Toplu Karton Bardak Nereden Alınır?

İnsan sağlığı için plastik bardağa oranla daha uygun olan karton bardaklar aynı zamanda çevre dostu özelliktedir. Kanserojen madde içermemekle birlikte doğada hızla kaybolur. Toplu karton bardak ihtiyacı özellikle ofis ve iş yerlerinde pratik çözümler sunar. Plastik bardaklar, sıcak içecek tüketmeye uygun değilken tek kullanımlık karton bardaklar içerisinde su, kahve, çay gibi sıcak ve soğuk içecekler güvenle tüketilebilir. Bu kapsamda karton bardakların kullanım alanı oldukça geniş olup kullanım rahatlığı sunması sayesinde günümüzde sıklıkla tercih edilen ofis sarf malzemeleri arasında yer alır.

Kullanım ihtiyacına uygun olarak farklı sayıdaki paketleri üretilmektedir. Özellikle yoğun olarak çay ve kahve tüketilen ofis ve iş yerlerinden 3.000 karton bardak paketleri ideal bir kullanım sunar. Fiyat bakımından uygun olması sayesinde hemen hemen herkes tarafından tercih edilebilecek bir üründür.

Pratik kullanım kolaylığı sağlaması, çevre temizliğini ve düzenini koruması bakımından karton bardaklar iş yerleri, ofisler, okullar, evler ve çeşitli etkinliklerde kullanıma uygundur. Elbette geniş bir kullanıcı kitlesine sahip karton bardaklar hakkında birçok soru da yanıt bekliyor. Bu kapsamda karton bardaklar hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz. Toplu karton bardak nereden alınır? Karton bardak nerelerde kullanılır? Karton bardak yıkanır mı ya da tekrar kullanılır mı? Toplu karton bardak koli fiyatı nedir gibi sorularınızın yanıtlarını içeriğimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Toplu Karton Bardak Nereden Alınır?

1 Koli Kâğıt Bardak Kaç Adet?

Bir koli içerisinde 3000 adet kağıt bardak bulunmaktadır. Elbette kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak 50’li karton bardak ya da 100’lü karton bardak gibi farklı sayılarda karton bardakları da kolayca temin edebilirsiniz.

Karton Bardak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Karton bardak alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı konular vardır. Her ne kadar basit ve gündelik bir ürün olsa da insan sağlığını etkiler. İlk olarak kaliteli malzemeden yapılması ve sızdırmaması gerekir. Karton bardaklar boylarına ve kullanım amaçlarına göre farklı gramajlarda üretilmektedirler. Bu noktada kullanım amacınıza bağlı büyüklükte bardakları tercih ederek ideal bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Bardak Oz Ölçüsü Nedir?

Oz, bir kütle birimi olup karton bardakların ebadını belirtmek için kullanırız. Oz ve ml birimleri yaklaşık olarak şu şekildedir:

  • 1 Oz karton bardak: 29.57 ml’dir.
  • 4 Oz karton bardak: 112 ml’dir. Çoğunlukla Türk kahvesi ve espresso gibi içeceklerin tüketiminde için uygundur.
  • 5 Oz karton bardak: 140 ml’dir. Gün içinde çay ve kahve tüketimi için uygun ölçüdedir.
  • 7 Oz karton bardak: 200 ml’dir. Su, çay, kahve, meşrubat gibi sıcak ve soğuk içecekler için ideal ölçüdür.
  • 8 Oz karton bardak: 225 ml’dir. Çoğunlukla bardakta satılan soğuk içecekler için tercih edilmektedir.
  • 9 Oz karton bardak: 250 ml’dir. Soğuk kahve, meşrubat ya da su tüketimi için uygundur.
  • 12 Oz karton bardak: 340 ml’dir. Büyük boy içecek servisleri için idealdir.
  • 16 Oz karton bardak: 480 ml’dir. Büyük boy soğuk içecek servisleri için uygundur.

7 Oz Karton Bardak Ne Demek?

Toplu karton bardak alımlarında en çok talep gören bardak boyu 7 Oz şeklindedir. 200 ml değerindeki bu karton bardaklar ortalama olarak bir su bardağına denk gelir. Günlük çay ve kahve tüketimi için ideal bir ebattır.

Toplu Karton Bardak Nereden Alınır?

Karton Bardak Kaç Oz Olmalı?

Sıcak ve soğuk içeceklerin tüketiminde ideal kullanım sunan karton bardaklar farklı Oz ölçülerindedir. Bu kapsamda kullanım amacına uygun ölçüdeki bir bardağa tercih etmek gerekir. Türk kahvesi için ideal ölçü 4 Oz iken gündelik çay ve kahve tüketiminde 7 Oz karton bardak uygundur. Soğuk içecek ve meşrubatların tüketiminde ise daha ziyade 12, 16 Oz gibi büyük ebatlar tercih edilmektedir.

Neden Karton Bardak?

Karton bardaklar tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Sıcak ve soğuk tüm içecekler için ideal bir kullanım sunar. Kanserojen madde içermediği gibi çevre dostudur. Plastik bardakların tersine sıcak içeceklerin tüketiminde karton bardakları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Selülozdan üretilmektedir. Bu sayede ısınan ham madde içeceğe karışmaz.

Gün içerisinde yoğun bir şekilde çay ve kahve tüketilen devamlı bardak ihtiyacının olduğu ofis, iş yeri, okul, kantin gibi alanlarda pratik bir kullanım sunar. Tek kullanımlık olması sayesinde artı bulaşık derdi çıkarmaz. İnsan sağlığına herhangi bir risk oluşturmadığı ve uygun fiyatlı olduğu için herkes için ideal bir üründür.

Toplu karton bardak alımları maliyet açısından avantaj sağlar. Bu kapsamda ihtiyacınıza göre 50’li karton bardak ya da 100’lü karton bardak tercih edebilirsiniz. Eğer kullanım ihtiyacınız fazla ise 3000 karton bardak kolisi oldukça avantajlı bir seçenektir.

3000 Karton Bardak Nereden Alınır?

Karton Bardak En Çok Nerede Kullanılır?

Ofis, iş yeri, okul, kantin gibi içecek tüketiminin yoğun olduğu tüm alanlarda kullanıma uygun bir üründür. Sıcak ve soğuk tüm içeceklerin servisinde kullanıma uygundur. Günümüzde özellikle ofislerin vazgeçilmez sarf malzemeleri arasında yer alır. Çünkü hem temizlik ve düzene yardımcı olur hem de uygun fiyatlıdır. Ayrıca kamp, piknik ve çeşitli etkinliklerde içeceklerin servisinde kolaylık sağlar. 4 ile 12 Oz arasındaki karton bardakları, sıcak ve soğuk içeceklerin servisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer gün içerisinde yoğun bir şekilde su, çay, kahve tüketilen bir iş yeriniz varsa toplu karton bardak alımları fiyat açısından avantaj sağlar.

Karton Bardak Yıkanır mı?

Karton bardaklar tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Bu yüzden yıkanarak yeniden kullanılması uygun değildir. Ham maddesi selüloz olduğu için yıkama sırasında zarar görür ve kullanılamaz hale gelir. Bu yüzden karton bardakları kullandıktan sonra direkt çöpe atmalısınız.

3000 Karton Bardak Nereden Alınır?

Karton Bardak Tekrar Kullanılır mı?

Karton bardaklar, tekrar kullanıma uygun değildir. Sıcak ya da soğuk içecekler tüketildikten sonra bu bardakları sağlığınız açısından tekrar kullanmamalısınız.

3000 Karton Bardak Fiyatları Ne Kadar?

Toplu karton bardak alımları için ideal olan 3000 adet karton bardak kolileri yoğun içecek tüketilen iş yerleri, ofisler ve tüm mekanlar için avantajlıdır. 3000 karton bardak fiyatları ürünün kalitesine, markasına ve tasarımına göre değişkenlik gösterir. Bu kapsamda en kaliteli ve uygun fiyatlı karton bardakları toplu olarak almak için Ofix satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir