Yağmurlu Havalar İçin Güzellik Sırları

Bugünkü yazım daha çok “Ofixgirl“lere uygun bir konu olacak sevgili beyaz yakalılar! Baştan uyarayım, bolca östrojen içeren bir yazı olacak! Bugün kadın okurlarıma, yağmurlu havalar için güzellik sırları vereceğim. Sonbahar ve kış aylarının sert hava koşullarına karşı görüntüyü korumanın yolları eminim çok işlerine yarayacaktır. 

Biliyorsunuz, bir süredir ülke genelinde sevimsiz bir fırtına hali var. Sokaklarda ayağında topuklular, saçı başı dağılmış, elinde şemsiyesi bir o yana bir bu yana savrulan kadınlar görüyorum. Bu kadınlar her gün şirkete düzgün ve şık bir görüntüyle gelmek için ne kadar çaba harcıyor, haberiniz var mı? Ama merak etmeyin, bu yazıda yapacağım uygulanabilir önerilerle kadın okurlarımın güzelliği artık yağmur, çamur (Tamam, bu abartı oldu biraz!) ve fırtına geçirmeyecek!

Cildinizi fırtınaya hazırlamalısınız.

Sonbahar ve kış aylarında hangi nemlendiriciyi kullandığınız hava koşullarına göre değişmeli arkadaşlar. Eğer dışarıda kuru ve sert bir soğuk varsa, cildi derinlemesine nemlendiren bir ürün uygulamalısınız. Çünkü cilt böyle havalarda ekstra neme ihtiyaç duyar. Maazallah cildiniz pul pul olur, dökülür yoksa. Ancak hava yağmurluysa durum bunun tam tersi olabilir. Yağmurlu günlerde hava zaten epey nemli olduğu için cildi ağırlaştırmayan, hafif yapılı bir nemlendirici tercih etmelisiniz. Ayrıca yağmurda makyajın akmaması için nemlendiricinin ardından mutlaka bir makyaj bazı kullanmalısınız.

Saç modelinizi yağmura uygun şekilde yapmalısınız.

Önce şunu söyleyeyim. İstediğiniz kadar şapka takın ya da şemsiye taşıyın, yağmurlu havalarda saçlarınız asla laf dinlemeyecektir. Ama özellikle elektriklenmeye ve kabarmaya meyilli bir saç tipiniz varsa, elektriklenmeyi kontrol altına alan ürünleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Böyle bir ürünü kullandıktan sonra saçlarınızı mutlaka toplamalısınız (atkuyruğu ya da topuz olabilir). Başınızın ön tarafındaki saç tellerinin rüzgarda uçuşmasını engellemek için bir bandana takabilirsiniz.

Suya dayanıklı ürünler kullanmalısınız.

Normalde suya dayanıklı makyaj malzemeleri çok kalıcı olduğu için cilde ya da kirpiklere yapışıyor ve zarar veriyor. Ancak yağmurlu havalarda ara sıra kullanmak kabul edilebilir bir durum. Önemli bir toplantı ya da sunum yapacaksanız, patronların karşısına akmış rimellerle çıkmak istemezsiniz. Özellikle tüm gün oradan oraya koşuşturma halinde geçecekse “waterproof” denilen bu ürünler hayat kurtarıcı olabiliyor. Su geçirmeyen ürünlerle makyajınızı yaptıktan sonra, son olarak makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. 

Hepinize güzel günler, iyi çalışmalar diliyorum. 

Ofixboy…

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir