Rulopak alkol bazlı el dezenfektanlarını henüz denemediniz mi?

Koronavirüs salgınıyla birlikte alkol bazlı el dezenfektanları hayatımızda geniş bir yer tutmaya başladı. İnternet aramalarında en sık aranan kelimelerden biri haline gelen el dezenfektanı, korona döneminin sembolü oldu. Dezenfektan çeşitleri arasında alkol bazlı ürünler, bakteri ve virüslere karşı çok güçlü bir silahtır. Dezenfektan alkol ve alkol bazlı el dezenfektanı çeşitlerinin etkisi diğer dezenfektan türlerine oranla çok daha yüksektir. Dışarıda veya ofiste iyi bir el dezenfektanına ihtiyaç duyuyorsanız, Rulopak alkol bazlı el dezenfektanları iyi bir seçim olabilir. Ofix Blog’da bugünkü yazımızda, Rulopak alkol bazlı el dezenfektanları hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız. 

Rulopak Alkol Bazlı El Dezenfektanı Pompalı 1 L

Toplu yaşam ve çalışma alanlarında dezenfekte yüzeyler ve el temizliği çok önem taşımakta. Temas yoluyla bulaşan virüs ve bakteriler, el hijyenine gereken özen gösterilmediğinde kolayca yayılabiliyor. Evde ya da ev dışı ortamlarda antibakteriyel temizleyiciler veya alkol bazlı dezenfektanlar, temizlik ve hijyen konusunda daha etkin sonuçlar sağlamakta. İster mutfak hijyeni olsun, isterse endüstriyel hijyen, alkol bazlı ürünlerle daha kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. İşyerinizde personel hijyeni için de yine alkol bazlı ürünleri ilk sırada değerlendirebilirsiniz. İşyerleri gibi fazla kişinin bir arada bulunduğu ortamlarda sıvı sabunlar bazen yetersiz kalabiliyor. Sıvı sabunların kullanıldığı nemli yüzeylerden mikroorganizmalar kolayca yayılabiliyor.

El hijyeni konusunda kolay ve etkili bir çözüm arıyorsanız, Rulopak alkol bazlı el dezenfektanı pompalı 1 l ürünümüz iyi bir seçim olabilir. Ofiste çalışırken farklı birçok yüzeyle temas sağlıyor ve el yıkamak için vakit bulamıyor olabilirsiniz. Masanızda bulunduracağınız bu ürünlerle el hijyeninizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Mesainize başlarken az miktarda kullanacağınız bu ürünlerle ellerinizde hızlı ve etkin bir antibakteriyel-antiviral koruma sağlayabilirsiniz. Temas yoluyla bulaşan virüs ve bakterilere karşı etkili olan bu ürünler, cilt üzerinde uzun süreli bakteriyostatik etki göstermekte. Doğa dostu bu ürünler, aynı zamanda da cildin doğal nem dengesini korumasına katkı sağlıyor. Rulopak alkol bazlı el dezenfektanı pompalı 1 l ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Rulopak Alkol Bazlı El Dezenfektanı 5 L

Kurumsal ve endüstriyel alanlarda çalışan personel sayısı fazla olduğu için, el hijyeni konusunda 5 litre ve üzeri ürünler daha doğru bir seçim olabilir. El dezenfektanı alımını yüksek hacimlerde gerçekleştiren işletmeler, bu ürünleri dispenser yardımıyla kullanmakta. Bu ürünleri uygun bir dispenserle kullanırsanız, dozaj aşımını önler ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu ürünler alkol bazlı olduğu için uygulamada az miktar bile yeterli olmakta. Basit ovma hareketiyle ellerinize ve bileklerinize uygulayabileceğiniz bu ürünlerin etkili olabilmesi için fazla acele etmemelisiniz. Uygulamanın ardından ellerinizi kurutmaya çalışmak yerine, kendiliğinden kurumasını bekleyebilirsiniz. Kurutma hareketleri nedeniyle cildinizde kızarıklık oluşabilir.

Bununla birlikte, gün içinde eğer fazla temas kurmuyorsanız, el hijyeni konusunda alkol bazlı dezenfektanları tercih etmeyebilirsiniz. Günlük kullanımlar için alkollü el dezenfektanı çeşitlerine değil, alkolsüz el dezenfektanı çeşitlerine yönelebilirsiniz. Günlük kullanımlar için alkollü el antiseptiği veya alkol bazlı hızlı el antiseptiği çeşitlerini pek tercih etmemelisiniz. Bu ürünleri gereksiz yere kullanırsanız, cildinizde oluşan tahriş ve yanmayı gidermekte zorluk çekebilirsiniz. Cilt bakımı için ekstra ürünler kullanmak zorunda kalabilir, buna bağlı olarak cilt bariyerlerinizin zayıflamasına yol açabilirsiniz. Gün içinde fazla yüzeyle temas kurmuyor ve günün büyük bölümünü evde geçiriyorsanız, alkol bazlı el dezenfektanları yerine sıvı sabunlar da el hijyeninizi sağlayabilir. Rulopak alkol bazlı el dezenfektanı 5 l ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Rulopak Alkol Bazlı El Dezenfektanı 100 ml

Yaptığınız işin gereği olarak günün önemli bir kısmını dışarıda geçiriyor olabilirsiniz. Ne kadar azaltmaya çalışsanız da gün içinde çok fazla yüzeye temas ediyor olabilirsiniz. Antibakteriyel sabun ve su kullanarak ellerinizi yıkama imkanınız da olmayabilir. Bu gibi durumlarda, çantanızda veya cebinizde bulunduracağınız küçük bir şişe el dezenfektanı el hijyeni konusunda pratik çözümler sunabilir. El dezenfektanları arasında parfümlü ve renksiz olanlarına ilgi daha yüksek düzeyde. Parfümlü oldukları için ellerin güzel kokmasını sağlayan bu ürünler, renksiz oldukları için yüzeylerde iz bırakmıyor. Dezenfeksiyon için dezenfektan sprey çeşitleri kullanıldığında, ürünlerin bir miktarı havaya karışabiliyor. Sıvı ve jel ürünler ise el temizliği ve hijyeni için daha verimli kullanım imkanı sağlıyor.

El dezenfektanlarını kullanımdan sonra saklama koşullarına dikkat etmelisiniz. Uygulamanın ardından kapağını sıkıca kapatmalı, ürünleri olabildiğince serin ve kuru ortamlarda saklamalısınız. Alkol bazlı ürünler kullanıyorsanız, bu ürünleri ateş ve ısı kaynaklarından kesinlikle uzak tutmalısınız. Aksi durumda istenmeyen pek çok olayla karşılaşabilirsiniz. Ve tabii, hiçbir el dezenfektanını gıda temizliğinde kullanmamalısınız. Cilt üzerinde bile fazla kullanım halinde istenmeyen etkiler yaratabilen bu ürünler, besinler yoluyla vücuda alınması durumunda bazı sağlık risklerine yol açabilir. Rulopak alkol bazlı el dezenfektanı 100 ml ürünümüz için fiyat bilgisi öğrenme ve sipariş işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir