Ofis Dostu Temizlik Bezleri

Temizlik yaparken en sık kullandığımız ürünlerin başında temizlik bezleri geliyor. Kullanım yeri ve özelliklerine göre temizlik bezleri arasında önemli birtakım farklılıklar mevcut. Temizlik yapacağımız yüzeylere en uygun temizlik bezlerini kullanırsak, gereksiz emek ve zaman kaybından kurtulabiliriz. Ofix.com sitesinin online alışveriş rehberi Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, ofislerde en çok kullanılan temizlik bezleri hakkında faydalı bilgiler paylaşacağız.

Temizlik bezi çeşitleri nelerdir?

Başta da belirttiğimiz gibi, temizlik bezleri arasında kullanım yeri ve özelliklerine göre önemli birtakım farklılıklar mevcuttur efendim. Gerek ev, gerekse ev dışı ortamlarda en sık kullanılan temizlik bezlerini mutfak bezleri, yer bezleri, cam bezleri ve toz bezleri şeklinde sınıflandırabiliriz. Mutfak bezleri içinde en çok kurulama bezleri ve masa bezleri kullanılmakta. Bu bezlerin en önemli özellikleri, mutfakta geçirilen süreyi daha verimli hale getirmeleri ve hijyen konusunda pratik çözümler sunmalarıdır. Mutfak bezleriyle ayrıca, mutfağımızda estetik bir görüntü yaratabiliriz.

Yer bezleri, zemin temizliğinde kullanılan bezlerdir. Diğer temizlik bezlerinden farklı olarak yer bezleri, yırtılmalara karşı çok daha dayanıklı bir dokuya sahiptir. Yer bezleri en çok banyo, tuvalet, giriş holü, cilalı veya işlenmemiş ahşap gibi yüzeylerde kullanılan temizlik bezleri türüdür. Cam bezleri ise cam temizliğinin olmazsa olmazlarından biridir. Camlarınızı silerken eğer iyi bir cam bezi kullanırsanız, yaptığınız temizliğin sonuçlarını kolayca görebilirsiniz. Cam bezleri ayrıca, temizlik bezleri içinde ayna veya çelik yüzeylerde ışıltılı bir görüntü yaratmaya uygun bezlerdir. 

Toz bezleri ise yüzeylerde toz, kıl veya tüyleri temizlemek için kullanılan bezlerdir. Özel yapıları sayesinde kirleri yüzeylerden temizlemeyi kolaylaştıran bu temizlik bezleri ofisimizde her an elimizin altında olmasını isteyeceğimiz ürünler arasında ilk sıralarda yer almakta. Ofis masa ve mobilyalarınızın, masaüstü gereçleriniz ve aksesuarlarınızın temiz ve güzel görünmesi için tozların her gün alınması gerekmekte.

Temizlik bezi üretiminde en sık kullanılan materyaller pamuk, elyaf, güderi ve polyesterdir. Bu materyallerin emiş gücü birbirinden farklı olduğu için, temizlik bezi fiyatları arasında fark oluşmakta. Fakat temizlik bezi toptan alımları, işyerleri için çok daha ekonomik olmakta. Online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre en çok tercih edilen temizlik bezi markaları ise Parex, Zanix ve Vileda markalarıdır. Temizlik bezleri için seçiminizi bu markalar içinden rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Mikrofiber bezler niçin daha çok tercih ediliyor?

Mikrofiber bezler, polyamadi veya polyester elyaftan elde edilen çok ince ipliklerden üretilmekte. Öyle ki, bu iplikler saç telinden 100 kat daha ince olabilmekte. Mikrofiber bezlerin bu özellikleri, temizlik bezleri içinde diğer bezlere oranla 10 kata kadar daha fazla emiş gücüne sahip olmalarını sağlıyor. Üstelik, yüzeylerde nemli veya kuru olarak kullanılabiliyor ve hem kolay, hem de hijyenik çözümler sunuyor. Mikrofiber bezlerde bakteri barınamıyor ve bunların kullanımı sırasında temizlik bezleri yanında başka bir temizlik maddesi kullanmaya gerek kalmıyor.

Yumuşak dokusu sayesinde hassas ve narin yüzeylere zarar vermeyen bu ürünler, özellikle de elektronik araçların temizliğinde akla gelen ilk ürünlerden biri. Fakat, yüzey temizliği için kullanılacak mikrofiber bezlerin nemli, toz almak için kullanılacak mikrofiber bezlerin ise kuru olması gerekir. Mikrofiber bezler ayrıca, toz itici özelliğe de sahiptir. Mikrofiber bezlerle tozu alınan yüzeylerde daha uzun bir sürede toz birikmekte.

Mikrofiber bezler özel yapılarından dolayı başka bir temizlik maddesi kullanımı gerekmeksizin yüzeylerde temizlik ve hijyen sağlamakta. Ki bu özelliklerinden dolayı, astım hastaları ve deterjana alerjisi olan tüketiciler tarafından özellikle tercih edilmekte. Bu ürünleri uzun süre kullanmak istiyorsanız, başka bir temizlik maddesiyle birlikte kullanmamalısınız.

Temizlik bezi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Temizlik bezlerinde hangi materyali tercih ediyor olursanız olun, bezin emicilik gücünün yüksek ve kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle de mutfak tezgahı ve yemek masasında kullanacağınız mutfak bezlerinin su emiş gücü çok yüksek olmalı. Mutfak bezlerinizin ayrıca, mutfak tasarımınızla uyumlu olmasına ve tıpkı dekoratif bir obje gibi mutfağınızda güzel bir görüntü oluşturmasına dikkat etmelisiniz. Mutfak tekstil ürünleri içinde önemli bir yere sahip olan kurulama bezleri, mutfak çekmecenizde veya dış yüzeylerde ne kadar güzel bir görüntü yaratırsa, bu ürünleri kullanırken alacağınız keyif de o kadar yüksek olacaktır.

Yer temizliğinde kullanacağınız yer bezleri, kiri ve suyu çok iyi bir şekilde emebilmeli ve kolayca sıkılabilmeli. Zorlu kirleri yüzeysel değil, derinlemesine temizleyebilmeli. Yerdeki saç ve diğer döküntüleri kolayca toplayabilmeli. Yer bezlerinizin ayrıca, çamaşır makinesinde yıkanabilir ve çamaşır suyuna dayanıklı olmasını tercih edebilirsiniz. Cam bezleri ve toz bezleri konusunda mikrofiber bezler ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. Özellikle de ofis ortamında mikrofiber bezler, çok daha kolay ve hijyenik çözümler sunmakta. 

Ofis dostu temizlik bezleri Ofix.com’da!

Temizlik bezleri hakkında faydalı bilgiler paylaştığımız bu yazımızı bitirmeden önce, online ofis marketiniz Ofix.com‘un verilerine göre ofislerin en sık sipariş verdiği temizlik bezleri içinde ilk üçte yer alanları kısaca tanıtacağız. Kurumsal müşterilerimize sunduğumuz özel fırsatlardan yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Parex Mikrofiber Bez

Listemizin ilk sırasında, Parex mikrofiber bez var. “3 al 2 öde” avantajıyla satışa sunulan bu ürünleri ofis masa ve mobilyalarınızın, masaüstü gereçleriniz ve aksesuarlarınızın temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu temizlik bezleri için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Zanix Mikrofiber Bez

Listemizin ikinci sırasında, Zanix mikrofiber bez var. 4’lü set halinde satışa sunulan bu ürünler, 32 x 32 cm ölçüsünde ve çamaşır makinesinde yıkanabilir özellikte. Özel mikrofiber dokusu sayesinde toz ve kirleri kolayca hapseden bu ürünleri de yine ofisinizde toz almak için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu temizlik bezleri için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Vileda Sünger Temizlik Bezi

Listemizin üçüncü sırasında, Vileda sünger temizlik bezi var. Paket içi miktarı 3 adet olan bu ürünler, 18 x 20 cm ölçüsünde. Sıradan sünger bezlere oranla daha kalın olan bu ürünler, pamuk ve selülozdan oluşan özel dokusu sayesinde hem dayanıklı, hem de ergonomik. Dalgalı yapısı sayesinde yüzeylerden partikülleri kolayca toplayan bu ürünlerde bakteri oluşumu görülmemekte. Bu temizlik bezleri için ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ofix.com‘da satışı devam eden diğer temizlik bezlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

 1. Klima Servisi

  Elektronik cihazların uzun ömürlü çalışmasını sağlamak professionel bakım ve onarımdan geçer. Bu konu klima cihazları üzerinde düşünüldüğünde daha hassas ve insan sağlığı için önemli bir hal alıyor. Evinizde eşinize çocuklarınıza işyerinizde çalışanlarınıza ve müşterilerinize ferah bir ortam sunan klimalarımızın temiz ve sağlıklı hizmet vererek uzun yıllar devam etmesini istiyorsanız onun bakımıyla ve sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekmektedir.

  Kuruluşumuz önde gelen klima firmalarının cihazları hakkında tam donanımlı elemanlar yetiştirerek başta Anadolu yakası olmak üzere İstanbul içinde en hızlı ve güvenilir servis hizmetini sunmakta.

  Bizlerin amacı sizlerin ferah ortamlarını koruyarak güvenini kazanmak. Müşteri memnuniyetinin olmadığı hiç bir yerde başarıdan söz edilemez.

  Bizimle iletişime geçerek klima servisi, klima bakımı, klima montajı, klima sökme takma, klima alt yapı hazırlama gibi klimayla alakalı tüm konularda yardım talep edebilirsiniz. Uzman kadromuz en kısa sürede sizlere yardımcı olacak.

  Sizler klima servisi, klima bakımı, klima montajı, klima sökme takma, klima alt yapı hazırlama gibi hizmetlerimizden yararlanabilirken sorunsuz klimanız içinde önlemler alabilirsiniz. Kuruluşumuz cihazlarınız için ister tek seferlik ister periyodik şekilde klima bakımlarını yapmaktadır.
  Klima alt yapı çalışmaları için ücretsiz olarak sunduğumuz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Keşif hizmeti klima satışlarında da ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir