Yapılacaklar Listeniz İçin En Güzel Uygulamalar

Yapılacaklar listesi oluşturmak, düzgün ve planlı bir iş hayatının olmazsa olmazlarından biridir. İşlerinizi planlamayı alışkanlık haline getirirseniz, ne zaman ne yapacağınıza dair kafa karışıklığı yaşamaz, tüm işlerinizi planlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Yapılacaklar listesi oluşturmak için kırtasiye ürünlerini veya online uygulamaları kullanabilirsiniz. Eğer teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanmak ve yapılacaklar listenizi online ortamda daha kullanışlı hale getirmek isterseniz, bu konuda pek çok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Ofix Blog‘da bugünkü yazımızda, yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar hakkında bazı önerilerde bulunacağız. 

OneNote

Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde ilk sırada OneNote uygulamasını değerlendirebilirsiniz. Microsoft tarafından geliştirilen OneNote, yapılacaklar listesi için kullanabileceğiniz en iyi dijital not defterlerinden biridir. Not tutma konusunda pratik pek çok çözüm sunan bu uygulama, not tutmanın yanı sıra çizim yapmak için de oldukça kullanışlı. Notlarınızı dilerseniz klavyeyle, dilerseniz uygulama içinde yapacağınız çizimlerle tutabilirsiniz. Paylaşılan not defteri özelliği sayesinde notlarınızı veya çizimlerinizi başkalarıyla paylaşabilir, farklı notlar üzerinde birleştirme veya güncelleme yapabilirsiniz. OneNote uygulamasını ister masaüstünde, isterseniz mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Windows‘un yanı sıra Mac yazılımında da destekleniyor olması OneNote‘un önemli bir avantajı. Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde OneNote, Microsoft Office programlarıyla bütünleşik çözümler sunuyor ve bilgiyi kolay işlenebilir hale getiriyor. Uygulamayı ister Adroid, isterseniz iOS üzerinden kullanabilirsiniz. 

Google Keep

Google‘ın not tutma uygulaması olan Google Keep de bu konuda en başarılı uygulamalardan biri konumunda. Bu uygulama sayesinde günlük, haftalık veya aylık yapılacak işler için farklı listeler oluşturabilir, notlarınızı planlı şekilde tutup düzenleyebilirsiniz. Uygulamayı not tutmanın yanı sıra iş takip veya kontrol listesi oluşturmak ve hatırlatma almak için de değerlendirebilirsiniz. Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Google Keep‘in en önemli özelliklerinden biri, hatırlatma ayarının konuma göre ayarlanabiliyor olmasıdır. Bu özellikten yararlanırsanız, notlarınızı veya listelerinizi bulunduğunuz konuma göre Google Keep size hatırlatacaktır. Uygulamanın basit ve kullanışlı olması da bir diğer özelliği. Bu sayede her gün milyonlarca kullanıcının not tutma işlerini kolaylaştırıyor, not tutmayı keyifli hale getiriyor. Dilerseniz, notlarınızı renklendirebilir, aradığınız zaman daha kolay bulabilirsiniz. Sesli notlarınızı yazıya dönüştürmek, çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek, oluşturduğunuz bilgileri başkalarıyla paylaşmak için de Google Keep başarılı çözümler sunuyor. 

GTask

Google tarafından bu konuda geliştirilen bir diğer uygulama olan GTask da yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde değerlendirilebilir. Not tutmanın yanı sıra iyi bir görev yönetimi uygulaması arıyorsanız GTask iyi bir seçim olabilir. Online olarak kullanabileceğiniz bu uygulamayı Google Takvim ile birlikte kullanabilir, birden çok Google hesabı için görev yönetimi düzenlemesi gerçekleştirebilirsiniz. İş takibi ve toplu görev yönetimi için Google Keep‘e oranla daha pratik çözümler sunan GTask, diğer Google uygulamalarıyla entegre şekilde çalışarak zaman yönetiminde daha başarılı çözümler sunuyor. Uygulama sayesinde Görevler bölümüne sürüklediğiniz e-postanıza kolayca ulaşabilir, görevleri birtakım alt görevlere ayrıştırabilirsiniz. Görevlere tarih ataması gerçekleştirebilir, iş planınıza farklı cihazlar üzerinden de kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde GTask, gelişmiş özellikleri sayesinde zaman kaybını önlüyor, iş verimliliğini arttırıyor. 

Evernote

Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Evernote, aldığınız notlara ses ve fotoğraf ekleme konusunda pratik çözümler sunuyor. Dilerseniz, sadece ses ve fotoğraflardan oluşan notlar da alabilir ve bu notlara tüm cihazlarınız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde çalışan Evernote, Windows ve Mac platformlarında da sorunsuz şekilde çalışmakta. Notlarınızı bilgisayar, tablet veya akıllı telefonunuz üzerinden senkronize bir şekilde kullanabilir, sunumlarınız için data biriktirebilirsiniz. Uygulamanın kolay kullanılan güçlü arama motoru sayesinde notlarınızı kolayca bulabilir, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Uygulamada yer alan Görevler bölümü, yapılacaklar listesi oluşturup bu listeyi etkin şekilde yönetme imkanı sunuyor. Bu bölümün notların içinde bulunması, notlar ile özel bir görev yöneticisi arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan kullanmaya imkan tanıyor. 

Any.Do

Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Any.Do uygulaması da diğerleri gibi not tutma ve yapılacaklar listesi oluşturma konusunda pratik çözümler sunuyor. Bu uygulamayı da diğerleri gibi hatırlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Dünya genelinde 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip Any.Do uygulaması, görev yönetimi konusunda özgün birtakım özelliklere sahip. Aynı zamanda da Google ve Microsoft ürün ve hizmetleriyle senkronize bir şekilde çalışabiliyor. Uygulamada yer alan widgetların ana ekran üzerinden kolayca düzenlenebiliyor olması, özellikle mobilde kullanımı son derece kolaylaştırıyor. Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Any.Do uygulamasında notlarınızı ve iş planınızı dilerseniz mikrofon yardımıyla yazıya geçirebilirsiniz. Listenizi başkalarıyla düzenlemek ve paylaşmak için de uygulamadaki pratik çözümlerden yararlanabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemiyle çalışan widgetları ihtiyaçlarınıza göre düzenleyip yapılacaklar listenizi kolayca hazırlayabilirsiniz. 

Wunderlist

Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Wunderlist, kalabalık bir ekipte görev takibini kolaylaştırmak için tercih edebileceğiniz en güzel uygulamalardan biri. Üzerinde çalıştığınız projenin farklı unsurları farklı kişiler tarafından yerine getiriliyor olabilir. Ekibinizde çalışan sayısı fazlaysa tüm işleri senkronize şekilde takip etmekte güçlük çekebilirsiniz. Bu güçlüğü aşmak için Wunderlist pratik çözümler sunuyor. Uygulamada farklı kişiler için görev listeleri oluşturabilir, gerekli notları alabilir, bu notları dilediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Wunderlist, özellikle ekip yönetimi konusunda en ideal çözümlerden biri durumunda. Uygulamayı diğerleri gibi dilediğiniz platform üzerinde kolayca kullanabilirsiniz. Uygulamanın temel özelliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Daha gelişmiş özelliklerinden yararlanmak içinse ücretli seçenekleri devreye alabilirsiniz. 

Simplenote

Eğer sade bir tasarıma sahip ve basit bir not tutma uygulaması ile yapılacaklar listesi oluşturmak isterseniz, Simplenote sizin için iyi bir seçim olabilir. Diğer uygulamalara oranla Simplenote, oldukça sade ve basit bir arayüze sahip. Bu nedenle iş yönetimi alanından çok, günlük basit işlerin takibi için daha kullanışlı olabilir. Not almak ve yapılacaklar listesi oluşturmak için bu uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz. Uygulamada notunuzun ilk satırını başlık olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Notlarınızı dilediğiniz şekilde biçimlendirebilir, farklı yazı stilleri kullanabilirsiniz. Not almanın yanı sıra görev oluşturma ve hatırlatma özellikleri de uygulamayı günlük işlerin takibi için cazip hale getiriyor. Simplenote uygulamasını Google Play ve App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

Todoist

Todoist uygulaması da yine yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde değerlendirilebilir. Basit ihtiyaçlarınız için uygulamanın ücretsiz seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Daha yüksek proje limitleri ve hatırlatıcı gibi ek özellikleri içinse ücretli seçenekleri kullanabilirsiniz. Zaman yönetimi, odaklanma, görev paylaşımı gibi konularda pratik çözümler sunan Todoist, bildirim özelliği sayesinde yapılan işlerin ardından bilgilendirme sağlıyor. Uygulamada yer alan etiketler ve filtreler ise hem kullanımı kolaylaştırıyor, hem de iş takibinde yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırıyor. Uygulama üzerinden e-postalarınıza, takvim ve diğer dosyalarınıza kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Paylaşılmış görevlerinizi takviminiz üzerinde görüntüleyebilir, sesli notlarınızı ilgili kişilere iletebilirsiniz. Yapılacaklar listeniz için en güzel uygulamalar içinde Todoist, çalışmalarınızı daha verimli hale getirebileceği gibi, eğlenceli hale de getirebilir. 

Tüm okurlarımıza sağlıklı, keyifli ve bol kazançlı günler diliyoruz… 

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir