Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemleri hiç denediniz mi?

Keçe uçlu kalemler, eğitim ve iş hayatımızda yazı, çizim ve renklendirme ihtiyaçlarımızı karşılamak için en sık kullandığımız kalemlerden biridir. Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler, birbirinden güzel renkleri ve dayanıklı uçları sayesinde grafik tasarım, illüstrasyon, tekstil ve peyzaj gibi işlerle uğraşanların en sık kullandığı keçe uçlu kalemler içinde yer almakta. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Alman Markası Stabilo

160 yıldan uzun bir marka geçmişine sahip olan Stabilo, dünya genelinde milyonlarca kalem severin gönlünde taht kurmuş markalardan biri. 1855 yılında Nürnberg’de Gustav Adam Schwanhäußer tarafından kurulan Schwan Bleistift Fabrik‘in bir markası olan Stabilo, o güne kadar tek renk olarak kullanılan kalemlerde renk çeşitliliğini sağladı ve kalem piyasasında büyük dönüşümler yarattı.

19. yüzyılın ikinci yarısında Nürnberg, çok sayıda kalem üreticisine ev sahipliği yapmaktaydı. Şehirde kalem üretimi için gerekli grafit ve kilin bol miktarda bulunması, kalem piyasasının kalbinin burada atmasını sağlamıştı. Üretici sayısının artışıyla başlayan rekabet içinde Schwan Bleistift Fabrik, ürünlerinin farklılaşmasını sağlayarak kalem piyasasında gücünü arttırmak istiyordu. Farklılaşmak içinse kalemlerin renkli hale getirilmesi gerekiyordu. Bu düşünceyle şirket, renkli kalemleri nasıl üretebileceğini araştırmaya başladı.

Yapılan çalışmalar sonucunda şirket, geliştirdiği ürünleri piyasaya 3 farklı markayla sundu. En zor yüzeylerde kolay kullanım imkanına sahip kalemler Stabilo, kitlesel pazar için geliştirilen ürünler Otello, çocuklar için geliştirilen ürünler ise Swano markasıyla tüketiciyle buluştu. Stabilo kalemler o kadar çok beğenildi ki, şirketin ürün çeşitliliği bundan böyle Stabilo markası altında gelişmeye başladı. 1971 yılında piyasaya sunulan Stabilo Boss fosforlu kalemleri ise kalem piyasasında o güne kadar görülmemiş bir yeniliği beraberinde getirdi. Mürekkebinde kullanılan fosfor sayesinde yüzeylerde parlak ve ışıltılı görüntüler oluşturan bu ürünler, kalem piyasası içinde fosforlu kalem ürün grubunun oluşmasını sağladı.

Stabilo Boss fosforlu kalemlerinin yakaladığı başarının ardından şirket, keçe uçlu kalemler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlk olarak 1977 yılında piyasaya sunulan Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler, şirketin ticari başarılarında büyük bir artış sağladı ve Stabilo‘yu bir dünya markası haline getirdi. Tüm zamanların en çok satan kalemlerinden biri olmayı başaran bu ürünlerin bugüne kadar 6 milyardan fazla sattığı düşünülmekte.

Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler hangi özelliklere sahip?

Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler 6 neon renk dahil toplam 47 renk seçeneğine sahip. Bu kadar zengin bir renk yelpazesine sahip olduğu için farklı türden yazı, çizim ve renklendirme ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık vermekte. Henüz okul öncesi dönemde kullanılmaya başlanan bu kalemler, farklı meslek gruplarından kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılamakta. Başta grafik tasarım, illüstrasyon, tekstil ve peyzaj olmak üzere bu gibi işlerle uğraşan kullanıcılar, istedikleri renklerde Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler ile çalışmalarını istedikleri şekilde tamamlayabilmekte.

Diğer taraftan, bu kalemlerin 0.4 mm kalınlığı ve adeta markayla özdeşleşen altıgen gövdesi de en önemli tercih nedenleri arasında. Kullanıcıya kontrolün kendisinde olduğunu hissettiren bu özellikleri, en zorlu yüzeylerde bile mükemmel bir deneyim sunmakta. Ayrıca, kalemlerin kapakları uzun süre açık kalsa bile mürekkebi kurumuyor. Cetvel ve şablonlar ile de kolayca kullanılabiliyor.

Ofis dostu Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler Ofix.com’da!

Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler hakkında faydalı bilgiler paylaştığımız bu yazımızı bitirmeden önce, online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre bu kalemler içinde ofislerin en çok sipariş verdiği ürünlerden üç tanesini belirtmek istiyoruz. Kurumsal müşterilerimiz için sunduğumuz yüzde 5’lik indirim fırsatından yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Stabilo Point 88 30 Renk Çantalı Set

Listemizin ilk sırasında, Stabilo Point 88 30 renk çantalı set var. 25 ana renk ile 5 adet fosforlu renk seçeneği olan ve özel çantası sayesinde kalem kutusu olarak da kullanılabilen bu seti sipariş vermek için burayı tıklayabilirsiniz.

Stabilo Point 88 10 Renk Şeffaf Paket

Listemizin ikinci sırasında, Stabilo Point 88 10 renk şeffaf paket var. Daha küçük bir set işinizi görecekse, 10 farklı renk seçeneğine sahip bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Stabilo Point 88 Açık Mavi Keçe Uçlu Kalem

Listemizin üçüncü sırasında, Stabilo Point 88 açık mavi keçe uçlu kalem var. Sitemizde satışını yaptığımız Stabilo Point 88 keçe uçlu kalemler içinde renk olarak daha fazla tercih edilen bu ürünleri buradan sipariş verebilirsiniz.

Ofix.com‘da satışı devam eden tüm Stabilo ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir