Sonbaharda hangi bitki çaylarını tüketmek gerekir?

Havaların soğuduğu ve vücut direncimizin azaldığı bu zaman diliminde bitki çaylarına ilgi artıyor efendim. Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemimizi güçlendiren, mevsim geçişlerinde yaşanan baş ağrısı ve uykusuzluk sorunlarına iyi gelen, kas ve sinir sistemimizi rahatlatan bitki çayları ile yaşam kalitemizi ve iş performansımızı yükseltebiliriz. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Ihlamur

Listemizin ilk sırasında ıhlamur var. Bileşimindeki kersitin, astragalin, tilirozit gibi flavonoidler, klorojenik ve kafeik gibi fenolik asitler ve linalol, geraniol, farnesol gibi çok sayıda faydalı madde barındıran ıhlamuru, sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı içinde ilk sırada değerlendirebilirsiniz. Günde 1 bardak ıhlamur tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, nefesinizi açabilir, kan basıncınızı dengeleyebilirsiniz. Vücudunuzdan toksinlerin atılmasını kolaylaştırabilir, kas kasılmalarınızı azaltabilirsiniz. Online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre ofislerin en çok sipariş verdiği ıhlamur, Doğuş bardak poşet ıhlamur çayı. Paket içi miktarı 20 adet olan bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Yeşil Çay

Sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı listemizin ikinci sırasında yeşil çay var. İyi bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, aynı zamanda da vücudumuzdaki antioksidanları aktive eder, serbest radikallere karşı doğal bir koruma sağlar, kanseri önler. Strese iyi gelir, sindirime yardımcı olur, kalp sağlığını güçlendirir, trigliseridleri düşürür, yağ yakımını ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Sonbaharda cildimizde meydana gelen bozulmaların iyileşmesine büyük katkı sağlayan yeşil çay, bileşimindeki C ve E vitaminlerinin yanı sıra pantenol sayesinde saç bakımı için de son derece faydalıdır. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği yeşil çay Doğuş bardak poşet yeşil çay için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Nane Limon

Listemizin üçüncü sırasında nane limon var. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren nane limonla soğuk algınlığı, nezle ve grip belirtilerini azaltabilir, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarımızı yatıştırabiliriz. Nane limon ayrıca, toksinlerin atılmasına ve serbest radikallerin kanser riskini azaltmaya büyük katkı sağlar, kramp ve ağrılara iyi gelir, kalsiyum taşını ve böbrek taşlarını eritip düşürmeye yardımcı olur. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği nane limon Lipton bardak poşet çay nane limon için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı listemizin dördüncü sırasına zencefil çayını koyuyoruz. Bileşiminde yüksek miktarda B kompleks ve C vitaminleri ile demir, kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum ve magnezyum barındıran zencefil çayı, bağışıklık sistemimizi hızlı ve etkin bir şekilde güçlendirir. Ayrıca mide bulantısına iyi gelir, sindirimi hızlandırır, gazı azaltır, solunum yollarını açar, grip ve soğuk algınlığı belirtilerini hafifletir. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği zencefil çayı Doğadan bardak poşet zencefil çayı için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kuşburnu Çayı

Listemizin beşinci sırasında kuşburnu çayı var. Sonbahar ve kış aylarında tüketimi artan portakala oranla çok güçlü bir C vitamini deposu olan kuşburnunun pek çok faydası var. Örneğin, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, soğuk algınlığı ve gribe iyi geliyor, kas ağrıları ve yorgunluğu azaltıyor, hormonların düzgün şekilde çalışmasına katkı sağlıyor, kanı temizliyor. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği kuşburnu çayı Doğadan bardak poşet kuşburnu çayı için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Ada Çayı

Sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı listemizin altıncı sırasında ada çayı var. Bileşimindeki A, B6, C ve K vitaminleri ile niasin, pridoksin, tiamin gibi maddeler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren ada çayının faydaları Antik çağdan beri pek çok incelemeye konu olmuş. Strese iyi gelen, tansiyonu ve ateşi düşüren, terlemeyi azaltan ada çayını özellikle de yılın bu zamanlarında tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Fakat, kronik bir hastalığınız varsa ada çayı tüketmeden önce hekiminize danışmanızda yarar var. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği ada çayı Doğuş bardak poşet ada çayı için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Papatya Çayı

Listemizin yedinci sırasında papatya çayı var. Ülkemizde oldukça sevilen bir bitki çayı olan papatya çayının sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi Antik çağdan beri bilinmekte. Ofiste gerildiğinizi hissettiğiniz anlarda papatya çayıyla sinirlerinizi yatıştırabilir, kaygı ve endişelerinizi giderebilirsiniz. Papatya çayı ayrıca, vücut direncini yükseltir, baş ağrısı ve uykusuzluk ile strese iyi gelir, yorgunluğu alır, mide ve bağırsakları rahatlatır. Ses kısıklığına iyi gelen bitki çayları içinde yer alan papatya çayını mevsim geçişlerine bağlı olarak ses kısıklığı sorunu yaşadığınız anlarda rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği papatya çayı Doğadan bardak poşet papatya çayı için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Rezene Çayı

Sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı listemizin sekizinci sırasında rezene çayı var. B kompleks ve C vitaminleri bakımından zengin bir bitki çayı olan rezene çayı kasları yumuşatmakta, spazmlara iyi gelmekte, mide gazı ve şişkinliği azaltmakta. Özellikle de mevsim geçişlerinde uykusuzluk sorunları yaşayanların keyifle tükettiği rezene çayıyla uykunuzun süresini ve kalitesini yükseltebilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği rezene çayı Doğadan bardak poşet rezene çayı için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

Melisa Çayı

Listemizin dokuzuncu sırasında melisa çayı var. Halk arasında oğul otu veya limon nanesi gibi isimlerle anılan melisa çayının antiseptik özelliği yüksektir. Mevsim geçişlerinde cilt üzerinde ve saç derisinde meydana gelen egzama ve mantar sorunlarına karşı etkili olan melisa çayı, strese iyi gelmekte, mide sorunlarını yatıştırmakta, tansiyonu dengelemekte. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği melisa çayı Doğadan bardak poşet melisa çayı için siparişlerinizi buradan verebilirsiniz.

Elma Çayı

Sonbaharda tüketmemiz gereken 10 bitki çayı listemizin onuncu sırasında elma çayı var. B kompleks, C ve D vitamini bakımından zengin bir kaynak olan elma çayı, bağışıklık sistemimizi güçlendirmekte ve vücut direncimizi yükseltmekte. Aynı zamanda da iyi bir antioksidan kaynağı olan elma çayıyla kansere karşı korunma sağlayabilir, cilt sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Ofix.com kullanıcılarının en çok sipariş verdiği elma çayı Doğadan bardak poşet elma çayı için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

Not: Bitki çayı tercihiniz ne olursa olsun, karton bardağınız Ofix‘ten olsun… 😉

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir