Webrazzi Ödülleri için oyunuzu kullandınız mı?

İnternet dünyasında çok önemli olan Webrazzi Ödülleri için oylama devam ediyor efendim. Online ofis marketiniz Ofix.com, yılın e-ticaret sitesi kategorisinde aday. 16 kategoride internet siteleri, markalar, girişimciler ve yatırımcıların rekabetine sahne olan bu yılki oylama, 12 Ocak saat 17.00’ye kadar devam edecek. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, Webrazzi Ödülleri hakkında önemli bilgiler paylaşacağız ve henüz oy kullanmayan okurlarımız için nasıl oy kullanılacağını anlatacağız.

Webrazzi nedir?

İnternet dünyasında büyük ilgi gören Webrazzi, sosyal medya ve dijital pazarlama alanlarında gündemi takip ederek gelişmeleri analiz eden bir platform. 2006 yılında Arda Kutsal tarafından kurulan Webrazzi, ürettiği özgün içeriklerle sektördeki pek çok profesyoneli aynı çatı altında buluşturuyor. İnternet dünyasında en yeni Web girişimlerinden yatırım haberlerine ve en geniş kapsamlı analizlere kadar pek çok içerikle Webrazzi, deyim yerindeyse internet dünyasının nabzını tutuyor efendim. Ve bu özellikleri nedeniyle, Türkiye’deki diğer masaüstü yayıncılardan ayrılıyor.

Webrazzi‘nin dikkat çeken bir diğer özelliği de internet dünyası ve e-ticarete yönelik düzenlediği konferanslar ve etkinlikler. Bu çalışmalar tek günlük tematik etkinlikler şeklinde olabildiği gibi, yılda bir kez yüzlerce konuşmacı ve binlerce konuğa hitap eden konferanslar şeklinde de olabilmekte. Türkiye ve yakın coğrafyamızdaki en etkili internet konferansları, Webrazzi ekibi tarafından organize edilmekte.

Webrazzi Ödülleri’ni takip ediyor musunuz?

2009 yılından beri verilmekte olan Webrazzi Ödülleri, her yıl internet dünyası ve e-ticaret sektöründe en iyileri belirliyor efendim. Yıllar içinde ödül kategorisi sayılarında değişim görülse de bu ödüllere yönelik ilginin hep yüksek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Webrazzi Ödülleri 2009‘da adaylar, 14 kategoride yarıştı. Sonuçlara göre yılın en iyi yeni Web girişimi ve en iyi müzik sitesi Fizy.com, en iyi oyun sitesi Kraloyun.com, yılın Web girişimcisi ise Ali Rıza Babaoğlan ve Aykut Karaalioğlu seçildi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren bu oylamada, en iyi video sitesi AlkislarlaYasiyorum.com olurken, en iyi arkadaşlık sitesi Hocam.com seçildi. Oylamada ayrıca Ntvmsnbc.com, GittiGidiyor.com, Beyazperde.com gibi siteler farklı kategorilerde ödüle layık görüldü. Sosyal medyayı en iyi kullanan marka olarak Turkcell seçilirken, sosyal medyayı en iyi kullanan ünlü kişi ise Sertap Erener seçildi.

2010 yılında ise Webrazzi Ödülleri için adaylar, 23 kategoride yarıştı efendim. Yılın en iyi yeni Web girişimi Trendyol.com, en iyi Web girişimi ve en iyi müzik sitesi Fizy.com, en iyi yabancı Web girişimi Facebook.com ve en yenilikçi Web girişimi AlısverisRobotu.com seçildi. Yılın Web girişimcisi Demet Mutlu olurken, yılın melek yatırımcısı Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı oldu.

Webrazzi Ödülleri 2016’nın En İyileri

2016 yılında Webrazzi Ödülleri için adaylar 15 kategoride yarıştı. Yılın girişiminde Getir.com, yılın fintech girişiminde İninal.com, yılın loT girişiminde Evraka.com, yılın SaaS girişiminde Parasut.com ödül kazandı. Yılın girişimcisi ödülü İninal.com‘dan Bülent Tekmen‘e giderken, yılın yatırım şirketi 500 İstanbul oldu. Yılın melek yatırım ağı Galata İş Melekleri, yılın melek yatırımcısı ise Nevzat Aydın seçildi. Yılın girişim hızlandırıcısı İTÜ Arı Çekirdek, yılın e-ticaret sitesi Hepsiburada.com, yılın pazar yeri n11.com, yılın ilan sitesi Sahibinden.com, yılın en başarılı YouTube kanalı Oha Diyorum!, yılın dijital bankacılık uygulaması Garanti Cep, yılın en dijital markası ise Turkcell seçildi.

Webrazzi Ödülleri 2017 Adayları

Bu yılki ödüller için adaylar, 16 kategoride yarışıyor efendim. Yılın girişimi kategorisinde App Samurai, Paket Taxi, Sinemia, Kolay IK, Insider, Reengen, TeamSQL, Apsiyon, Scotty ve Evdeki Bakıcım yarışıyor. Yılın Fintech girişimi kategorisinde yarış Ödeal, Zek.ai, Manibux, İninal, Paraşüt, E-kira, PayU, İyzico ve BKM Express arasında geçiyor. Yılın loT girişimi kategorisinde Spirohome, Eyedius, Evreka, Comodif, Monument, Pubinno, Reengen, Cosa, Onlock ve Zaxe aday.

Yılın SaaS girişimi kategorisinde ise Insider, App Samurai, TeamSQL, Salesmot, Dahi.ai, SOR’un, Paraşüt, Segmentify, Datapare ve KolayIK yarışıyor. Yılın girişimcisi kategorisinde Hande Çilingir, Tarkan Anlar, Rıfat Oğuz, Emre Fadıllıoğlu, Barbaros Özbugutu, Sina Afra, Efecan Erdur, Raşit Emir Süer, Başak Taşpınar Değim ve Murat Soysal yarışıyor. Yılın yatırım şirketi adayları ise Vestel Ventures, IDA Capital, Diffusion Capital Partners, 500 İstanbul, ACT Venture Partners, 212, F+ Ventures, Revo, Nexus Ventures, Earlybird Venture Capital.

Yılın melek yatırım ağı kategorisindeki adaylar BIC Angels, Teb Özel Melek Yatırım Platformu, İstanbul Startup Angels, Egiad İş Melekleri, Arya Women Investment Platform, Trangels, Şirket Ortağım, Galata Business Angels, BÜMED Business Angels – BUBA ve Keiretsu Forum Türkiye. Yılın melek yatırımcısı kategorisindeki adaylar ise Ömer Erkmen, Melih Ödemiş, Erdem Yurdanur, Hasan Aslanoba, Ahu Serter, Nevzat Aydın, Sina Afra, Fırat İşbecer, Sinan Güler ve Mustafa Sandal.

İnternet dünyası ve e-ticaret siteleri sonuçları merakla bekliyor. 

Ödül kategorileri bu kadar değil efendim. Yılın girişim hızlandırıcısı kategorisinde Sabancı Üniversitesi SUCOOL, BIC 101, Albaraka Garaj, Viveka, Kworks, Workup by İş Bankası, Türk Telekom Pilot, Cyberpark Hızlandırma Programı, TİM TEB Girişim Evi ve İTÜ Arı Çekirdek arasında yarış devam ediyor. Yılın e-ticaret sitesi kategorisinde ise online ofis marketiniz Ofix.com sitesi Boyner, Trendyol, Morhipo, Modanisa, Hepsiburada, Etstur, Sefamerve, GittiGidiyor ve n11 ile yarışa devam ediyor.

Yılın pazar yeri kategorisindeki yarış ise Mutlubiev, İyisahne, n11, TutumluAnne, Hepsiburada, Yolluyo, Modacruz, Letgo, GittiGidiyor ve Armut.com arasında devam ediyor. Yılın ilan sitesi kategorisindeki adaylar ise Arabam.com, Hürriyet Emlak, Sahibinden.com, Milliyet Emlak, Kariyer.net, Dolap.com, Yenibiris.com, Emlakjet, Zingat.com ve Garajsepeti.

Yılın en başarılı YouTube kanalı kategorisindeki yarış Geekyapar, Enes Batur, Onedio, Kafalar, Babala Tv, Berkcan Güven, Barış Özcan, Oha Diyorum!, Danla Bilic ve Orkun Işıtmak arasında devam ediyor. Yılın dijital bankacılık uygulaması içinse Vakıfbank Mobil, QNB Finansbank Cep Şubesi, ING Mobil, YapıKredi Mobil, Ziraat Mobil, Akbank, Garanti Cep, Enpara, Cepte TEB, İş Cep aday.

Yılın en dijital markası kategorisinde Türk Telekom, Netflix, Garanti Bankası, THY, LC Waikiki, Turkcell, Vodafone, Mavi, Türkiye İş Bankası ve Vestel aday. Yılın Blockchain girişimindeki yarış ise Koineks, COLENDI, Koinim, Joint Ventures, Copyrobo, S4Mining, BTC Türk, Paribu, Peer Guess ve Kimlic arasında devam ediyor.

Oylama için son gün 12 Ocak!

İşte efendim, Webrazzi Ödülleri için bu yılki adaylar bu şekilde. Listeye şöyle bir baktığımızda, Türkiye’de internet dünyası ve e-ticaret sektörünün en önemli isimlerini görüyoruz. Sektörde en iyilerin belirleneceği bu oylamada tüm internet kullanıcıları kolayca oy kullanabiliyor. Yılın e-ticaret sitesi kategorisinde Ofix.com sitemizi aday gösteren tüm okurlarımıza teşekkür ederiz. Oylama, 12 Ocak saat 17.00’ye kadar devam edecek. Henüz oy kullanmamış okurlarımız,

http://odul.webrazzi.com/

adresinden giriş yaparak ilgili Webrazzi Ödülleri panelinden kolayca oy kullanabilirler.

İyi olan kazansın efendim… 😉 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir