Tatil bitti, çalışma vakti!

Evet sevgili beyaz yakalılar, 9 günlük bayram tatili bitti ve yine işlerimizin başına döndük. Tatilin ardından çalışmak birçoğumuza yorucu ve sıkıcı gelmekte. Durumdan vazife çıkarmayı çok seven Ofixboy kardeşiniz bendeniz bugünkü yazımda, tatil sonrası ofise adapte olmakta zorluk çeken okurlarım için birkaç öneride bulunacağım. 

Güne iyi başlamalısınız.

Tatilde öğlenlere kadar uyumak, sonra öğleyin bir daha uyumak çok güzel, değil mi? Ne yazık ki, bu lüksümüzü tüm yıla yayamıyoruz. Tatil sonrası ofise adapte olmak için her şeyden önce güne iyi başlamalı, bunun için erken yatıp uykunuzu almalısınız. Sabahınızı doyurucu ve enerji verici bir kahvaltıyla desteklerseniz, ofise geldiğinizde kendinizi yorgun değil, zımba gibi hissedebilirsiniz. 

İşe biraz erken gidebilirsiniz. 

Yarım saat az ya da çok uyumak uyku sağlığı açısından hiçbir şeyi değiştirmez sevgili beyaz yakalılar. Fakat işe yarım saat erken giderseniz, gün içinde yapacağınız işleri planlamak için harika bir fırsat yaratabilirsiniz. Henüz kimse gelmemişken işte olursanız ofis atmosferini kendi başınıza solur, sakin bir şekilde işlerinizi planlayabilirsiniz. Hatta ilk çayınızı veya kahvenizi çoktan içmiş, arkadaşlarınız geldiğinde çalışmaya başlamış olabilirsiniz. İşlerinizi yoluna koyduktan sonra çay veya kahve molasına çıktığınızda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. 

Zor işleri ertelemekten kaçınmalısınız. 

Zihin enerjimizin miktarı maalesef sınırlı. Dolayısıyla biz bu enerjiyi tükettikçe, karar verme ve verimlilik mekanizmalarımız hızla yavaşlamaya başlıyor. Zor olan işleri korkutucu oldukları için günün sonuna ertelediğimizde, aslında onları yapmak daha da zorlaşıyor. Çünkü en yorgun olduğumuz saatlerde en zor işlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle, zihninizin en güçlü olduğu anlarda en zor işlere odaklanmalısınız. Ve tabii ofisinizde kartuş, toner, fotokopi kağıdı ve diğer sarf malzemeleri bitmiş olabilir. Zihninizi tedarik işleriyle meşgul etmemek için ofis siparişlerinizi buradan bize iletin, biz en kısa sürede karşılayalım… 😉 

Haftaya görüşmek üzere.

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir