Yumuşak İçim Sevenlere; Jacobs Selection Filtre Kahve

Bazıları kahvesini sert aromalı severken bazıları daha keyifli ve yumuşak içim tercih edebilirler. Dolayısıyla bu kapsamda günümüzde çok sayıda kahve markasının hem sert hem de yumuşak içimli kahve çeşitleri olduğunu söylemeliyiz. En çok tercih edilen yumuşak içimli filtre kahve Jacobs Selection filtre kahve desek yanlış olmaz. 1934 senesinden bu yana Dünyanın en sevilen kahve markaları arasında yer alan Jacobs’un Selection filtre kahvesi, günün her saatinde tam da yumuşak içim tercih edenlerin kahvelerini keyifle yudumlamalarına olanak sağlıyor.

İşyerinde, ofiste, okulda, hastanede, kampta, kütüphanede… İstediğiniz her yere yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinden öğütülen bu kahveyi götürebilirsiniz. Jacobs filtre kahve Selection %100 Arabica kahve çekirdeklerinden üretilmektedir. Nitekim etkileyici zengin aromasını elde etmek için uygulanan ileri teknoloji öğütme işleminden sonra kullanıma hazır hale getirilir.

Jacobs filtre kahve, farklı şekillerde demlenebilir. İsterseniz filtre kahve makinesinde isterseniz french press’te ya da filtre kağıdı ile demlemeniz mümkün. Eğer yumuşak içim tercih edip etmediğinizi bilmiyorsanız Jacobs Selection filtre kahve 250 gr. ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Böylelikle sert içimden önce yumuşak içimle kahve lezzetine kendinizi alıştırabilirsiniz.

Yumuşak İçim Sevenlere; Jacobs Selection Filtre Kahve

Jacobs Selection Filtre Kahve Nedir?

Yüksek kalitedeki kahve çekirdeklerinin kavrularak öğütülmesi ile üretilen Selection filtre kahve, yumuşak içim tercih edenler için idealdir. %100 Arabica çekirdeklerinin büyüleyici kokusu ve aroması kahve severlerin damaklarında eşsiz bir iz bırakır. Jacobs’un Selection filtre kahvesi tahılımsı ve sitrik notaların dengeli bir harmanıdır.

Jacobs Selection Filtre Kahve Sert mi?

Yoğun aromasıyla kahve severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Jacobs Selection yumuşak içime sahip bir kahvedir. Jacobs’un yumuşak içimli bu, kahve çeşidi vakumlu paketlerde sunulduğu için tadını ve kokusunu daima korur. Orta-sert içimli kahve tercih etmek isteyenler için Jacobs Monarch daha ideal bir tercihtir.

Jacobs Selection Kahve Nasıl?

Az kavrulmuş çekirdekler sayesinde yumuşak içim sunan Selection filtre kahve zengin bir aromaya sahiptir. Yumuşak ve pürüzsüz bir içim sunar. Öğütülmüş olarak üretilen bu kahve serisi kahve severler tarafından tam puan almıştır. Özellikle güne kahve ile başlamayı seven ofis çalışanları için ideal bir tüketim sunar. Sabahlarınız eşsiz kahve araması ve lezzeti ile başlasın istiyorsanız Selection filtre kahve tam size göre.

Yumuşak İçim Sevenlere; Jacobs Selection

Jacobs Selection Filtre Kahve Hangi Ülkenin?

Selection filtre kahve, Jacobs markasının yumuşak içimli bir kahve çeşididir. Jacobs, Almanya’nın Bremen şehrinde 1934 senesinde kahvelerini dünyaya sunmaya başlamıştır. Almanya’da popülerleşmesi sonrasında kısa bir süre içerisinde dünya genelinde bilinen kahve markaları arasında yerini almıştır.

Jacobs Filtre Kahve Gluten İçerir mi?

Günümüzde birçok kahve sever maalesef gluten intoleransı gibi gluten kaynaklı rahatsızlıklar yaşamaktadır. Bununla birlikte gluten pek çok kişinin hayatından çıkartmak istediği bir maddedir. Bu yüzden kahve tüketirken içerisinde glutenin olup olmaması önemli bir konudur. Jacobs ürünlerinin hiçbirinde gluten veya buğday yer almaz. Yani gluten intoleransı olan ya da gluten tüketmekten kaçınan kişiler Jacobs Selection filtre kahveyi güvenle tüketebilirler.

Jacobs Filtre Kahve; Monarch ve Selection Farkı Nedir?

Her ikisi de öğütülerek üretilen bu filtre kahveler arasındaki fark sertlik seviyesinde gizlidir. Jacobs Monarch, Selection filtre kahveye göre daha sert bir içime sahiptir. Yoğun içimli bir kahvedir. Demleme şeklinize ve kahve oranına göre sertlik seviyesini dengeleyebilirsiniz. Selection filtre kahve ise daha ziyade yumuşak ve kadifemsi bir içim tercih edenlere hitap eder.

Yumuşak İçim Sevenlere; Jacobs Selection

Jacobs Selection Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

3 farklı şekilde Selection filtre kahvenizi demleyebilirsiniz:

  • İlk olarak en basit yöntem elbette filtre kahve makinesidir. Uygun ölçüde makineye koyduğunuz kahve ve su sonrasında eşsiz kokuda ve aramadaki kahvenizi keyifle içebilirsiniz.
  • Filtre kahve makinesi dışında en çok tercih edilen yöntem french presstir. Taneli kahveleri altta tutan metal levha sayesinde kısa sürede kahvenizi hazırlayabilirsiniz.
  • Demleme için uygulayabileceğiniz son yöntem ise filtre kağıdıdır. Esasında filtre kâğıdı ile kahve demleme, filtre kahvesinin ilk ortaya çıkış biçimidir. Yapımı son derece basit olup filtre kağıdının içine dilediğiniz oranda filtre kahve ilave etmelisiniz. Sonrasında kaynamış sıcak suyu yavaş bir şekilde kahvenin üstüne dökün. Suyu dökerken 5 saniyede bir 45 saniye beklerseniz kahvenin aromasının suya daha iyi çıkmasını sağlarsınız.

3 yöntemden herhangi birini kullanarak filtre kahvenizi keyifle tüketebilirsiniz.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir