ölçüsünde. Aynı zamanda da bir Yeşil Ofix ürünü olan bu ürünler için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

  1. Çok güzel bir yazlık çanta yazısı. Peki kim yazlık bavuluna newobsessions dan aldığı halhalları koymadan gider?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir